Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaza volt a taxisnak?

Igaza volt a taxisnak?

Figyelt kérdés
Taxit hívtunk a párommal (fájt a lába), pár kilométert mentünk csak, így 1000 ft. alattira jött ki a tarifa, kártyával szerettünk volna fizetni, erre kitessékelt minket, hogy neki az veszteség.

2019. júl. 7. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy igaza lett volna. Úgy fizettek ahogy akartok.
2019. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Egy kis üzletben beszélgettem az eladóval és kis tételt vettem volna. Azt mondta, hogy tranzakciónként 100 Ft az üzletnek a kártyás vásárlás, és ha lehet fizessek már készpénzben. Mivel volt nálam kp így kifizettem abban azt a talán 100 Ft-ot. Vagy valami ilyen összeget.


Mondjuk azt nem tudom a taxisoknál ez mennyi, de lehet, hogy még 1000 Ft-nál is ha levon mindent, tényleg alig éri meg.

2019. júl. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És akkor ingyen mentetek?
2019. júl. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, de elviharzott idegesen.
2019. júl. 7. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyi a tranzakciós díjuk, de a taxisok amilyen lehúzósak simán eltudom képzelni, hogy emiatt őket is lehúzzák rendesen (ezt nem sértésnek szánom, csak jó pár teszt kimutatta ezt, hogy a taxisok trükköznek az órával, persze tisztelet a kivételnek)
2019. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Barbell Deadlift ***** válasza:

Csak egy elmélet, de elképzelhető, hogy féltagdíjat fizet, ami azt jelenti, hogy kevesebb a tagdíj, de csak pl. 100 címet vehet fel az adott hónapban.

Na most, ha ti 1000 forintért utaztatok, az azt jelenti, hogy (ha pl. 80 ezer forint a 100-as tagdíj) neki 800 forintba kerül minden cím, de mivel kártyával fizettetek, abból lejön 100-200 forint, tehát gyakorlatilag elment a 100-ból 1 címe a semmire, hiszen nem maradt rajta haszna. Így viszont, hogy nem fizettette ki veletek, törölték a címét, tehát +1 címe van, ami még jól jöhet neki.

2019. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hiéna volt :D
2020. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!