Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A villámolvasás mennyire tud...

A villámolvasás mennyire tud hatékony lenni amikor konkrét dolgokat kell visszaidézni az olvasottakból?

Figyelt kérdés
Èn általában szóról szóra haladva olvasok, de állítólag egyszerre egy egész sort, vagy akár egy egész oldalt is be tudunk fogni a szemünkkel. Nem lesz ettől felületes az olvasás? Mennyire maradnak meg és hívhatóak elő az ilyenkor az apróbb, fontosabb részletek?

2019. júl. 18. 06:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A villámolvasás olyan mint a fényevés: mindenki hallott már róla, de érdekes módon senkinek nincs egy ismerőse sem aki meg tudná csinálni.


Ezt esetleg érdemes elolvasni: [link]

2019. júl. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elsö téved! Én képes vagyok erre - nem tanultam, mindig is így volt velem. Ennek sok elönye van, meg néha hátránya is (pl nagyon nehéz felolvasni bármit is, mert mire a második szót kimondom, már az 5. sor végét olvasom)

Meglepö módón nem lesz felületes az olvasás, mert nem úyg megy, hogy a sor elejét megnézem, aztán ugrok a következöre, hanem az egész sort egyszerre "látom" és így marad meg az értelme.

HA valami konkrét részletet keresek vissza, akkor szabályosan látom magam elött az az oldalt vagy részt és "bele tudok nézni".

(Nehéz leírni, mert egészen én sem értem, hogy müködik, csak tapasztalom).


A párom a lassan olvasó tipus és amikor összejtttünk, sokszor tesztelte, hogy tényleg emlékszem minden apró részletre is, az egyetlen, ami valamennyire problémás, ha idegen nevek, mert ott az írásképet ismerem képként, azaz nem tudnám leírni vagy kibetüzni, de ha látom vagy hallom, akkor egyértelmüen felismerem.

Ezért megtanultam, ha valamelyik név lényeges, akkor ott megállok a gyorsolvasással és azt az egy nevet kibetüzöm magamnak, és (fél)hangosan kimondom. Ha nem lényeg, elég a felismerés, akkor nem fékezem be magam, fölösleges.

2019. júl. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 2-es vagyoK: még egy helyen van hátrányom a gyors olvasásból: ha új nyelvet kezdek tanulni, akkor muszáj hangosan felolvasni a szöveget, mert különben a nem kellöen simert szavakat nem tudom felismerni.

Amenyik nyelv viszont már középfokon megy, ott nincs többé gond, amíg nem találok ismeretlen szót, ott le kell lassítani, és megkeresni szótárban, ha már megtanultam, akkor attól kezve az sem gond többé.

2019. júl. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Igen. Nekem pedig kerekeim vannak és gőzmozdony vagyok.
2019. júl. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kerekeid vannak, de csak taliga lehetsz, mert a gőzmozdony okosabb. :D Hát amit előtted írtak, azt egy tizenkét éves már tudja értelmezni.
2020. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!