Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi időnként törlik a...

Mennyi időnként törlik a kamerafelvételeket?

Figyelt kérdés
Például egy bevásárlóközpontban

2019. jún. 29. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
30nap
2019. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy bevásárlóközpontnál 30 nap reális, de csak akkor törlik ha nincs jogi igény érvényesítése vagy panasz/érintetti kérelem. Ha valami miatt a felvételt meg kell őrizni, arra nem vonatkozik a 30 nap. Például loptál valahonnan vagy balhéztál, akkor azt a felvételt az eljárás jogerős lezárultáig kezelik, ami több hónap is lehet.
2019. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Csak mert hallottam olyat is, hogy 72 órán belül szokták törölni, de akkor ez nem igaz.
2019. jún. 29. 12:35
 4/7 anonim válasza:
De igaz lehet! Az egész attól függ mekkora winchestereket használnak a felvételek rögzítéséhez. 30 napig szerintem sehol nem marad meg, csak ha kimentenek valamit, és amúgy egy idő múlva automatikusan törlődik a régi felvétel, hogy elférjen az új! Én maximum 1 hetes videotárolással találkoztam, de a legtöbb helyen 3 nap, vagyis 72 óra!
2019. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Régen akkor és azért volt igaz, mert az Szvtv. 3 munkanapos tárolási időt engedett meg, ha nem volt megfelelő indokkal alátámasztva a nagyobb idő szükségessége. Egy ékszerüzlet, vagy egy veszélyes üzem biztos, hogy nem 3 napig tárol felvételt. Az áprilisban megjelent salátatörvény viszont eltörölte a 3 napos időt, és nincs maximális idő megszabva. Végtelen így sem lehet, mert az érdekmérlegéli teszttel ugyanúgy alá kell támasztani akár a 3, 7, vagy 30 napot is.

3 nap tipikusan a szolgáltatóipari és nem speciális munkáltatók vagyonvédelmi beállítása, amivel egy átlagember találkozik a legtöbb esetben, de nem mindenkinél van 3 nap.


A technikai feltételek pedig triviálisak, csak tárhely kell hozzá meg egy szoftver ami kezeli a tárolási időt (ez sokszor beépített a kamera szoftverbe).

2019. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Lehet hogy a Törvény, BTk, Szabályzat szerint sok idő kéne hogy legyen, ezt nem tudom, nem zárom ki! De fyakorlatban a legtöbb helyen 3 nap! Főleg a bevásárlóközpontokban! Ez tapasztalat, kb. 15 éve vagyok a szakmában!
2019. júl. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
*gyakorlatban
2019. júl. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!