Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A pontszám (és helyezés)...

A pontszám (és helyezés) számítás pontosan hogy működik?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a 30 napos toplistánál pl ha egy 30 napnál régebbi kérdésnél írok választ/értékelek egy választ, akkor az már nem számít?


Vagy a válasz/értékelés a megírás/értékelés utánni 30 napban számít, függetlenül attól, hogy mikori a kérdés?


2020. júl. 19. 19:08
 1/2 belapus ***** válasza:
100%
Számomra úgy logikus, hogy válaszadáskor vagy értékeléskor indul a 30 nap.
2020. júl. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

┌─ Mások válaszainak értékelésével végeztem kísérletet.

Azt tapasztaltam, hogy a kérdés időpontja számít; azon múlik, hogy a végzett értékelésért kapott pont beszámít-e a (megelőző) 30 napba, vagy sem.


A k̲í̲s̲é̲r̲l̲e̲t̲ ismertetője:

- Tegnap (2020. július 20-án) olyan kategóriákban értékeltem válaszokat, amelyek a tegnapi 30 napos toplistámban nem szerepeltek.

- Olyan válaszokat értékeltem, amelyeknél már volt megjelent értékelési százalék.

Egyértelműen nem hasznos értékelésű (0% - 35%) választ nem hasznosnak, egyértelműen hasznos értékelésű (70% - 100%) választ hasznosnak értékeltem.

Ezzel:

• egyértelműen +1 pontokat szereztem, nem zavarhatta a kapott pontokat -1 pontos, azaz, csökkenést okozó pontszám.

• A választ írók össz válaszadási százalékát nem befolyásoltam; az adott válasz az én értékelésem nélkül is nem hasznos, vagy hasznos besorolásúként volt beszámítva, ez nem változott.

• A választ előttem értékelők össz válaszértékelési százalékát sem befolyásoltam; mivel változatlan maradt az, hogy a válasz hasznos, vagy nem hasznos, változatlan maradt az a viszony is, hogy ennek megfelelően, vagy eltérően értékelték-e.

• Egy-egy kérdésnél több választ is értékeltem, hogy egyértelmű legyen a toplistán esetleg megjelenő pontszám.

• Mivel nem tudom, hogy pontosan mikor van a naponkénti egyszeri (éjjeli) feldolgozás napi zárása, nagy biztonsági időrést hagyva, csak 9 óra és 21 óra közt megjelent válaszokat értékeltem; ezek napbesorolása biztosan egyértelmű.


E̲r̲e̲d̲m̲é̲n̲y̲,̲ ̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲:

Ma, 2020. július 21-én, a megelőző 30 napos időszak első napja 2020. június 21., harmincadik napja pedig 2020. július 20.

• Az egyik, a tegnapi toplistámban nem szereplő kategóriában, egy 2020. május 6-án megjelent kérdés olyan értékelt válaszait értékeltem, amelyek időpontja szintén 2020. május 6. volt.

Ez bőven kívül esik a megelőző 30 napon; ez a kategória a mai toplistámban sem szerepel.

• Egy másik, a tegnapi toplistámban szintén nem szereplő kategóriában, egy 2020. június 20-án megjelent kérdés olyan értékelt válaszait értékeltem, amelyek időpontja 2020. június 21. volt.

Ez a kategória sem jelent meg a mai toplistámban. A kérdés kívül esik az utóbbi 30 napos időszakon, az értékelt válaszok viszont benne vannak.

• Egy további, a tegnapi toplistámban szintén nem szereplő kategóriában, egy 2020. június 21-én megjelent kérdés olyan értékelt válaszait értékeltem, amelyek időpontja szintén 2020. június 21. volt.

Ez a kategória megjelent a mai toplistámban; a változás jelölése: új felhasználó (Ezt pontatlan megnevezésnek érzem; annyi, hogy a megelőző napon ebben a kategóriában nem volt pontom a tegnapot megelőző 30 napban.)

A kérdés is, az értékelt válaszok is benne vannak a megelőző 30 napban.

• Egy további, a tegnapi toplistámban szintén nem szereplő kategóriában, egy 2020. június 21-én megjelent kérdés olyan értékelt válaszait értékeltem, amelyek időpontja szintén 2020. június 22. volt.

Ez a kategória megjelent a mai toplistámban; a változás jelölése: új felhasználó.

A kérdés is, az értékelt válaszok is benne vannak a megelőző 30 napban.


T̲a̲n̲u̲l̲s̲á̲g̲:

• Nem számít, hogy az értékelés időpontja benne van-e a megelőző 30 napban.

• Nem számít, hogy az értékelt válasz időpontja benne van-e a megelőző 30 napban.

• Az számít, hogy az értékelt válaszhoz tartozó kérdés benne van-e a megelőző 30 napban. ─┘


┌─ Válaszommal nem tudtam kísérletezni.

Pontot nem adnak a válaszért, csak azért, ha mások láthatóvá válóan értékelik. Az értékelések időpontjait viszont nem tudhatom; lehet több nappal későbbi is, mint a válasz időpontja.

Ha értékelik is, nehezebb a megállapítás, mint az értékelés végzésénél. Adott kategóriában, egy adott napon, kaphatok egyik válaszomra olyan értékelést, amiért +5 pont jár, másik kettőre olyat, amikért -2, illetve -3 pont jár. Ez összesen 0 pont, pedig 3 választ is értékeltek.


De, az értékeléses kísérlet alapján úgy gondolom, hogy itt is a kérdés időpontja számít. ─┘

2020. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!