Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hamvasztásnál az egész emberi...

Luca1 kérdése:

Hamvasztásnál az egész emberi test hamvát belerakják az urnába vagy csak annyit amennyi belefér az urnába?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem, mert az egyik ismerösöm azt mondta, hogy amennyi belefér az urnába, nem az egészet.

Akkor a többi hamv hova kerül???

Ezért választják sokan inkább a koporsos temetést, mert ott az egész emberi test el van temetve.



#hamu #urnába
2019. jún. 29. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egészet. Kb 3 liternyi hamv marad egy atlagos emberi test utan
2019. jún. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egészet. Az urnák direkt úgy lettek kitalálva, hogy bele férjen az egész.


A hamvasztásos temetés lényegesen olcsóbb,ahogy én tapasztalom nem a koporsós temetést választják a legtöbben. De ez emberfüggó,általába olyan a temetés amilyet az elhunyt személy halála elött kért a gyermekeitől,hozzátartozóitól.

2019. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

# 2/2 igen én is ugy gondoltam, hogy az egész test hamva belekerül az urnába, de beijesztett az ismerösöm ezzel a beszolásával, ö mondta, "hogy tavaly hamvasztották apukáját és az urna belseje, amit leforrasztanak sokkal kisebb kb. 1 literes, mint a diszurna, abba nem fér bele az egész emberi test hamva, igy a maradék hamvat kisöprik és kidobják (na ezen totál kiakadtam, felháborodtam, hogy tehetnek ilyen szörnyüséget) erre mondta ö, hogy ha ezt elöbb tudja mi történik a maradék hamval, akkor inkább a koporsos temetést választotta volna hitelre, mert ott az egész emberi test el van temetve és most már érti miért választják inkább a koporsos temetést többségben a gazdagok, sajnos én az olcsobb megoldást választottam, de milyen szörnyü áron, de már nagyon megbántam."

Na ezt igy mondta el az ismerösöm a héten, ezért tettem fel a kérdést, mert nagyon nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy...........

2019. júl. 1. 00:39
 4/8 anonim ***** válasza:
HAMU
2019. júl. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

#2vagyok


Ugye hamvasztás után ami megmarad csont például a medencecsontból egy darab(ami tömörebb és nem ég el) azt se dobják ki a kutyáknak hogy játszanak velük,hanem külön törő/örlő gépbe azt is porrá zuzzák és bele teszik az urnába.


Viszont ha akarsz a szerettedből egy kis darabot magadnál hordani(ugymond) akkor arra is van esély ,hogy külön kis "medálokat"vegyél és abba tesznek neked egy pár csipet hamut amivel azt csinálsz amit szeretnél,de az egész urnát már nem viheted haza és tejeted ki a kályha tetejére mint régebben. A rendszer leellenörzi hogy volt e normális temetés.

Még ha csak egy "fröccsentőbe" viszed akkor is kell rólla papír.

Ha az elhunyt személy azt kérte hogy a hamvait vidd el tegyükfel Londonba és ott szórd el,akkor a hamvnak is külön íratok kellenek és jól le kell zárni,dobozba tenni. És ha nem viszel magaddal papot(akinek te fizeted az utat)akkor nem is csinálhatod meg.



Ez csak érdekesség képpen.

Ha kérdésed van keress bátran

2019. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kérdezek, ha szabad.


És hogyan lehet akkor hazahozni hamvakat, eltemetésre?


Külföldön elhamvasztják, beleteszik az urnába. Aztán nem tudom, mi lehet. És végül eltemetik egy magyar temetőben, urnasírban.

2019. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
75%

Haza lehet vinni a hamvakat! :)

Nyilatkozni kell rola, hova viszed.

Ha videki temetobe, az sem baj, akkor a temetkezes szokott kerni befogado nyilatkozatot.


(Egy temetkezesi vallalatnal dolgozo ugyintezo)

2019. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egész hamu belekeeül az urnába, ami 3kg kb.
2019. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!