Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem új dacia 1310...

Sümegi Máté24 kérdése:

Tudnátok nekem új dacia 1310 rendszámokat írni? Rrendszámokat

Figyelt kérdés
2019. jún. 23. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Tulajdonos neve, lakcíme, telefonszáma nem kell?
2019. jún. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

#1 a kérdező rendszámokat kért.


Amúgy vannak erre jobb helyek is, ahol rendszámokat lehet gyűjteni, pl. index fórum (asszem van Dacias topik)

2019. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kettes, nem vagyok hülye. Látom és értem a kérést.

Azonban - ezek szerint - sokaknak nem világos, hogy a rendszám személyes adat, és így gyűjtése, nyilvántartása adatkezelési tevékenységnek minősül, engedély kell hozzá.

Ergo itt senki nem sorolhat fel ilyeneket, mert ő is, meg a gyíkhu is rápacsálhat.

2019. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

#3

a NAIH oldalán a személyes adat a következőt jelenti:


"bármely meghatározott, azonosított vagy azonosítható természetes személlyel [érintett] kapcsolatba hozható adat és az adatból levonható, az érintettre vonatkozó következtetés. A személyes adat az adatkezelés során mindaddig megőrzi e minőségét, amíg kapcsolata az érintettel helyreállítható. Az érintettel akkor helyreállítható a kapcsolat, ha az adatkezelő rendelkezik azokkal a technikai feltételekkel, amelyek a helyreállításhoz szükségesek."


Namost mivel egyszerű embernek ("adatkezelőnek") ebben az esetben nincsenek meg az adott technikai feltételei (hiszen ugye te nem tudod lekérdezni rendszám alapján a tulajdonos adatait, csak a hatóság, ők is csak indokolt esetben), ezért innentől nem létesíthető kapcsolat az adatkezelő és az érintett (tulajdonos) között. Érted?


Meg különben is, nehogy már egy rendszámot se lehessen leírni, főleg ilyen kontextusban...

2019. jún. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor magyarázd el kérlek az említett hivatalnak (meg a többi érintettnek), hogy ugyanezen elvek alapján miért is NEM kell kitakarni például egy netre feltöltött fényképen a rendszámokat.
2019. jún. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!