Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan kell erre rámenni?

Hogyan kell erre rámenni?

Figyelt kérdés

Volt korábban ezen az oldalon egy sitemap oldal, aminek az volt a lényge, hogy a legutolsó kérdést kiírta, akármilyen kategóriában volt.


Mit írjak be, hogy bedobja?


2022. márc. 15. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Volt ilyen?
2022. márc. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen.
2022. márc. 15. 09:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem rá hogy volt ilyen, de most nem találom. Lehet, hogy már nincs. :(
2022. márc. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet elérni a sitemapot valamiért
2022. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A sitemap egy xml állomány a keresőrobotok számára.

Természetesen most is van.

A .hu után /sutemap.xml írandó, és akkor bejön.

Gyanítom nem erre gondolsz, hanem ebből generált php oldaltérképre. Olyan nem emlékszem, hogy lett volna.

De mi szükség lenne a legfrissebb kérdésekhez, mikor azt a rendszer alapvetően így rendezi?

2022. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve végleg elérhetetlenné tették (visszairányít a kezdőlapra). Előtte ott volt a láblécben is, és amikor onnan kivették, még a linkjéről el lehetett érni.

Azért volt jó, mert ömlesztve az összes kérdés listázva volt egymás alatt a kategóriákra bontás nélkül, és azt praktikusabban fel lehetett használni jó/rossz célokra.

2022. márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon sajnálom, hogy nincs. Amíg legalább külön linkként elérhető volt, használtam. Nagyon jó volt, mert a kategorizálás nélküli, csupán időrendben megjelenített kérdések közt nemegyszer bukkantam olyanra, amire adott válaszok érdekeltek. És mivel nem nyitogatok minden kategóriát, voltak olyanok is, amelyekben talált válasz a mai napig hasznomra van, de másképp sose láttam volna, mert azt a kategóriát nem szoktam nézegetni. Ki az, aki mind a 27 főkategóriát megnyitogatja? És ki az, aki gyakorlatilag folyamatosan nézi a Gy. k. főoldalát, hogy láthassa az új és új kérdéseket? Lehet, hogy többszáz kérdésből egy olyan, aminek a válaszaira kíváncsi vagyok, de a sitemapban nagyon gyorsan végigfuthattam pl. a legutóbb megjelent nem tudom én, ötszáz kérdésen. Annyi idő alatt, míg a sitemapban végignéztem a legutóbbi ötszáz kérdést, most a legutóbb megjelent negyven kérdést, ha ki tudnám gyűjteni, ráadásul most sok munkával, nem csak olvasással és lapgörgetéssel.
2022. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ötös válaszban ott az XML verzió amivel elérhető a nyers sitemap. Az első lapon listázva vannak külön a kategóriák, a kérdések és a válasz nélküli kérdések.

Hátránya az XML struktúra, az előnye viszont, hogy míg a PHP-s sitemap csak pár száz, néhány ezer kérdést tartalmazott oldalanként és emiatt több tízezer aloldalra volt szétbontva, az XML lapok egy oldalon maximum 40 ezer kérdést (és többlet oldalait) mutatják, sorba rakva (így a 11 millió kérdés befért 300-nál kevesebb fájlba).

2022. márc. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!