Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan működik ez a szàzalèkol...

Hogyan működik ez a szàzalèkolàs? Pl. : " A vàlaszadò 60%ban hasznos vàlaszt ad" Tegnap 60%os voltam, ma meg màr csak 50%os Kijelzi a rendszer az illetőnèl pl. ha èn egy kèt emberke vàlaszàt nem talàlom hasznosnak?

Figyelt kérdés

#leszázalékolás #Hasznos vàlasz
2020. márc. 28. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem jelzi ki. A százalékod aszerint alakul, hogy mennyi visszajelzést kapsz, ezek szerint sok negatívat. A 10% esés 1 nap alatt rengeteg.
2020. márc. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tegnap elött regisztràltam csak.

De van aki időtöltèsèben leszàzalèkol, mègha hasznos is amit irtam :(

2020. márc. 28. 11:16
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Minél kevesebb válaszod van annál könnyebb befolyásolni a százalékukat. A lepontozás az oldalon egy jelenség, nem számít hogy mennyire jó (objektíven is) amit írsz, mert mások hobbiból, bosszúból (ha őt lepontozták, ő is lefog mindenkit a válasz elolvasása nélkül), trollkodásból megteszik.

Ha téged zavar ez, kerüld a szubjektív kérdéseket és a szubjektív válaszok adását. Ezeknél garantált, hogy találsz majd veled egyet nem értő olvasót. Az objektív kérdéseknél van esély arra, hogy értékelik azt, hogy más helyette használod a Google-t és kikeresed vagy belinkeled a triviális, egyértelmű választ.

2020. márc. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Egyetèrtek.🙏🙏🙏

2020. márc. 28. 11:55
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Tisztelt kérdező!


Ha változott a válaszadási százalékod (ez esetben csökkent), akkor értékeltek válaszaid; láthatod is, hogy azok alapján egy-egy válaszod hány százalékban tűnik hasznosnak. És ugye nem látod, hogy kik értékelték a választ? Még azt sem látod, hogy hányan értékelték.

Ez ugyanígy van fordítva is, mások sem látják, amit te sem; vagyis nem látják, hogy értékelted a válaszukat, és hogy hogyan.


Te dolgod, hogy mennyit foglalkozol a válaszértékelésekkel. Én úgy gondolom, nem érdemes. Semmi sem függ tőle.

Általános keresések során tűnt fel, hogy többször is a gyakorin találtam számomra hasznos válaszokat, beléptem az oldalra, ismerkedni vele.

Mindjárt feltűnt, hogy mennyiszer van, hogy „ki volt az, aki lepontozta a 2-es választ”, „törjön le a keze annak, aki lepontozta a válaszom”, vagy kéztörés kívánalom helyett megdöglés kívánás volt. Olyan is volt, hogy meggyanúsították a kérdezőt, hogy ő „pontozta” le a válaszokat, ő pedig írta, hogy nem.

Azt is láttam, hogy bármiféle konkrét megnevezés nélkül, csak úgy „a törvényben az van” szöveggel írtak olyat, amiről nem is törvény rendelkezik, és a vonatkozó jogszabályban az ellenkezője van annak, amit írtak. Két-három ilyen, 100%-osra értékelt válasz után valaki megírta a vonatkozó hatályos jogszabályi részt, pontosan megnevezve a jogszabályhelyet, és linkelte is a hatályos jogszabályt. Jócskán más volt, mint a megelőző válaszokban. És lett, mondjuk, 34%-os hasznosságúnak ítélve.

Ekkor, még regisztrálás előtt, megtapasztaltam, hogy nem érdemes foglalkozni az értékeléssel.


Ha csak ilyen rövid idő telt el a regisztrálásod óta, akkor még nem lehet sok válaszod. Ráadásul, nem biztos, hogy minden válaszod értékelték; nagyon sok választ láthatsz, ahol nincs ott, hogy hány százalékban tűnik hasznosnak. Az esélyes, hogy még annyi válaszod sem értékelték, mint amennyit írtál.

Egyszerű matematikai oka van, hogy kis elemszám esetén egy-egy új elem nagymértékben képes megváltoztatni az átlagot, sok elem esetén, nem.

Például

• 48 és 66 átlaga 57. Egy új elem, például 9, 41-re módosítja az átlagot.

• 50, 40, 77, 28, 90 átlaga is 57. Ha egy új elem itt is 9, akkor 49 lesz az átlag; kevésbé csökkent.

• Ha 105 darab szám összege 5985, akkor az átlaguk 57. Ha 106. elemként hozzájön 9, akkor az elemek összege 5994 lesz, és 106 elem lesz; az átlag 56,5417 lesz, egész számra kerekítve 57. Nem is változik az átlag.

Azaz, ugyanaz az átlagérték, ugyanúgy egy azonos elemmel bővülve, attól függő mértékben változik, hogy hány elem átlaga volt az eredeti érték.

Ha majd lesz 50, 100, pláne 1000, vagy több válaszod értékelve, akkor akár éveken át sem fog változni az a válaszaidnál megjelenő érték, hogy a válaszíró hány százalékban hasznos válaszokat ad.

Ilyenféle kérdéseknél szoktam a százalékomra nézni; már 2015-ben is ennyi volt.

2020. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Erre ment a zöld.


Köszönöm ezt a rèszletes kifejtèsed a tèmàban.

Őszintèn nem foglalkoztat halàlosan ez a szàzalèkdolog, csak feltünt hogy lejjebb ment a szàzalèk, illetve belèmàllnak ok nèlkül, nyilvàn ök piszkàljàk többször a piros jelet.

2020. márc. 28. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!