Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Függőséget okozhat a gyakori...

Dagadozó Agy kérdése:

Függőséget okozhat a gyakori kérdések? Ha igen, a gamifikációs elemek miatt?

Figyelt kérdés
Tipikus gamifikációs elemek vannak benne: pontgyűjtés, szintlépés, toplista, stb. Rátok hatott? Mi miatt addiktív?

2021. máj. 31. 21:33
A kérdező szavazást indított:
Nem okoz nekem függőséget.
A gamifikációs elemek miatt okoz függőséget nálam.
Más miatt függtem rá.
28 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Soha nem törekedtem itt a szintlépésre, sokáig azt sem tudtam, hányas szinten vagyok, és a toplistát sem nézegetem. Amikor utoljára rápillantottam, tizenvalahányadik helyen voltam a számtech kategóriában, most a 10. vagyok, de teljesen hidegen hagy.

Nekem ez egyfajta kikapcsolódás. Egyrészt a számtechben vannak érdekes kérdések és felvetések, vélemények. Sok olyan kérdés van, amihez nekem is googliznom kell, ezekből én is tanulok.

Másrészt, az olyan kategóriákban, mint az emberek, sok érdekes véleményt és hozzáállást lehet olvasni.

2021. jún. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1%
Én például művelt, intelligens, diplomás budapesti emberként sokáig nem is tudtam, hogy milyen buták a vidéki emberek, nekem tehát ez egyfajta állatkert. Érdekes megfigyelni, hogy hogyan "gondolkodnak" (már ha ezt lehet annak nevezni), vélekednek, hogyan tálalják a primitív világképüket az alkoholtól, ingerszegénységtől, facebooktól, vallástól és tévétől elbutult, pletykálkodó, szellemileg a középkorban ragadt, tanulatlan, műveletlen vidékiek.
2021. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az mondjuk elég sok minderne enged következtetni, hogy műveltnek tartja magát valaki, aki vidék/BP alapon próbál általánosítnai az emberek lelki gazdagságára és műveltségére.


Sajna egyébként a diploma sem garancia ma már semmire.


Amúgy a gyakori nekem is jó szórakozás, érdekes képet ad a társadalmunkról. Jelenleg egyébként vidékről dolgozom be a Magyar Tudományos Akadémiára, ami talán nem gyakori. Mindenesetre nem is értem az előző hozzászólásban a vidék és a műveltség közti párhuzamot.

2021. jún. 1. 12:52
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Mindenesetre nem is értem az előző hozzászólásban a vidék és a műveltség közti párhuzamot."


Hogyan értenéd? Vidéki vagy. :(

2021. jún. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Speciel nem vagyok vidéki : ]

Csak most nem Pesten lakom, de lenyomtam 35 évet ott. Sok 4-es kommentelővel hasonló emberrel találkoztam ezalatt, de sok a jófej is ám : ]


Egyébként a ,,nem értem'' ilyenkor nyilván átvitt értelemben értendő. Gondolom nem mindenki ér fel szellemileg odáig, hogy ilyesmit értelmezni tudjon. Segítek: a jelentése most: totál marhaság, amit a 4. válaszban ír az illető.


Többiektől bocsi, hogy ilyen szint alatti emberek is beszálltak a beszélgetésebe.

2021. jún. 1. 17:35
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyébként, ha már vidék vs BP összehasonlítást végzünk tudás viszonylatban: egy vidéki egyetem viszi a pálmát a nemzetközi rangsorban maga mögött hagyva a három nagy BP központú egyetemet.


QS World University Rankings

University of Szeged 501-510

Eötvös Loránd University 601-650

Budapest University of Technology and Economics 801-1000

Corvinus University of Budapest 801-1000

2021. jún. 1. 17:45
 7/7 A kérdező kommentje:

Javítás az 5. válaszban: nyilván a 2. válasz a marhaság, nem a 4-es. Bocsi : ]


A 4-es választól jobb, ha minden értelmes ember elhatárolódik, az nem felel meg a vitában elvárható etikettnek.

2021. jún. 1. 18:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!