Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok olyan tanácsokat,...

Tudtok olyan tanácsokat, tanulási technikákat, videokat, weboldalakat, könyveket. Stb-ket adni amely segitségével könyebben megtanulhatnék egy idegen nyelvet (lehetőleg angólt)?

Figyelt kérdés
Akár személyes tapasztalat akár halottatok valami ilyesmiről bármi jöhet. A válaszokat előre is köszönöm.

2019. jún. 25. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nézd a kedvenc - angol nyelvű - sorozatodat felirat nélkül, aztán felirattal, akár többször is egy-egy epizódot. Így mindig össze tudod hasonlítani mennyit értesz meg belőle.

Észrevétlen tanulsz, hiszen azt nézed, amit kedvelsz.

Én ezt tudom javasolni.

2019. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. jún. 27. 22:54
 3/4 anonim ***** válasza:
angólt?
2019. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Én is azt tudom ajánlani, hogy valamilyen általad kedvelt filmet vagy sorozatot nézz azon a nyelven, amilyen nyelven szeretnél tanulni. Én például youtubeon is angol videókat nézek, először felirattal néztem, habár tudom, hogy van olyan videó, ahol a felirat nem pontos, szóval, ha arra mész a beállításoknál, hogy 'automatikus angol felirat létrehozása' (vagy hasonló), akkor arra ne nyomj, mert nem azt fogja kiírni, mint amit valójában a videóban mondanak.

Mindenképpen olvass angolul, nagyon érdekes, de így nagyon sokat tanul az ember és nem lesz stresszes a tanulástól, mert ugyanazt csinálod, mint amit a saját anyanyelveden is megtennél.

Az elején lehet, hogy döcögősen fog menni, de sikerülni fog, én hiszek benned! :)

Legyenek csodás napjaid és jó tanulást!

2019. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!