Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha a "Törölt kérdéseid és...

Ha a "Törölt kérdéseid és válaszaid száma" eléri a 4%-ot vagy többet akkor lebukok és örökre ott maradok a 4-edik szinten?

Figyelt kérdés

Nekem most jelenleg 3%. De ha még egy lesz akkor mi történik?

(5-ös szinten vagyok)



2022. ápr. 9. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Nekem elérte pedig csak őszinte vagyok évek óta a 4 szinten vagyok fura de ez van
2022. ápr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oof....
2022. ápr. 9. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Ha pl van 100 válaszod, és abból 4-et törölnek, akkor eléri a 4%-ot és lecsúszol. Viszont ha írsz még 25 választ és egyiket sem törlik, akkor visszakapod az ötös szintet, mivel 125 4%-a 5. Én legalábbis így értelmezem, de sose voltam jó matekból :D
2022. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekem azt írja, hogy "Törölt kérdéseid és válaszaid száma maximum 3%". Ha visszaesel egy szinttel, mert több, mint 3%, a szabály marad ugyanaz, hogy 5. szinten maximum három % lehet.
2022. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a jogosultsági szint besorolás egyik feltétele, hogy adott arányt ne haladjon meg a törölt kérések és törölt válaszok összege a kérések és válaszok összegéhez viszonyítva; az arány módosulásával lehet lejjebb és feljebb is kerülni.

Nem is értem, hogyan vetődött fel benned az ottragadás. Ha nem ír sem több kérdést, sem több választ; akkor biztosan ottragad. Ha ír újakat, de azok közül olyan arányban törölnek, hogy marad az adott jogosultsági szintnek megfelelő az arány; nem olyan nagy, hogy még lejjebb kerüljön, akkor is marad. Ha az új kérdésekből, válaszokból nem törölnek, vagy csak kisebb arányban, mint amilyen az adott besorolásnál volt az arány, akkor javul az arány (utóbbi esetben lassabban, azaz, több új kérdés+válasz kell).


A 3-as válasz (2022. ápr. 9. 19:00 egész jó, csak célszerűbb lett volna úgy bemutatni a módosult értéket, hogy 4/(100+25)*100=3,2%; ami egész számra kerekítve 3%. Vagyis, 25 új kérdés+válasz után, a példabeli 4% lecsökken 3%-ra. Persze akkor, ha a törölt arány százalékértékét egész számra kerekítve tartják nyilván, nem pedig csak az adatközlésnél használnak kerekítést. Ha nem egészre kerekítve tartják nyilván, akkor a 3,2% még meghaladja a 3%-ot.


Természetesen a kérdés+válasz összegben az egyik akár 0 is lehet.

2022. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis matematika, azon belül is százalékérték számítás. Ha van X kérdésed és válaszod és a töröltek száma az összesnek a 4%-a, akkor valószínűleg lecsúszol, viszont abban az esetben, ha írsz még annyi választ és kérdést, amennyi már számottevően beleszámít a számolásba, akkor visszakaphatod az 5-ös szintet. Persze ez csak arra az esetre igaz, ha az X-hez hozzáadódó válaszaid és kérdéseid közül egyet sem törölnek, tiltanak.


Bár arra azért kíváncsi lennék, hogy ez mégis mily módon lehet. Milyen kérdéseid és válaszaid voltak, hogy ennyit töröltek közülük és közben hogyhogy 5-ös szinten vagy?

2022. ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

☛ [Nekem most jelenleg 3%.][(5-ös szinten vagyok)]

✎ 6/ válaszából: [Bár arra azért kíváncsi lennék, hogy ez mégis mily módon lehet. Milyen kérdéseid és válaszaid voltak, hogy ennyit töröltek közülük és közben hogyhogy 5-ös szinten vagy?] 2022. ápr. 11. 17:35


Miért ne lenne 3% törölt kérdés+válasz aránnyal 5-ös jogosultsági szinten? Ott éppen ennyi a megengedett legnagyobb érték.

A kipipált négyzet után, a kérdezőnél ez olvasható:

„Törölt kérdéseid és válaszaid száma maximum 3% (jelenleg 3%).”

2022. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 3% túllépése miatt lecsúszol egy jogosultsági szintet, akkor a 3%-ra, vagy alá csökkenéskor – ha csak ezen múlik – visszakerülsz az 5. jogosultsági szintre.


Ha lecsúszol, nem kell semmi különöst tenni; használod a Gy.k.-t. Minden új kérdéseddel, válaszoddal, javul a százalék. Lehet, hogy nagyon kevés új kérdés és/vagy válasz kell a visszatéréshez.

És az sem végzetes, ha újabb kérdésed, válaszod törlik. Annyi, hogy enélkül kevesebb kérdés és/vagy válasz is elég lett volna a 3%-ra, vagy alá történő csökkenéshez.


Régóta van egy egyszerű számolótáblázatom, ami lépésről lépésre szemlélteti, hogy mi történik.


[link]

1.) Az a kiindulás, hogy van 1 kérdés, 78 válasz, és van 1 törölt kérdés és 1 törölt válasz. A töröltek aránya, 5 tizedesjegyre kerekítve 2,53165%; a Gy.k. ezt egész számra kerekítve, 3%-ként jeleníti meg. (A táblázat a számolási képletet is mutatja.)

2.) 1 új kérdéssel 2,5000%-ra csökken a törölt arány, amit még mindig 3%-ra kell kerekíteni.

3.) 1 új választ törölnek. Emiatt, kerekítés után, 4% lett a töröltek aránya.

Aztán születik 1 új kérdés és 4 új válasz, aminek eredményeképp ismét 3% lett az egész számra kerekített érték.

Lépésről lépésre látszik, hogy az 5 tizedes pontosságú érték hogyan csökkent.


[link]

A kiindulás ugyanaz. De, a javulás útján, a 6.) sorszámnál becsúszik egy hiba: törölve lett egy kérdés. Annyi, hogy az előző 5 kérdés és/vagy válasz helyett 34 új kérdés és/vagy válasz kell a 3%-ra csökkenéshez. (A példában 4 új kérdés és 30 új válasz adja ki a 34-et.)

Az 5 tizedes pontosságú százalékértékeknél lépésről lépésre látszik a változás.


Természetesen nem mindig ennyi új kérdés és/vagy válasz kell; sokkal több kérdés+válasz esetén egy törlés sokkal kisebb százalékérték változást okoz, és egy-egy új kérdés, vagy válasz, szintén alig változtat.

2022. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!