Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A kiegészítést, javítást...

Laylah kérdése:

A kiegészítést, javítást miért pontozzák le, ha az eredeti válasz fel van szavazva?

Figyelt kérdés

Szinte minden kérdésnél ez volt, ahol elírtam valamit, tehát nem arról van szó, hogy mások válaszába kötök bele.

Írok egy választ, elküldöm, majd visszaolvasva rájövök, hogy valamit elírtam benne, vagy valamit nem úgy fejeztem ki, ahogy akartam, ezért küldök utána rögtön egy javítást vagy helyesbítést. Erre az eredeti válaszomat felpontozzák, a kiegészítést/javítást meg le. Mi értelme van ennek? Miért nem hasznos a saját magam korrigálása a jobb érthetőség jegyében?



2021. jan. 8. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy szándékos duplázásnak veszik, hogy valaki így próbál duplaannyi pontot szerezni egy gondolat megfogalmazásából.

A spamkérdések alatt például van, aki 3 szavanként ír le egy darab mondatot, mert így sokszor annyi pontszámot csinál belőle. Kisebb erőfeszítés, nagyobb nyereség.

2021. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az 1-es válasz írójának gondolatával.

Magam részéről annyit, hogy ellenszenvvel nézem az ilyet; zavaró. Például, kihagyott egy betűt egy szóból, amin könnyen átsiklik az ember elméje, és? Akkor meg egyenesen röhejes, ha az első javítást is elrontja, és jön a következő.

Ha valaki ennyire alapos, akkor olvassa el elküldés előtt, hogy mit írt; megteheti, nincs idő-visszaszámláló a válasz ablakban.

Nem értékelem az ilyet (pontozni meg nem lehet, bármennyire is elterjedt itt ez a fogalomzavar), de nem tetszik. Ha mások megteszik, hogy nem hasznosnak értékelik, megértem. Egyfajta dorgálás: figyeltél volna előbb, ha már ennyire fontos neked a hibátlan írás, illetve, jutott volna eszedbe előbb, amit később hozzátettél!

Ha nem tenne ilyet, nagy eséllyel szóba sem kerülne; de ha mégis, akkor nem lenne mit, nem hasznosnak értékelni.

2021. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elég régóta vagyok itt ahhoz, hogy egy-egy ilyen lehúzás ne mozgasson a százalékomon, szóval a pontszerzés engem egyáltalán nem izgat.

Nyilván nem egy kihagyott T betű miatt fogok új választ írni, de ha egy viszonylag lényeges elem maradt ki, azt jobbnak látom pótolni, mert attól függetlenül, hogy az én fejemben megvan, hogy pontosan hogyan értem, nem feltétlen megy át úgy másnak is.

2021. jan. 8. 14:06
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Én sosem utalok magamra, csak írok akár 4-5-öt is egymás után. Egyet értek, nem így van stb
2021. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!