Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem vezetik be azt,...

Miért nem vezetik be azt, hogy ha valakit kitiltanak, törlik a fiókját és az összes feltett kérdését?

Figyelt kérdés
A jelenlegi IP-alapú kitiltásnak nem igazán van visszatartó ereje. A delikvens IP-hamisító programot használ, vagy pedig egyszerűen újraregel egy netcaféból. Hisz az nyilvánvaló, hogy nem fog beletörődni a tiltásba. Hanem viszont, ha a tiltás avval járna, hogy az összes feltett kérdését is törlik, az már némileg csökkenthetné a trollkodók számát. Hisz így azok a kérdéseik is eltűnnek, amikre esetleg hasznos választ kaptak, és hosszútávon hasznosították volna őket. Oké, nyilván vannak olyan trollok, akik kizárólag kötözködés és beszólogatás céljából járnak az oldalra, de azért a standard kérdezők nyilván visszafognák magukat, és kevesebb lenne a konfliktus az oldalon. Szerintetek?
2019. szept. 23. 08:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A hasznos kérdések törlésével pont a téma iránt érdeklődőkkel szúrnának ki.
2019. szept. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1: Ami visszavezetve a trollkodó kérdezőnek lenne köszönhető. Így talán kétszer is meggondolná, hogy trollkodjon-e. Én 8 éve írok az oldalra, meg szokott esni, hogy egy, a kezdetekkor feltett kérdésemben adott választ kell ismét hasznosítanom. És az azóta eltelt években feltett kérdéseimet is rendre visszakeresgetem néha, mert a szükség úgy hozza. Tehát elég nagy kicseszés lenne, ha egyszer csak az össze kérdésem eltűnne. És lehetnek így trollkodók is, már akik nem kizárólag azért járnak ide, hanem normálisan kérdeznek is.
2019. szept. 23. 09:13
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Az a gond, hogy jó ideje sajnos a korrekt, normális, hasznos felhasználókat és az ő dolgaikat is törlik!


Saját példa:


Kutyás rovatban, egyedülálló anyuka kérdezi, hogy milyen kutyát vegyen 2 kiskorú gyerek meg a 8 órás melója mellé, garzonba? Leírom: "Semmit!" Na erre törlik!!! Persze indok nélkül! Utánam vagy 4-en leírják ugyanezt, erre őket nem!

2019. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem használ. Vannak olyan trollok, akiket napi szinten kitiltanak és törlik a kérdéseiket (de legalább 90%-át), és ugyanúgy itt vannak másnak és gond nélkül folytatják. Ez nem büntetés a trollnak, teljesen hidegen hagyja őket, nulla visszatartó ereje van. Egyedül a többi felhasználóval szúr ki, akik elhitték hogy komoly a kérdés, és időt-energiát fektettek a válaszadásba, majd még törölték is a válaszukat a kérdéssel együtt.
2019. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy villanymotor, de mi az, ami hajccsa?

.

Az illető, aki a sok trollkérdés feltevője, csupán egyetlen értelmes kérdést tesz fel, fiókja törlésével az is törlődne.

A jog nem ismeri a kollektív büntetés lehetőségét.

Miért büntetnéd azokat is, akik valós, konkrét választ adtak arra az egyetlen igazi kérdésre?

2019. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez egy troll kérdés.

Törölni kéne a kérdező összes kérdését, válaszát, de még a családtagjaiét is.

2019. szept. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Én is arra gondoltam, mint a # 6-os válasz írója: ez csak troll kérdés lehet. Ugyanis, elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki ne tudja, hogy semmi értelme ezt kérdeznie használó társaitól, ilyen javaslatot tárnia elénk. Hiszen, vele egyezőek a lehetőségeink; ha ő nem tudja a választ a kérdésére, és nem képes megvalósítani azt, amit felvetett; mi ugyanúgy nem tudjuk. Márpedig, vele együtt, nem tudjuk.


Olyan, mintha a szomszédomtól (akinek ugyanannyi köze van a helyi bolthoz, mint nekem: csak vásárolni járunk oda) kérdezném, hogy miért nem árulnak korpás kenyeret a boltban? És elmondanám, hogy szívbarát, egyáltalán nem drága, és nagyon hosszú az eltarthatósági ideje, így aki kevés kenyeret eszik egy nap, nem kell kidobnia a maradékot.

Értelme annak lenne, ha a boltosoktól, pláne a boltvezetőtől kérdezném. Lehet, hogy akkor se árulnának, de legalább ott kérdezném, ahol értelme van.

2019. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7: Tippekre és meglátásokra vagyok kíváncsi. Mert a jelen tiltás és büntetési rendszernek semmi elrettentő ereje nincs. Evvel az erővel bármit felesleges itt kérdezni.
2019. szept. 23. 13:48
 9/20 A kérdező kommentje:
Mellesleg ez a kategória tudtommal azért van, hogy az ember az oldallal kapcsolatban tegyen fel kérdéseket. Tehát nem értem, mi a gond.
2019. szept. 23. 13:57
 10/20 anonim ***** válasza:

"Evvel az erővel bármit felesleges itt kérdezni."

Igazad van, kérdező!

Tök fölös volt dolgoznod azzal, hogy kiírtad kérdésed.

2019. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!