Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Egy lakásban vagy albérletben...

Egy lakásban vagy albérletben ha ugyanarról az IP-címről több lakó is használja a GYK-t, avval kitiltásra ítélik magukat?

Figyelt kérdés
Mert ugye a szabályzat szerint tilos több felhasználót regelni, és ugyanarról az IP-ről bejelentkezni. De azt mégis honnan tudják, hogy nem csak arról van-e szó, hogy több lakó vagy családtag is használja? Meg eleve röhejes, hogy ha mondjuk költözöm egy új albérletbe, ahol mondjuk rajtam kívül vannak még hárman-négyen, akkor kérdezgessem meg őket, hogy GYK-zik-e közülük valaki?

2021. jan. 29. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

"Meg eleve röhejes, hogy ha mondjuk költözöm egy új albérletbe, ahol mondjuk rajtam kívül vannak még hárman-négyen, akkor kérdezgessem meg őket, hogy GYK-zik-e közülük valaki?"

Nem vigyél saját eszközt.

Bár ha jól sejtem nem igazán vagy tisztában azzal, hogy mi is az az IP cím.

2021. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1: Amit a router kioszt. De ez minden eszközözön azonos. Például én itt ebben az albérletben használom a wifit a laptopommal és a mobilommal is, és mindkettőnél azonos az IP-cím.
2021. jan. 29. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az IP cím sok esetben dinamikus szokott lenne. Nálam pl mindig változik, ha kihúzom a routert. Szóval ha lenne a családban valaki, aki kitiltatta magát régebb s én most bejelentkeznék, engem az nem érintene.


#1

Te nem vagy tisztában azzal, hogy miről szól a kérdés. Ha egy albérletben mindenki Gyakorizik és egy wi-fit-t használnak, majd az egyiket kitiltsák, ha a többi arról az IP címről jelentkezik be, mint amelyiket kitiltották, akkor őket is kitiltsák.


De ilyen más miatt kitiltásos esetben szerintem lehet írni a modiknak.

2021. jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3: Csak aztán vagy elhiszik vagy nem.
2021. jan. 29. 11:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De csak látják, hogy nem akkor csináltad azt a fiókot, mikor a másikat tiltották, hanem x évvel ezelőtt, s hogy van vagy 6000 válaszod meg 200 kérdésed... Szóval nem 2 profilt használsz, hanem az első tiltott profilt másvalaki használta.
2021. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Már miért kellene kitiltani őket? Értelmezhetetetlen.
2021. jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6


Mert ha valakit kitiltottak szabálysegésért innen, akkor mindenkit kitiltanak, aki arról az IP-ről jelentkezik be, mint amelyikről a kitiltott. (Szerintem automatikusan, mert pl olyan választ se tudsz értékelni, amelyiket egy közös IP címről valaki egy másik fiókkal már értékelt.)


[link]


Ez a rendszer elvileg arra van, hogy a trollok a kitiltás után nehezebben tudjanak visszajönne, vagy hogy ne pontozzanak le valakit 5 fiókról.

2021. jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De tényleg mi van, akkor ha: Valaki egy albérletbe költözik, ahol az egyik lakó GYK-zik, és épp akkor nemrég tiltották ki. Az odaköltözőnek még nincs GYK-felhasználója, de pont akkor dönt úgy, hogy felmegy. Ugyebár a regisztrálás után azt fogja kapni, hogy nem tud hozzászólni vagy kérdést feltenni, mert valaki ki lett tiltva arról az IP-címről. Hogy győzze meg a moderátorokat arról, hogy ő nem a kitiltott személy, aki újraregisztrálással próbálkozik, hanem tényleg másvalaki, aki csak most hozott létre felhasználót?

Most erre gondolom páran azt mondjátok, hogy "Jaj, ugyanmár, mégis mennyi esély van erre?", de bárhogy is nézzük, technikailag nem lehetetlen.

2021. jan. 31. 07:07
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

#8


Ez esetben egyszerűbb, ha törli azt a fiókot és VPN-el meg más e-mail címmel (akár egy egyszer használatossal is) létrehoz egy másikat.

2021. jan. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!