Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért cenzurázza őt a gyakori...

Miért cenzurázza őt a gyakori kérdések?!

Figyelt kérdés

Van egy személy akit ha valaki bármilyen formában leír törlik Biztos van több ilyen is de én eddig csak egyet vettem észre.

Csak szerintem gáz ez?

( nem híres személyről van szó, celeb vagy ilyesmi egy sima instagramos lány. )


2020. ápr. 30. 20:15
 1/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

Kérdésben a válasz.

Közszereplőt emlegethetsz, "sima" lányt nem.

Vagyis magánembert.

2020. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mondhatjuk közszereplőnek.mai nevén influencer.

Az instagrammon kivűl semmit nem vitt végbe azért irtam igy.

2020. ápr. 30. 20:30
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindenki másról lehet szó akinek ez a tevékenysége, de róla semmit.
2020. ápr. 30. 20:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz ő túl fiatal.
2020. ápr. 30. 20:59
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
56%

Alábbiak szerint létezik az önkéntes közszereplő fogalma:

[link]

Gyakorlatilag valaki úgy dönt, hogy nyilvánosan, neve vállalásával, aktívan bele akar szólni közéleti kérdésekbe, ennek során egyfajta véleményvezérré válik (influencer), az már lehet közszereplő, de akkor neki is jobban kell tűrnie a nyilvános kritikát.

Mindamellett nem lehet általánosítani, mindig egyedileg kell mérlegelni, de ezt bővebben kifejti a cikk.

2020. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
83%

Egyébként, ha arról a bizonyos pszichiátriai esetről van szó (az osztálytársai által is kiutált csajról), akire gondolok, az is lehetséges, hogy egyszerűen csak megfenyegette perrel az oldal üzemeltetőit, onnan kezdve törlik a témát, mert egy peres eljárás senkinek nem hiányzik.

Ilyen egyszerű és nincs mögötte semmi különös.

Annyi, hogy a szólásszabadság vadhajtásai, azaz manapság bárki elmebeteg lelki sérült hülyéből is lehet "influencer".

2020. máj. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A szabályzatban van egy ilyen rész:

"(d) Tilos személyes adatokat, telefonszámot, e-mail címet, idézett telefonbeszélgetés-, privát üzenet, vagy e-mail részletet elhelyezni, még az érintett beleegyezésével sem, idetartozik a más Felhasználóról bármilyen információ nyilvánosságra hozatala, beleértve annak jelszavát is."


Ez még oké is, hogy ne kérdezz magánszemélyekről semmit, mert személyiségi jogot sért. Viszont itt az előtte lévő pont is:

"(b) Tilos személyeskedni, azaz olyan megjegyzést tenni amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt), továbbá mások becsületére, jó hírnevére sérelmes tartalmat elhelyezni, függetlenül attól, hogy az valós vagy sem, kiemelten a közszereplőkre vonatkozóan. Tilos olyan tartalmat elhelyezni, amely gyűlöletkeltésre bármilyen formában alkalmas"


Ebbe pedig már minden belefér, ami miatt törölhetik, hiába "influencer". Ha a kérdés nem is, a többi válasz alkalmas lehet arra hogy gyűlöletkeltést kezdjen, és emiatt fogják törölni.

2020. máj. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Gondolom valakit itt gyaláztál. Vállald vele szemben a véleményed és neki írd le az instán. Ennyire legyél már gerinces...
2020. máj. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem gyalaztam semmilyen formaban. Volt egy kerdes hogy ki az aki a fiatalok koreben most hires?leirtam az o nevet is a masik ketto lany melle,erre kaptam egy rendszer uzenetet hogy azt a nevet kitoroltek a tobbit meghagytak.

Utana utana neztem egyetlen darab kerdes sincs rola, semmilyen formaban nincs megemlitve ami furcsa mert kb mindenki ismeri aki hasznalja az instagrammot. Szóval o annyira “komoly” hogy a nevet sem lehet leirni sehova ezen az oldalon.

Hiaba irjatok a szemelyisegi jogokat stb ezek teljesen jogosak de szo sincs ilyenrol ha annyit irok hogy pl toth petrat sokan kovetik, senki nem fogja moderalni viszont ha ezt a nevet megemlitem egybol 10 percen belul torlik.

2020. máj. 2. 01:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Amugy a lany neve Viki. Kivancsi vagyok hogy igy marad e ez a valasz. 😆
2020. máj. 2. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!