Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerinted is szükséges lenne...

Szerinted is szükséges lenne valamilyen reformáció a gyakorikérdések pontozási rendszerében?

Figyelt kérdés
Az osztályozási rendszer sajnos idejétmúlttá vált. Tele van az oldal lepontozó trollokkal. Vagy meg kellene szüntetni ezt a funkciót (ez lenne a leghatásosabb) vagy láthatóvá tenni azt,hogy ki milyen kérdést hogyan pontozott. Jelen formájában pocsék ez a funkció és elkedvteleníti az embert ,hogy használja az oldalt.
2020. jan. 3. 21:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha elkedvetlenít az értékelés, akkor miért foglalkozol vele?

Arra használom az oldalt, amire jó nekem. Találok olyan válaszokat, amelyek érdekelnek, amelyek hasznomra vannak.

Ha kedven van, választ is írok. És, ha válaszolok, akkor sem érdekel az értékelés; nem vállveregetésért, dicséretért teszem. És ha 0%-ot kapok, amiatt nem válik el a feleségem, a gyerekeim nem mennek világgá szégyenükben, nem harap meg a kutyám, köszönnek az ismerősök, nem dugnak el előlem semmilyen árut a boltban és nem is adnak semmit drágábban, a buszsofőr felenged a buszra, nem csökkentik a fizetésem, nem bírságol meg a rendőr; sehova, semennyire se számít.

Már a regisztrálás előtt, mikor netes keresgéléseknél feltűnt, hogy itt találok válaszokat olyanokra, amik érdekelnek; belenéztem az oldalba. Aztán láttam a háborgásokat a „pontozás” miatt; olyat is olvastam, hogy dögöljön meg, vagy törjön le a keze annak, aki „lepontozta” a nem tudom én hányas válaszát. Így aztán a regisztrálás előtt eldöntöttem, hogy ezzel én nem bajlódom, nem érdekel, és ennyi. De, azért mert számomra felesleges, eszembe nem jutna a megszüntetését kérni az üzemeltetőtől; pláne nem a felhasználótársaimtól. Maradjon meg azoknak, akik életében jelentőséggel bír.

A GYK egyik motorja. Itt, a GYIK kategóriában is sokan foglalkoztok vele, megy a panasz, háborgás, változtatási javaslat írás.

2020. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is szükséges lenne jó pár változtatás - viszont a jelenlegi rendszer még mindig jobb, mintha nem lenne semmi.

Tehát a megszüntetését nem javasolom.

Én inkább azt mondanám, hogy fő témakörönként kellene mindenkinél nyilvántartani a %-ot.

Ha valaki jó szakács, akkor pl. nem biztos, hogy ugyanolyan jó teológusnak is.

2020. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

#1 hót süket duma amit lenyomtál. 88%-al könnyen nyomod a baromságokat. De!

Az ilyen első válaszoló kaliberű emberkéktől eltekintve, valóban szükség lenne reformálásra. Nem is kicsire.

Én teljesen eltörölném a negatív lájkot.

Csak pozitívat lehessen adni, ezzel ki is lehetne szűrni az online proxy és VPN felhasználó trollok nagy részét.

Akik csak azért csinálnak 4-5 profilt VPN-ről vagy proxyról, hogy negatív lájkolással bombázzanak egyes válaszokat.

Vannak kategóriák ahol az élettelen, nonstop 0-24 az oldalon lógó emberek arra vannak ráállva, hogy negatív lájkokkal bombázzanak egyes válaszokat.

Hogy miért hívom lájknak?

Azért mert még mindig nincs annyi IQ-ja a felhasználók nagy részének, hogy felfogják ez nem tetszik/nem tetszik dolog.

2020. jan. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Szükséges hát. Egyáltalán minek a "nem hasznos" funkció? Aki szerint nem az, az nem értékelné, és kész. Úgy kellene, hogy egy százalékos arány folyamatosan felfele kússzon.

Tényleg marha irritáló, amikor a "Mi a kedvenc filmed/zenéd?"-típusú kérdéseknél lepontozzák a kérdésre válaszoló kommenteket, csak mert nekik nem az a kedvencük.

Vagy az irigységből fakadó lepontozások. A "Mennyit keresel?" típusú kérdéseknél lepontozzák azokat, akik nettó 200 ezer feletti összeget írnak. Vagy a "Hol jártál eddig külföldön a legmesszebb?"-típusú kérdéseknél azokat, akik mondjuk Amerikát vagy Ausztráliát írják.

Tehát változtatni kellene.

2020. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Eltekintve a trolloktól: bárki adhat akár szándékosan, akár tévedésből rossz, téves, pontatlan válaszokat. Hogy lehetne ezeket a kérdező felé jelezni, ha csak pozitívan értékelhető egy válasz?

Ha a trollokat nézed: összefog egy 10 fős csoport, akik szándékosan rossz választ adnak, majd felpontozzák egymást. Ha valaki jó választ is írt, arányaiban kevésbé hasznos a válasza, ami megtévesztheti a kérdezőt, mert azt hiszi hogy a rossz válasz a jó, mert magasan felül van értékelve. És a trollok nyertek megint.



(Amúgy megnézte már valaki, hogy hány száz fejlesztési javaslat került beküldésre csak az elmúlt 10 évben? És abból hány (nulla = 0) került bevezetésre? Felesleges erőlködni meg egymásra licitálva érvelni hogy mi lenne jó. Úgysem lesz semmi. Az oldal jelenleg ott tart, hogy napi átlag 100 kérdést írnak ki, és annak a felét összesen 20-30 ember generálja - alig használják már az oldalt. Decemberben a 3383 kérdésből 614-et - ez majdnem 20% - mindössze 5 darab profilból írták ki.)

2020. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
5: Akkor meg el kell törölni az egész pontozást. Hisz az oldal alapból nem vállal felelősséget az itt adott válaszok alapul vevéséből fakadó negatív történésekért.
2020. jan. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
esetleges negatív történésekért
2020. jan. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Mellesleg a trollok általában magányos, életunt emberek. Elég nehéz elképzelni, hogy majd egy csapat verődjön össze belőlük.
2020. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

Ennyire nem lehet általánosítani, hogy ki troll és miért. Van, aki csak a napi feszültséget vezeti le, miközben normális polgári és családi életet is él, de napi 1-2 órában névtelenül kiereszteni a gőzt otthon munka után. Vagy épp bértroll, és azért fizetik hogy provokatív kérdéseket írjon ki fórumokon.

A csoportos trollkodásra és irányított lepontozásra pedig volt már eset az oldalon egy huzamosabb ideig (az sem biztos, hogy megszűnt, csak nem adják ki magukat többé), azért hoztam példaként.

2020. jan. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#1: Az emberek nagyrészére hatással van a jutalmazási rendszer. Gyerekkortól ez van betáplálva az agyba,hogy lépten nyomon értékelnek. Szerintem nagyon kevés az olyan,aki ha ad egy normális választ és meglátja,hogy 0% ban hasznos akkor nem jut eszébe pár válogatott kedves szó. Természetesen azzal mindenki tisztában van,hogy emiatt semmi nem fog történni a való életben de azért ha most végignézem csak ezt a kérdést és látom,hogy több embernek a véleménye is harmincpár% on áll úgy,hogy én mindenkit felfelé pontoztam eléggé kiábrándító. Az emberek többségének ilyenkor csak eszébe jut minimum az,hogy ...

5: "Decemberben a 3383 kérdésből 614-et - ez majdnem 20% - mindössze 5 darab profilból írták ki."

ezt honnan lehet tudni??? Érdekes amúgy. Valószínűleg az akkor belső munka,hogy aki ide téved ne azt lássa,hogy döglődik az oldal. Szerintem (részemről egy tipp, de többször láttam is,hogy valaki írt ilyen szándékáról) egy csomó ember lelépett már innen az ilyen pontozgatás miatt. Nekem is ez a szándékom. Pár kivétellel mindig értelmesen válaszoltam és már több mint 10% ot esett a %-om. Leggázabb az,hogy a hülye válaszok pozitívabb értékelést kaptak mint a normálisak. Én még egy darab negatívat nem adtam soha senkinek. Ha értelmes a hozzászólás akkor megy a zöld kéz,ha nem akkor hagyom. Szerintem így korrekt.

2020. jan. 4. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!