Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van itt ennyi lepontozó?...

Miért van itt ennyi lepontozó? Amikor egy kérdésre releváns választ adok, van hogy lenullázzák, például annál a kérdésnél, hogy hány online órám van egy héten.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Csak. Hogy érezd, milyen kemény az élet. Le vagy pontozva! Egy senki vagy, mert kaptál néhány gombnyomást. Jézusmáriaszentjózsef.
2021. ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Ismerős... kiírok egy olyan választ, aminek utánanézek de alaposan ám, aztán az eredmény: Válaszod 0%-ban hasznosnak tűnik. (A régi rendszerből idéztem.)
2021. ápr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
És nem hasznos/nem hasznos, hanem like/dislike gombként fogják fel...
2021. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Vannak szubjektív kérdések, ahol mindenki le szokta pontozni az övétől eltérő véleményeket. Pl.: "Mi a kedvenc színed?" Ezeknél a kérdéseknél sokan nem tudják azt elfogadni, hogy van, akinek másmilyen a véleménye és "bosszúból" lepontozzák az illetőt, csak azért, mert máshogyan látja a világot, mint ők. Az ilyenfajta lepontozás-érthető módon- Politika és Vallás kategóriában a leggyakoribb, mert ott nagyon sok személy képvisel egymástól eltérő nézeteket.


Ezzel szemben vannak az unatkozó, kivétel nélkül mindenkit lepontozó trollok is az interneten. Ők azzal vezetik le -egyébként nagyon helytelen módon- az indulataikat, hogy lepontozzák más felhasználók válaszait. Nekik az a céljuk, hogy minél több embernek bosszúságot okozzanak, pont ezért nem szabad foglalkozni velük.


Végezetül pedig vannak azok a trollok, akik irigységből pontoznak le válaszokat. Például egy olyan kérdésnél, hogy "Mennyi a fizetésed?" sokan negatívan fogják annak a felhasználónak a válaszát értékelni, aki többet keres náluk. Ezt pusztán irigységből teszik. Valószínűleg az online órák számával kapcsolatos kérdés alatt azok pontozhattak le irigységből, akiknek több online órájuk van, mint neked, Kérdező.

Vagy akár az is megtörténhet, hogy valaki véletlenül rossz helyre kattint és ezáltal lepontoz valakit, pedig nem szerette volna.


Nem kell a lepontozásokkal foglalkozni, végülis nem az a célja ennek az oldalnak, hogy minél több pontot szerezzünk, vagy hogy minél inkább hasznosnak értékeljék a válaszainkat- azért regisztráltunk ide, hogy feltehessük a kérdéseinket és segíthessünk a válaszainkkal másoknak.

Remélem, hogy hasznos volt a válaszom. :D

2021. ápr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Ezen már én is morfondíroztam. A színekről szóló kérdésre egy feleletemben (más témában) már utaltam is.

Ezek azok az emberek, akik szerint "csak az én nézetem a helyes".

Nem bánkódom rajta - ilyen az élet.

2021. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Meg vannak az irigységből lepontozó proli felhasználók:


Hol jártál eddig a legmesszebb Magyarországtól?


Ausztráliában. 0%-ban hasznos

Még soha nem hagytam el Magyarországot. 100%-ban hasznos


Mennyi a havi nettó kereseted?


300 000 Forint. 0%-ban hasznos

80 000 Forint, alig jövök ki belőle, hó végén már éhezem. 100%-ban hasznos


Pont ezeket nem láttam, csak most agyaltam ki, de szintben megfelelőekkel már találkoztam.

2021. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Ja, de konkrétumként eszembe jut, úgy 2 éve volt egy kérdés, december hó elején, hogy a téli ünnepekre ki mennyire tudott pénzt félrerakni, mennyire lesz költséges eszem-iszom a családdal. Azoknak a válaszai lettek a legjobban felpontozva, akik azt felelték, hogy nem nagyon lesz dínom-dánom, mert nehezen élnek.
2021. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Most őszintén, mit számít amúgy hogy mennyi abban a karikában a %? A kérdező elolvassa a válaszokat, aztán majd eldönti, hogy melyik neki a hasznos, aki meg azért használja az oldalt, hogy pontokat meg %-okat gyűjtsön, ott alapból egész más a gond.

A legtisztább lenne az egész rendszert nyugdíjazni.

2021. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 26. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
De le lett pontozva a 7-esem! Szóval az általam leírtak magukért beszélnek.
2021. ápr. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!