Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan értékelendő az oldalon...

Hogyan értékelendő az oldalon ez az új "toplistás" rendszer?

Figyelt kérdés

A következőt találtam a toplistás helyezés menüpont alatt:


"Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár..."


Most akkor, ha jól értem: az alapján pontoznak, hogy a többség véleményének megfelelően pontoztam-e? Ez most valami vicc? :)



2020. máj. 18. 17:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez komoly, a többség dönt, akkor is, ha hülye
Nem, barátom te félreértesz valamit, és le is írom a válaszban, mit:
Lol, eddig nem is láttam ezt a szabályt
21 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha igazam van, ez nem azt jelenti-e, hogy aki feljebb akar "mászni" a dicsőséges GYK-toplistán, az akár stratégiából csak úgy fog szavazni, ahogy láthatólag a legtöbb értékelő? Nem fura ez?
2020. máj. 18. 17:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már kb 8 éve így működik.
2020. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
8 éve még tudtommal nem volt toplistás rendszer, de annyira nem vagyok otthon a GyK történelmében :)
2020. máj. 18. 17:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, ez komoly, a többség dönt, akkor is, ha hülye"

Én még kiegészíteném annyival, ha ezt látod, és magas a százalékos értékelésed - és tudod, hogy amit állítanak, az helytelen - megpróbálhatod a visszájára fordítani az értékelést, akkor is, ha később mégis az úgy nevezett hülyék nyomnak rá.

Néhányszor már sikerült megfordítanom a rossz értékelést, persze ekkor mínuszt kaphatok, ha később a hülyék is odakerülnek, de ez benne van a pakliban.

Jobb így, hogy rögtön látni az egészet.

2020. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"megpróbálhatod a visszájára fordítani az értékelést, akkor is, ha később mégis az úgy nevezett hülyék nyomnak rá."


Ezt nem is tudtam... (Bár nem tudom, mi számít magas százalékos értékelésnek, és ugye itt sokan érzelmi alapon értékelgetnek, nem a válasz valódi hasznossága alapján.)

2020. máj. 18. 18:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Így működött korábban is, az újítás, hogy a válaszadási százalék alapján nem ugyanolyan mértékben befolyásolja 1-1 értékelő a hasznosság mértékét.


Egyébiránt adok egy tuti tippet: sz...jár a toplistára, értékeld a hasznosságot úgy ahogy te jónak ítéled.

2020. máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 5-ös szinten vagy, akkor magas a százalékos értékelésed.

Ennyit tudok. Amikor rányomsz arra a körre, ami a válasznál látható, akkor kiadja, hogy akik értékelték, hány százalékosok.

Pl. 15%-os lehet 1-es szintű, de egy 35-40% kettes, és így tovább.

Minél több magas százalékos nyom rá valamire (most mindegy, hogy pozitív, vagy negatív értelemben), annál nehezebb az értékelés megfordítása az adott válasznak.

2020. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Amikor rányomsz arra a körre, ami a válasznál látható, akkor kiadja, hogy akik értékelték, hány százalékosok."


Ja hogy az azt jelezte! Én azt hittem azt, hogy hogyan alakult az adott válasz hasznossága az értékelések alapján.


Na jó, köszönöm hogy megtanítotok használni az oldalt :)

2020. máj. 18. 18:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt van pontosabban leírva (#4-es válasz):

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__9652308..

2020. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alapján pontozol egy választ, amit a többség választott, még ha az értelmetlen is, akkor kockáztathatod azt, hogy jönnek mások értékelnek és előbb-utóbb megfordul az állás és akkor onnantól már a te értékelésed is negatívként nyom a latba.

Szerintem is értékelj a saját elveid szerint, ne az alapján, hogyan értékeltek mások!

2020. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!