Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha törölnek egy kérdést, a...

Ha törölnek egy kérdést, a törölt válaszok számába mindenképp beleszámítódnak az arra érkezett válaszok? Akkor is, ha korekt volt az adott válasz?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a törölt kérdés alatt számos válasz (akár az összes válasz) korrekt, tehát moderátor eleve nem törölte volna azon válaszokat. Viszont X felhasználó kérdését törölte a moderátor, szabályszegés miatt.


Ha pl Y személy válasza a moderátorok szerint NEM szabályszegő, ámde X személy kérdésével együtt a válaszok is ugyebár törlésre kerltek, akkor Y személy törölt válaszaiba beleszámít? ("Törölt válaszaid száma maximum V% (jelenleg W%)")


Mert ha igen, azt igazságtalannak tartanám. Hiszen a felhasználók működési lehetőségei többek között függenek a törölt válaszok számától is, függővé van téve a felhasználó jogosultsági szintje (tehát az a szintje, hogy egyes, vagy kettes stb vagy ötös szintű-e).


Nézzük egy részben másik esetet is. A törölt kérdés alatt volt olyan válasz is, amelyet amúgy is szabályszegőnek vélt a moderátor (de ugye nem gondolatolvasó senki, hoyg kitalálja, hogy a kérdéssel együtt az odaírt választ is szabályszegőnek vélte-e a moderátor). Míg a törölt kérdést kijelzik a felhasználónál a moderátorok ("kérdése törlésre került, stb"), addig a törölt válaszokat sosem közlik, tehát a felhasználónek nicns lehetősége kikövetkeztetnie, hogy nőtt-e evvel a törölt válaszai számaránya, hacsak nem pont ezáltal billen át egy egységgel a százaléka (ami a ritkább eset, épp ezért általában nem lehet észrevenni).


Na de honnan tudja meg a személy, hogy X szmély törölt kérdése alatti válasza Y személynek, beleszámít-e Y személy törölt válaszaiba azaz szabályszegőnek ítélte-e a moderátor az ő válaszát, vagy sem? Mert ugye elvileg lehetett a válasz is szabályszegőnek ítélve, de lehetett korrekt, segítő, hasznos is az a válasz, függően, hogy a moderátor miként ítélte meg az egyes válaszokat a törölt kérdés alatt.



2021. máj. 8. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg nincs is így, ahogy levezetted.

Törölt válasz = a moderátor által kézzel törölt konkrét válaszod, ez alapján már lehet statisztikát készíteni belőle.

Míg mások törölt kérdése alól eltűnt válaszod ebből kiindulva nem számítana törölt válasznak. Nem látható ugyan, mert a kérdés eltűnt, de a választ nem számolja bele a rendszer a töröltjeid közé.


Sok válaszom van, sokszor előfordul hogy utólag törölt kérdés alá írok választ, mégsem jelenik meg hogy X-száz darab kérdés miatt törlődött válaszom növelné a törölt válaszok számát (0%-on van).

2021. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is ezt tartanám korrektnek, előző, azonban pont erre tértem ki a kommentemben: ha mégis kézzel töröl a moderátor egy választ közvetlen azelőtt, hogy másvalakinek a kérdését, ami alatt válaszok voltak, törölte, azt az eseményt a személy, aki írta a választ, sose tudja meg, hacsak nem változik az említett százaléknál, és még akkor se lehet kikövetkeztetni biztosan, hogy amiatt emelkedett-e a %... (Mert mondjuk írtál száz választ azóta, és a százból nem valószínű, hogy észreveszed, melyik másikat törölte neked a moderátor, ha törölt neked, mondjuk, más kérdésnél válaszodat...)


A százalék, az százalék! Tehát pl ezer választ írtál eddig, ez esetben CSAK akkor fog a vonatkozó %-od nőni, ha legalább TÍZ válaszodat törölte a moderátor, legalábbis egy idő óta! (Mert a tíz, az egyetlen százaléka az ezernek.)


Na de ha csak 1-2 válaszodat törölte, nem fogsz rájönni, hogy másvalai kérdése alatti váalszodat szabályszegőként törölte-e neked a modertor, vagy pusztán a törölt kérdés miatt tűnt-e el a válaszod...

2021. máj. 8. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Beleszámít, a törölt kérdések alatti válaszok, egy nemrégi példa: Törölték a közel egy éves, 17.000 párszáz válaszos kérdést.


Az all time toplistában votl akinek több ezer ponttal esett le a pontszáma, a törölt válaszok, és az értékelések számán szerzett pontokat is elvette.

2021. máj. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így törlődött egy válaszom. Mérges is voltam, de hát ez van.
2021. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na most akkor kinek van igaza? Az elsőnek, vagy a 3-as, 4-esnek?


Az is bizonytalan számomra, hogy amikor törölnek kérdést, akkor a hozzá írt összes válasz onnantól kiesik az egyén értékeléséből, vagy csak ezek közül azok, amelyeket a moderátor úgy ítél meg?


Mert ha az összes, akkor azt igazságtalannak tartom.

2021. máj. 10. 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem esett ki az értékelésemből, hanem felugrott 0-ról 1%-ra.


4

2021. máj. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értelek, csak az a bizonytalan, hogy léteznek-e olyan válaszok, a törölt kérdések alatt, amelyek mégse számítanak bele, míg más válaszok meg beleszámítanak... Vagy pedig mindet azonosan értékeli a rendszer vajon...
2021. máj. 10. 17:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt konkrétan nem tudom, csak a saját tapasztalatomat.


Minden esetre szerintem biztos, hogy nem válogatják át egyesével.

Persze lehet, hogy van olyan algoritmus vagy szűrőrendszer, akármi, ami objektíven különbséget tesz válasz és válasz, vagy felhasználó és felhasználó között.

Ha valaki tud erről konkrétat, az engem is érdekel.


Ennyivel tudtam (ha tudtam) segíteni, hogy leírtam a saját tapasztalatom.

2021. máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! Aki tud pontosabbat, az is írhat, minden normális hangvételű válasz érdekel, ha korrekt.
2021. máj. 10. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!