Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért az kap sokszor jó...

Miért az kap sokszor jó értékelést, aki érdemben hozzá sem szólt a kérdéshez?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy sok kérdés alatt az megy, hogy a földig lepontoznak egy válaszolót, aki releváns választ adott a kérdésre, majd később elkezdik ismételgetni, amit ő írt és őket mind felpontozzák. Ennek mi értelme van így, nem lehetne valamit tenni ellene?


Saját példám: Egy kérdés alatt most éppen 12%-on áll a válaszom. Alattam hárman megismételték ugyanazt, amit én is írtam, csak ők nem teljes egészében ismételték meg, hanem mindenki egy-egy mondatrészt tőlem. 95-87-98%-on állnak!! Ezt hogy és mivel érdemeltem ki? Nem értem.


Nem lenne baj, ha ők is hasonló értékelésen lennének, mint én, akkor ez jelezné, hogy valami félrement a válaszban, de hogy szó szerint ugyanazt leírják és ekkora különbség van közöttünk, ezt én már sértőnek érzem egy kicsit.



2020. szept. 18. 15:37
 1/3 A kérdező kommentje:

Mondok egy példát, hogy mire gondolok.


Valaki megkérdezi mondjuk, hogy miért nem szabad ködlámpát használni verőfényes napsütésben.


Első releváns válaszoló: Mert a jogszabály tiltja a használatát. Belinkelem, tessék (link a kresz-re).


Ismétlő1: A kresz tiltja, ne használd.

Ismétlő2: Ezt mondja ki a kresz.

Ismétlő3: Igen, egyértelműen benne van a szabályokban.


Második releváns válaszoló: Valóban tiltja a jogszabály, de a valódi ok az, hogy ha nincsen köd, akkor elvakítja a többi közlekedőt.


Ismétlő4: Tiltja a kresz és vakít.

Ismétlő5: Benne van a kreszben, hogy nem használhatod! Vakít!

Ismétlő6: Vakít barátom, vakít!

...


És természetesen nem a relevánsak kapnak jó értékelést, hanem azok, akik megismétlik.

2020. szept. 18. 15:45
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet abszurd feltételezés részemről (bár a tapasztalataimra alapozom) egész egyszerűen a bonyolult választ nem értik meg az emberek. Sokszor a kérdező sem, de a többi válaszoló még kevésbé.


Tehát ha te szépen körbeírod és megmagyarázod, akár jogszabályra hivatkozol, akkor abból szerintem az "egybites" felhasználó csak annyit tud leszűrni, hogy okoskodsz.

Ellenben ha lerendezed annyival, hogy "tiltja a kresz" akkor ezt a rövid de velős választ nem csak végigolvassa (apropó olvasás: értő olvasás hiánya és a lustaság is a hosszú válaszok ellen szól) tehát a rövid tömör választ elolvassa és talán még fel is fogja.


Ezzel persze nem akarok lenézni senkit, mindössze egy általam megfigyelt társadalmi problémára célzok. Tulajdonképpen a TL;DR "szleng" sem véletlenül született meg.


Szerintem ez lehet a dolog mögött, persze ez csak spekuláció. :)

2020. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!