Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Papírmasé maszkot mivel...

Papírmasé maszkot mivel megerősíteni? Ezen túl hogyan simítsam le festéshez?

Figyelt kérdés

Csináltam egy papírmasé maszkot, és nem tudom hogyan lehetne megerősíteni. 8-10 réteget csináltam hogy eléggé fix legyen, de szeretném ha erősebb lenne.


Olyan anyagra gondolnék, amit esetleg lehetne csiszolni, mivel eléggé sima felületet szeretnék.


Festék spray-el szeretném festeni, nem szeretnék ecsttel bajlódni.



2019. júl. 11. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én régebben fehér tömítőpasztát használtam. Remekül formálható, száradás után csiszolható - ha szükséges -, és jól festhető.

((Sajnos nem tudok linkelni, mert annyira gyenge a netem, hogy a képeket nem adja be.))

2019. júl. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tipped, ki is próbáltam. Nem tudom hogy ilyen fajta pasztára gondoltál ( [link] 2 réteget raktam rá (persze nem egyszerre), de el kezdett repedezni. Majd megpróbálom a réseket kitömni a réseket (amire kitalálták eredetileg az anyagot) és akkor hátha simább lesz a felület.


Esetleg nincs valami más megoldás, jobb mód az anyag használatára?

2019. júl. 21. 16:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem ilyenre gondoltam.

Az csont fehér (azaz ekrü) színű tubusos paszta volt. Azt hiszem tömítő (vagy esetleg fugázó). Talán akril, de biztosan nem szilikon.

Valószínű, hogy már olyan márka nincs, mert régen használtam, és igaz, nem papírmaséhoz, hanem űrhajó modelleknél rések kipótlására, DE gondoltam, hogy kívülre, papírmasé maszkra is megfelelő erősítést adhat valami hasonló anyag.

Próbáltam hasonló tubusos tömítőt keresni neked, de csak autószereléshez (varrat tömítők) valók (nagyrészt) jöttek ki a képeknél, azoknak meg 4000-nél kezdődik az áruk.

Amit én vettem anno, az csiszolható, és festhető volt, és amíg nem száradt meg, addig képlékeny, majdnem, mint a gyurma.


Sajna nem jut eszembe más, amit erősítésnek használhatnál, hacsak nem találsz valami tippet a Youtube-on.

2019. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!