Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A privát üzeneteket el szoktát...

A privát üzeneteket el szoktátok olvasni, vagy olvasás nélkül törlitek? Ha provokáló, becsmérlő, hasonló, akkor válaszoltok rá, vagy tiltjátok a küldőjét?

Figyelt kérdés
A gyerekvállalás témakörben egy időben valaki sokaknak obszcén képeket küldött privátban. Én is kaptam, amikor egy gyerekülés felől érdeklődtem. Azóta olvasatlanul törlöm az üzeneteket.
2021. okt. 20. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tiltom. Ha nagyon durva dolgot kapsz, jelentsd a moderátoroknak is szerintem.
2021. okt. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben elolvasom, ha valaki ír, mert a legtöbb esetben félig-meddig normálisak az üzenetek.

Ha valaki trágár, vagy sértö, akkor a moderátoroknak jelzem, ök letiltják az illetöt.

2021. okt. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Annó jeleztem, de azt írták a moderátorok, hogy a privát üzenetekbe ők nem tudnak belenyúlni, tiltsam le én.

Kérdésnél/válasznál lehet a modiknak jelezni és törlik, de priviknél nem.

2021. okt. 20. 11:27
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor e-mailben el kell küldened az üzenet képernyőképét, amin látszik a feladó és az általa küldött tartalom is. Le kellene tiltaniuk, hiszen azzal hogy te nem fogadsz tőle több üzenetet, másokat ugyanúgy zaklatni tud (és fog). Neked azért nem tudtak segíteni, mert bemondásra nem tiltanak le senkit, és bizonyítékot nem mellékeltél.
2021. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezt nem írták nekem a modik. Csak azt, hogy tiltsam le a tőle jövő üzeneteket.
2021. okt. 20. 13:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Látom, kicsit olyan lerázós volt a reakciójuk. Régen a screenshotos módszert ajánlották itt mások, és ezt szokták szájhagyomány útján ajánlani az emberek. Az eredmény sosem garantált, pár éve én is jelentettem e-mailben + screenshottal egy olyan fiókot, ami többszörösen spamelt privátban reklámmal. Egyszeri alkalommal nem érdekelt volna, de a sokadik után jelezni próbáltam. Nem tiltották, nem is válaszoltak rá.
2021. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem azt kell írni, hogy tiltsák le, hanem bemásolni az adott üzenetet névvel együtt, és megkérni, hogy intézkedjenek a küldöjével szemben
2021. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 3 fokozat létezik. Az üzenetet minden esetben elolvasom.

1. Normális üzenetre természetesen válaszolok.

2. Provokáló, vitázó illetőket (esetleg némi kiosztás után) tiltom, vagy annyiban hagyom.

3. Ha bizonyos határt átlép az üzenet, perverz, meztelen képet küld, zakkant vagy folyamatosan trollkodik az oldalon, akkor megy az email a modiknak (képernyőképes bizonyítékkal), akik törlik az illető fiókját.

2021. okt. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor miért válaszolták azt az e-mailemre, hogy ők nem tehetnek semmit, töröljem én az üzenetet és tiltsam?
2021. okt. 21. 07:50
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyrészt te ne adhatsz utasítást nekik, másrészt ök nem látják a te üzeneteidet - ezért kell képernyöképet küldeni vagy bemásolni.

Ök nem tudják megakadályozni, hogy valaki a te profilodra írjon, ha az illetö tényleg problémás, akkor figyelmeztetik, de te minden nehézség nélkül tudod tiltani, hogy neked nem tudjon többet írni.

2021. okt. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!