Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vásároltam egy csomagot,...

Vásároltam egy csomagot, melyben csavarok voltak dübeleikkel együtt. A csavarok hosssza 7,5 cm, a dübeleké pedig 5 cm. Milyen mélyre kell lyukat fúrnom a falba (hogy beledugjam a furatba a dübelt, majd abba a csavart) : 5 cm vagy 7,5 cm?

Figyelt kérdés

2019. júl. 2. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a lyuk melysege a dubel / tipli meretevel egyezzen, kulonben beesik, es nem tartja a csavar nyakat.
2019. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs rajta a csomagoláson? Grafikusan is fel szokták tüntetni, hogy milyen fúróméret kell és milyen mélység.

7,5 cm semmikép. A dübelnek kell a falba mélyednie, nem a csavarnak. Egyébként ez a párosítás megfelelő? 2,5 cm kiáll a falból. Így szeretnéd?

2019. júl. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem figyelmesen a csomagot, és a hátulján valóban van rajz. Ezen az van, hogy a furathossz ≥60 mm, a csavar falba hatoló része pedig ≥55 mm.

Ez a ≥60 mm elég homályos számomra; mégis mennyivel fúrjak mélyebbre, mint 6 cm. Mikor kezdem csavarni a srófot a dübelbe/falba, vajon még tud a sróf önerőből is továbbfúródni a falba a furaton túl is? Vagy csak annyit lehet becsavarni, amennyi a furathossz?

2019. júl. 2. 11:32
 4/12 A kérdező kommentje:
Pontosan ilyet vettem (az Obiban): [link]
2019. júl. 2. 11:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdésem pontosan ez: muszáj a furatnak akkora mélynek lennie, mint amennyi része a csavarnak a falba fog hatolni, vagy nem baj, ha kisebb a furat, mert a csavar tud majd még a furatnál mélyebbre is fúródni?
2019. júl. 2. 11:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Miből van az a fal és milyen vastag dolgot akarsz felfogatni?
2019. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A sajat linkeden ott van a megoldas, az 'Assembly Instruction' alatt, rajzokkal. Akkora lyukat kell furni, amekkora a csavar, minusz a rogzitendo anyag vastagsaga. Esetedben, ha egy 2 centis valamit akarsz rogziteni, 5.5 cm-t kell befurni, belenyomni a dubelt, majd belecsavarni a csavart. A csavar tekeres kozben 'magara tekeri' a dubel egy reszet, igy ureges falban is jol kapaszkodik.
2019. júl. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ehhez [link] hasonló polctartó konzolokat akarok a falhoz erősíteni. a vastagsága a legvastagabb pontján kb. 7 mm.
2019. júl. 2. 22:25
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért vettem ilyen hosszú csavarokat, mert korábban rövidebbek voltak, de úgy nem bírták el a polcot.
2019. júl. 2. 22:26
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen segítségeteket.
2019. júl. 2. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!