Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy itt annyi...

Miért van az, hogy itt annyi rosszindulatú ember kommentelget? Miért egyszerűbb rögtön lehordani a másikat, esetleg lehülyézni?

Figyelt kérdés

Már észrevettem, hogy annyian vannak, akik csak rásütnek valamit a kérdezőre és kb a sárga földig lehordják. Elvileg ez az oldal azért van, hogy feltudjuk tenni a bennünk felmerülő kérdéseket és a témában jártas emberek hozzá tudjanak szólni. Mégis, ha valaki kérdez, akkor a többség rögtön arrogáns stílusban lehordja. Így hogy várható el, hogy az emberek tényleg segítséghez merjenek fordulni? Még, ha csak anonim is a dolog, akkor is rosszul tud esni az embernek. Velem is előfordult már, hogy kiírtam egy kérdést és rögtön rám nyomták, hogy menjek pszichológushoz ezzel. Pedig csak érdekeltek volna az emberi tapasztalatok, esetleg a hozzám hasonlóak történetei.


Ti mit gondoltok erről?



#gyik #bunkóság #nem érdemleges
2020. aug. 2. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy gondolom, hogy a legtöbb ember itt éli ki a komplexusait. Ha valami csalódás érte az életben vagy csak aznap, egyből jön ide, és keres magának egy prédát. Mindegy, hogy akár kicsit is félreérthető a kérdés, esetleg nincs tökéletes irodalmi szinten megfogalmazva, esetleg blődnek hangzik, mert a kérdező másmilyen kultúrkörben, társaságban mozog, egy vagy két válaszoló elég, hogy kipécézzék magugnak, és utána borzasztó elégedettek magukkal, hogy megint sikerült valakit teljesen megalázni. Szerintem ebből a legrosszabb, amikor valakit teljesen ismeretlenül megalázni - ugye névtelen oldal, és nem mindenki használja, hogy látható legyen a felhasználóneve.

Én évről-évre egyre jobban csalódok az itteni embereknek, közösségnek például nem mondanám. Nekem nagyon sok ilyen történetem van. Ugye az oldal lényege az lenne, illetve régen a szlogen is az volt, hogy "amit máshol nem mersz, itt megkérdezheted". Sajnos ez így ebben a formában pontosan az ilyen emberek miatt ellehetetlenült. Pedig az eredeti ötlet, mármint az oldalé, egyébként nagyon hasznos (volna), és az oldal készítőinek nagyon sok munkája van benne.

2020. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért mint az életben. Mert egyes emberek azt hiszik hogy ők mindent jobban csinálnának, vagy azt hiszik higy úgy a jó ahogy ők csinálják. Csak amíg az életben nem mondják mindig ki, addig itt kimondják.
2020. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Engem borzasztóan zavar ez az egész. Nem csak a saját kérdéseimnél, hanem akkor is, ha másoknál látom ezt. Ha kiírsz valamit, akkor kapsz egy-két érdemleges választ, olyat, akik tényleg jó szándékból írnak, a többiek meg csak széttrolkodják/megaláznak. Elég szomorú, hogy így próbálnak egyesek érvényesülni!
2020. aug. 2. 21:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!