Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diákmunkát vállaltam, de nem...

Diákmunkát vállaltam, de nem igazán jönnek be eddig a számításaim, hagyjam ott?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, egy laza suliban tanulok, így már kicsöngetés előtt diákmelót vállaltam egy budapesti OBI áruházban pénztáros pozícióban. Azért OBI, mert szakképzettséget nem igényel és ehhez mérve azért elég jó az órabér (br. 1350 ft az alap, este 6 után br. 1755 ft, vasárnap pedig 100%-os műszakpótlékot fizetnek, ez óránként nettó 2300 ft-ot jelent). Tegnap kezdtem.


Eddig minden szép és jó, most jönnek a problémák:



1. Ebben az áruházban csak nyárra szeretnének alkalmazni, azaz augusztus végéig. Ez csak tegnap mikor kezdtem derült ki, én pedig min. 1 évre keresek melót, míg

le nem érettségizem. Nem szeretnék Szeptemberben megint munkát keresni, pláne milyen már, hogy 3 hónapot lehúztam nekik majd elküldenek. Egy másik OBI-ba tanév közbenre is alkalmaznának.


2. A főnök és az ott dolgozók is nem kicsit féltékenyek arra, hogy én diákként sokkal jobban keresnék, mint ők. Ma meg is jegyezték, hogy ők a vasárnapra nem is adnának ugyanannyi pótlékot, mert "nem igazságos". A vasárnapokat sajnálják tőlem, be sem osztottak erre a hónapra.


3. Túl gyors a tempó: ma már beállítottak élesbe pénztárazni egy kiv.nhedt asszonyka elé, úgy, hogy tegnap konkrétan semmit nem magyaráztak el pontosan. Természetesen voltak kígyózó sorok, nagy vásárlások, az asszonyka pedig a kioktató stílusával alázott számtalan vásárló előtt. Semmit nem tudtam, mégis mindent rám hagyott, mert "nem lesz ott mögöttem". Lefordítom: nem akart dolgozni a drága.

Plusz keddre már önállóan fogom tolni, teljesen egyedül. 10 órában. Semmi tudással.



Összegezve: Kell a pénz, de a megkeseredett munkatársak és a rohamtempó miatt qrva nagy csalódás az OBI, egyáltalán nem oké az egész.

A diák nekik csak egy felesleges rossz, nem egyenértékű valaki. Nem dolgozhat duplabéres napon, mert azt a "saját" dolgozóiknak adják ki, de a munkája azért kell.


OK, minden kezdet nagyon nehéz, de az elmúlt 2 naptól, de főleg a mai után teljesen elment a kedvem attól, hogy ott dolgozzak.


Ti mit tennétek az én helyzetemben? Megalkudnátok ezzel a helyzettel és maradnátok vagy ilyen munkakörülmények között nem mennétek többet?



2019. jún. 8. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Cicám elmondok egy titkot, máshol sem lesz jobb, máshol sem fognak pátyolgatni, máshol is belöknek a mélyvízbe, máshol sem te kapod majd a jólfizető napokat. Egyedül azt gondolnám át, hogy olyan helyre megyek át ahol nyár után is dolgozhatok.
2019. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Egy jó tanács: soha ne mond el senkinek a fizetésedet! Senkinek semmi köze hozzá. Csak a bajt szüli.
2019. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a válaszodat. Fontos hozzátennem a kiírásomhoz, hogy a korom és a diákstátuszom ellenére van már munkatapasztalatom: 2 éve egész nyáron Mekiben melóztam heti 40 órában, tavaly pedig napi 12-14 órás beosztásokban a Balcsin 2,5 hónapot. Tudom, mi az, hogy MUNKA, nem várom el, hogy babusgassanak. Ellenben az, hogy megfelelő betanulást biztosítson a munkáltatóm, igenis alap dolog lehetne. Itt pénztáros vagyok és nem kaptam oktatást a kasszagépről, rengeteg terméknek a vásárlási módjáról (sokat ugyanis csak kiírnak papírra különböző osztályokon, többet pedig nekem kell nekem füzetekből kikeresgélnem stb.). Ez nem mélyvízbe dobás, ez oltári nagy kib*szás. Több ezer termékük van és ha valamit én ütök fel rosszul vagy hiányt okozok, én tartom érte a hátam, tőlem vonják le, mindezt azért, mert a 10-20 éve ott dolgozó asszonykák nem oktattak ki, mert ők rutinból tudnak mindent és hát ha ők már tudják, akkor azt az 1 napos melós is csinálja utánuk. Vicc.


#2: Ennél a cégnél órabér alapján fizetnek, amit a cég határoz meg. Ez az órabér a minden dolgozójuk által ismert br.1350/br.1755/vasárnap br.2700 ft: a betanulónak és a 8 éves dolgozónak is (erről azonban hadd ne én tehessek:). Annyi, hogy mivel nekem mint mappalis diáknak a sulim fizeti a TB-met, így tőlem csak a 15%-os SZJA-t vonják, míg tőlük kb. 33%-ot, így órabérben és összességében is én keresek többet. De ezt ők alapból tudják és ez a bajuk.

2019. jún. 9. 00:03
 4/5 A kérdező kommentje:
nappalis diáknak*
2019. jún. 9. 00:05
 5/5 A kérdező kommentje:
még szívesen várok válaszokat :)
2019. jún. 9. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!