Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a kérdések alatti szavazások válaszlehetőségeit is (akár külön) lehessen jelezni moderátoroknak?

Figyelt kérdés
Előfordult már olyan, hogy hiába jelentettem a moderátornak a kérdést, az alatta levő szavazásban egy válaszlehetőség volt nyíltan, szándékosan gyűlöletkeltő. Külön e-mailt kellett írni, hogy töröljék végre szavazás válaszlehetőségeit, amik nem feleltek meg a gyk saját szabályainak. Ezért lenne jobb, ha akár külön jelenthető lenne a szavazás is.
2021. nov. 25. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen (akár szavazást is csinálhattál volna). +1 indok kellene a meglévő jelentéseknél, hogy a "a kérdéshez csatolt szavazás problémás" (így nem kell megindokolni egymillió verziót hogy miért, csak hogy nézzék meg).
2021. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Itt ne számíts semmilyen fejlesztésre.
2021. nov. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően közvetett ismereteim vannak a jelentés témakörből; volt mikor egy kérdés két válasza is az volt, hogy jelentette a kérdést, illetve az egyik (azóta is többször látom) azt az üzenetszöveget tartalmazta, amelyet bizonyára a jelentésre kap automatikus válaszként (nyilván arra utal, hogy jelentette a kérdést).

Az egyetlen közvetlen tapasztalatom, hogy kísérletképp rákattintottam egy jelentés gombra (indokoltnak tartottam a jelentést), és akkor tudtam meg, hogy ez többlépcsős lehetőség, mert utána megjelenő lehetőségekből kell választani (legalábbis, gondolom, nincs további lépcső). Annyit állapítottam meg, hogy csak néhány eset van megnevezve, a Használati utasítást, illetve a Szabályzatot megszegő sok lehetőség egy gyűjtő, egyéb jelölés lehetősége. Mivel a megnevezett esetek egyikét sem véltem telitalálatnak, annak ellenére, hogy a Használati utasítás egyik tilalmának konkrét megsértéséről volt szó, elálltam a jelentéstől.

Ahogy itt többször olvastam, a válaszok törlése esetén értesítést sem kap az érintett, így persze indoklást sem.

Akkor gondoltam bele, hogy a Szabályzat ugyan számozott és betűjeles esetekből áll, de a Használati útmutató sok követelménye és tiltása, nem. Így aztán szöveges indoklásokat kéne írni, amivel inkább nem bajlódnak. Bár, ahogy itt, törlés miatt méltatlankodó „kérdések” tartalmazzák, a törölt kérdések esetén is (nem tudom, milyen arányban) valamilyen általános indoklás jelenik meg.

Mindezek alapján azt a tanulságot vontam le, hogy ebben nem veszek részt. Nem elég kidolgozott a dolog, a jelentők és jelentettek is nemegyszer bosszúsan írnak ide. Foglalkozzon vele, aki késztetést érez rá.


Nos, tisztelt kérdező, ami a felvetésed illeti

1.) Az 1-es válasz [2021. nov. 25. 15:03] írójával értek egyet, a jelentés megnevezett témáit lehetne bővíteni.

2.) De, egyébként a szemetesedény szerepű „más szempontból problémás” esetben kéne nyílnia egy mezőnek, ahova beírható lenne a konkrét szabályszegés megjelölése. Ehhez viszont a Használati útmutatót is pontokba kéne szedni, mint amilyen a Szabályzat.

Ez a moderátorok számára egyértelművé tenné a jelentés alapját, illetve, ezt a megjelölést használva pontosan közölhetnék a kérdés-, illetve választörlés indokát; akár általános, akár, hosszabb szöveges indoklás, akár semmi helyett. Például: H.ú. 8./ (b), vagy Szab. 3./ (c).


Persze, nekem mindegy. Elvagyok azzal, ami van; legfeljebb, amit alkalmatlannak találok, azt nem használom.

2021. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Erre még nem gondoltam, de totál jogos. Plusz egy támogatás!!
2021. nov. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!