Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A válaszok értékelése az...

A válaszok értékelése az oldalon a véleménykifejezésre szolgál vagy a válasz hasznosságának megítélésére?

Figyelt kérdés
Többször vettem észre, hogy számomra logikusan felépített és kifejtett válaszokat látszólag random módon lepontoznak az olvasók. Személy szerint néha olyan érzésem van hogy az oldalt látogatók rendkívül indulatosan pontoznak és valójában az egyetért/nem ért egyet tengelyen mozognak. A pontozásnál feltüntetett szöveg szerint viszont a válaszok hasznosságát kéretik pontozni. Engem rendkívül idegesít hogy nem egységes a pontozási szempont és olykor inkább nincs is kedvem kifejteni a megosztó véleményemet, mert az indulatosabb pontozók egyből lepontozzák.

2021. márc. 25. 02:03
A kérdező szavazást indított:
Hasznosság alapján pontozok.
Vélemény alapján pontozok.
Mindkettőt figyelembe veszem.
Egyéb, válaszban kifejtem.
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én hasznosság alapján pontozok, de ugye ez néha vélemény is egyben.

Kérdéstől függő, hogy milyen válaszok lehetnek. De ha nyílván valaki írj egy olyan választ, pl család kategóriába, ami logikusan fel van építve (viszonylag), de attól még szerintem nem azt kellene csinálni, akkor nyílván nem fel fogom pontozni, mint ahogy más sem. Így születnek a 0%-ban hasznos válaszok.

2021. márc. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
Gyakran a hasznosság is vélemény kérdése :)
2021. márc. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
En csak olyankor szavazok es akkor is ossze-vissza ha latom, hogy a kommentelok elkezdtek egymassal cseszekedni :)))
2021. márc. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban érzelmi alapon megy sajnos a pontozás. Tipikus példa: politika kategóriában kérdés, "melyik párt szimpatizánsa vagy?". Ha a válasz egy párt neve, akkor a válaszod 100%-ban hasznos a kérdés megválaszolása szempontjából, viszont a másik oldal úgyis lepontozza.
2021. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

[A pontozásnál feltüntetett szöveg szerint viszont a válaszok hasznosságát kéretik pontozni.]


Nem.


Egyrészt, pontozás nem kéretik, mert nem lehet a választ pontozni. A Gy.k. pontozás egész más: [link] (Például, ezért a kérdésedért 3 pont jár neked.) A válaszok felhasználók által értékelt hasznossága százalékban jelenik meg, nem pontok vannak. Értékelésként pontozni (1-től 5-ig) például itt lehet: [link]


Másrészt, nem az a kérdés, hogy „Hasznos ez a válasz?” A „pontozásnál feltüntetetett szöveg szerint”em ez: „Hasznos számodra ez a válasz?” A választható ikonokra kattintással az értékelő azt válaszolhatja, hogy hasznos számára az a válasz, vagy félig-meddig hasznos számára az a válasz, vagy nem hasznos számára az a válasz: [link]

A szöveg szerint nem a válasz hasznossága kéretik pontozni, hanem az jelölhető, hogy az értékelő számára milyen hasznosságú.

2021. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez a pontozás/százalék kérdés részletkérdés, rosszul fogalmaztam, szerintem érthető volt mire gondolok.


Az viszont jogos hogy a kérdés szubjektív hasznosságra kérdez rá. De ami szerintem egy érdekes hibája a rendszernek az amit a 4-es válaszoló is írt. Ha rákérdeznek a politikai preferenciádra és csak azok véleményezik a válasz hasznosságát akik a másik oldalon vannak, akkor a válasz elég hamar a piros százalékpontok felé billen majd. Holott objektíven gyakorlatilag válaszoltál a kérdésre, tehát hasznos volt a válaszod, csak a válasz tartalmát kifogásolva nyomtak más olvasók az ellenkezőjére.


Mondjuk őszintén szólva nem lep meg, hogy az emberek nem szeretnek manapság más véleményt hallani, hiszen világszintű probléma a véleménypolarizáció. Csak számomra bosszantó hogy egyesek abuzálják a rendszert, amíg mások igyekeznek megfelelően használni.

2021. márc. 28. 17:52
 7/7 anonim válasza:
Alapvetően hasznosság alapján pontozok. Azonban amit kifejezetten erkölcsileg helytelenítek, azt a választ én is hajlamos vagyok lepontozni. Például tegyük fel, hogy valaki kitesz egy kérdést, hogy idegesíti az anyósa és mit csináljon vele. Nyilván nem fogok felpontozni egy olyan kommentelőt, aki azt tanácsolja, hogy tegye el láb alól, pedig ha teljesen objektíven nézzük ez egy hasznos válasz, hiszen a problémát megoldaná.
2021. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!