Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ez miért lett így kitalálva?

Ez miért lett így kitalálva?

Figyelt kérdés

1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont. A moderátorok által törölt válaszokra leadott értékelésekért nem jár pont (ezek törlődnek a válaszokkal együtt).


Én azt nem értem, hogy például, ha egy 50% alatti válasz nekem hasznos, akkor azért miért jár mínuszpont?



2022. júl. 11. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

Azt feltételezi a rendszer kitalálója, hogy az emberek az oldalt rendeltetésszerűen használják, azaz a többség a hasznos választ hasznosnak értékeli és nem hasznos választ nem hasznosnak. A trollok szoktak szándékosan ellentétesen szavazni, és ez a megoldás őket hivatott büntetni azzal, hogy aki direkt leszavazza a jó válaszokat és felszavazza a rosszakat, ne kaphasson érte pontszámot (sőt negatívat kapjon, hogy demotiválja a rombolási kedvet).


Az a része, hogy a többség által nem hasznosnak ítélt választ te szubjektív alapon mégis hasznosnak veszel, azt a saját kockázatodra értékelheted (ha mindenképpen ki akarod így fejezni a véleményed, -1 pontért bevállalhatod). Van egy olyan trükk is, hogy néhány napig nem értékelsz és kivárod amíg normalizálódik vagy beáll egy értékre a válasz hasznossága, ha csak azért volt lepontozva mert a trollok lehúzták. Persze az sem mindegy hogy szubjektív és megosztó volt-e a kérdés vagy válasz, és mennyire.

2022. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
96%

Én is azt gondolom erről, ami az első válasz első szakaszában olvasható.


Az, egyáltalán nem biztos, hogy ha 50% alatti választ hasznosnak értékelsz, akkor nem válik épp a te értékeléseddel hasznossá (legalább 50%, vagy több lesz); ami miatt fordul az 1 pontok addigi előjele az értékelőknél.


Ráadásul, átlagos használatnál az összpontszámnak csak kis részét teszi ki az értékelésért kapott pontszám, hiszen válaszra többszörös pontot lehet kapni.

De, ami a fő, hogy aki nem dicsőségtáblaként akarja mutogatni, annak teljesen mindegy, hogy mennyi pontja van; semmit nem befolyásol a Gy. k. használata során.

És az értékelési százalék sem számít sehova; a jogosultsági szint megállapításánál nem veszik figyelembe.

2022. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!