Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mire való a toplista? Számít...

Mire való a toplista? Számít valamit, hogy milyen kategóriában hanyadik vagy? Úgyis csak a sajátod látod.

Figyelt kérdés
2022. jan. 15. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem,amúgy nem számít.

Csak azért jó,hogy lásd az eredményed meg minél jobbat akarj elérni.

2022. jan. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Meg a többi gyk felhasználóét...

Bizonyos kategóriákat nézek, név alapján tippelek, milyen nemű, géniusz lehet az illető. Általában beválik.

2022. jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Én például pont hogy vissza fogom magam ha látom, hogy kezdek előrébb lenni. Nekem inkább vissza tartó erő, mert az azt is jelenti, hogy már megint sokat vagyok itt.
2022. jan. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Én nem csak a sajátomat látom.

29 toplistában (27 kategória 30 napos toplistájában + a 30 napos összesített toplistában + az All-time toplistában) általában 500 másik felhasználó részletezett pontszámait is látom (összesített + a kérdéseiért kapott + a válaszainak értékélései alapján kapott + mások válaszainak értékeléséért kapott + szavazásért kapott pontjait; még azt is meg tudom nézni, hogy előző napon hány pontja volt és hányadik helyen állt). Néhányban, ahol benne vagyok a megjelenített első 500-ban, „csak” 499 más felhasználó neveit, helyezéseit, pontszámait és pontszám- valamint helyezés változásait látom.


Kinek számít?

A kérdésedből arra következtetek, hogy neked nem számít, hogy milyen kategóriában hányadik vagy.


Vannak, akiknek élet-halál kérdése az értékelés. Nem egy számonkérés van válaszokban (pl. „Miért lett lepontozva a 3-as válasz?”), de vannak az értékelések miatt jókívánságok is: „Dögöljön meg, aki lepontozta a válaszom!”, „Törjön le a keze annak, aki az összes választ lepontozta!” stb. (Tudom, hogy amiről írnak, az nem pontozás, de pontszámok adódnak belőlük.)


Volt már itt, aki azt kérdezte, hogy akkor ő most okosabb, mint egy, főként tudományos területen válaszoló, elismert tudású felhasználó, merthogy a 30 napos toplistán előtte van? Persze, mert vasszorgalommal csinálta, amit egy óvodás is tudna: a piros százalékú válaszokat nem hasznosnak, a zöld százalékú válaszokat hasznosnak értékelte; ugyanis, a toplistából kiderült, hogy mások válaszainak értékeléséből gyűjtött sok pontot. És akitől okosabbnak vélte magát, az a hasznosnak értékelt válaszaiért kapott sok pontot.


(Például a mai 30 napos összesített toplista első helyezettjének 23407 az összpontszáma. Azt jelenti, hogy napi átlagban 780,23 pontot szerzett. És vannak a lista elején ehhez közelálló pontszámmal. Igaz, nem tudom, hogy számukra fontos-e a helyezés, lehet, hogy csak nagyon sokat gyakoriznak,)


De vannak, akik igaziból nem használják a Gy.K.-t (nem kérdeznek, nem válaszolnak), csak minél nagyobb pontszámra hajtanak; méghozzá elképesztő mértékben. Ők kizárólag, vagy szinte csak, mások válaszait értékelik. Nem tudom másként felfogni, minthogy számukra fontos a minél jobb helyezés a toplistákban.

Például, a mai All-time toplistában 3-an vannak, akiknek 100%-ban csak mások válaszainak értékeléseiből vannak pontjaik; további 39-en vannak, akik pontjai legalább 95%-a mások válaszainak értékeléséből van; összesen 67-en vannak, akik pontjai legalább 90%-a ilyen. És nem néhány tíz pontból van ilyen szélsőség, hanem legalább néhány tízezer pontból, nem kis részüknek százezres nagyságrendű pontból. (39994 pont alatt nem is lehet a mai All-time toplista megjelenített 500 felhasználójában lenni.)

A pontlistát toronymagasan vezető felhasználó pontjainak 99,524%-a mások válaszainak értékeléséből van, és olyan mennyiség, hogy ha 100% az értékelési százaléka és a Gy.K. megjelenésének első napjától végzi az értékeléseket, akkor napi átlagban legalább 141,95 választ kellett értékelnie; mindezt 2006. október 6-tól, 5580 napon át. De, közel sem volt a kezdő naptól pontszerzési lehetőség, és nem is 100% az értékelési százaléka. 2020. május 11-ig az All-time toplista tartalmazta a válaszadási és értékelési százalékot is. Látva a százalékát, és feltételezve a nem létező, indulástól való pontszerzési lehetőséget, 2020. május 11-ig, az akkori pontszám eléréséhez az akkori értékelési százalékával napi átlagban legalább 276,69 értékelést kellett végeznie. A legalább azt jelenti, hogy ha minden olyan válasznál, amit értékelt, megjelent értékelési százalék. Amennyinél nem, annyival többet kellet értékelnie. És mivel a valóságban nem volt az indulástól értékelési lehetőség és az értékelésért pontot kapni, ténylegesen, magasabb napi átlagszámot kell teljesítenie.

Milyen fontos lehet számukra a minél jobb helyezés, ha ezt teszi érte, és a többieknek is, ha ők is hasonlót tesznek? Ha valakinek hasonlón magas vagy magasabb az összpontból az értékelésért kapott pontjai aránya, de kevesebb az értékelésért kapott pontszáma, lehet azért van, mert később kezdte az intenzív gyűjtést. Lehet, hogy ők még magasabb napi átlagot teljesítenek. Amely tevékenységnek semmi más célja nincs, mint minél előbb lenni a toplistákban.

2022. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy csak a sajátod látod, hogy szinte az összes válaszoló anonim, így ha érdekelne is egy adott válaszoló helyezése, akkor sem tudnád megnézni, mert nem tudod a felhasználónevét.

Ugyanúgy rólad se tudja megkeresni más, hogy hanyadik vagy, mert ő sem tudja a felhasználóneved.

Tehát tök mindegy, hogy hanyadik vagy, úgysem tudja a kutya sem rajtad kívül.

Saját magának akar dicsekedni, hogy milyen okos? Ami mellesleg nem is igaz, mert rengetegszer a helytálló válaszokat (üzlet és pénzügyek) lepontozzák, a tök hülyeségeket meg fel.

Vagy jutalmat se kap érte: pl havonta küldenének az első helyezettnek valami nyereményt: csokit, könyvet, bármit.

2022. jan. 16. 07:47
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Azt hiszem egy hétig fetrengenék a röhögéstől ha a gyakoritól jutalom érkezne mert hú milyen jó helyezést értem el a toplistájukban 🤣🤣🤣
2022. jan. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Szeretném bemutatni, hogy mire jó:


"Én vagyok az első, kukorica belső!"


Ennyi

2022. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát én azért nem utasítanám vissza, ha valami édesség csomagot küldenének....
2022. jan. 16. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!