Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A lejárt, tovább nem kiváltott...

A lejárt, tovább nem kiváltott sírokban fekvőkkel mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Én őszintén szólva naiv fejjel mindig azt hittem, ha egyszer valakit eltemetnek az örökre ott marad. Nyilván akkor sokkal nagyobb temetők lennének, bele sem gondoltam, hogy erre nincs kapacitás. Viszont ha valaki kivált egy sírhelyet mondjuk 30 évre, ami lejár és nem fizetnek érte tovább, akkor mi lesz? Egy koporsós sírnál kiássák a koporsót? És ha igen, akkor azzal mit csinálnak, beleértve a benne fekvővel együtt?

Bocsánat, ha kínos ilyeneket kérdezni, de nem tudom ez hogy működik és azért érdekelne.



2019. jún. 12. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Exhumálják őket, magyarán kiszedik a csontokat. Koporsó már nincs, mert addigra rég elporladt.

Utána (talán) jelöletlen tömegsírba helyezik a csontokat. De ebben nem vagyok biztos. Mindenesetre koporsó nincs, csak csontok.

2019. jún. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Így van. Többnyire egy jeltelen sírba teszik a maradványokat.

A debreceni temető oldalán pedig ezt írják:

"Az újra meg nem váltott sírhelyek megnyitásra kerülnek, a felexhumált sírhelyek esetében a benne található elhunytak maradványait tároljuk, majd elhamvasztjuk (koporsós temetések esetében), a hamvakat külön urnába helyezzük, s ameddig a tárolási kapacitásunk megengedi, tároljuk. Esetenként a felexhumált elhunytak urnáit elviszik, vagy elhelyezik a család már meglévő sírjába. Azokat az urnákat, amelyeket nem visznek el, közös sírba temetjük."

Ez leginkább attól függ, hogy mire van lehetőségük, kapacitásuk.

2019. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na, például még azt sem tudtam, hogy a koporsó elporhad ennyi idő után. Mondjuk valószínűleg az is elbutított, hogy mikor a filmekben kiásnak nagyon régi sírokat, a csontváz koporsóban van, és hát bedőltem ennek a megrendezett látványnak. Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. jún. 12. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Összeszedik a megmaradt csontokat és mélyebbre ásva lehelyezik a sír alá.
2019. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
A megmaradt csontokat odaadják a kutyusoknak hagy játszanak vele
2019. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!