Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha egy kérdés egyértelműen...

Ha egy kérdés egyértelműen kitaláció, akkor miért azt a kommentet törlik, ami szóvá teszi, hogy ordas nagy kamu?

Figyelt kérdés

2022. júl. 12. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Elég, ha jelented a kérdést, ha bizonyíthatóan kamu, akkor törlik. Viszont, ha csak azt harsogod, hogy kamu, azzal a te törölt írásaid számát növeled, nincs értelme... Ha van bizonyítékod arra, hogy kamu, akkor írhatsz is a modiknak.
2022. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem elég random, hogy mikor mit törölgetnek. Vagyis inkább úgy mondanám, hogy a moderátortól függ...
2022. júl. 12. 12:11
 3/9 2*Sü ***** válasza:
63%

Nincs a szabályokban olyan kitétel, hogy egy kérdésnek valós alapokon kell nyugodnia. Ha valaki azt kérdezi, hogy „a fiam 5 évesen leérettségizett, szerintetek milyen egyetemen folytassa a tanulmányait”, az értelmezhető úgy, hogy „tegyük fel, hogy a fiad 5 évesen leérettségizik, akkor milyen egyetemet javasolNÁL folytatásként”. Ez utóbbi egy hipotetikus kérdés, a kérdezőt, meg másokat is érdekelhet egy ilyen hipotetikus kérdésre adott válasz. Az, hogy a kérdés nem feltételes módban van megfogalmazva, az maximum stilisztikai eszköz kérdése.


Ha úgy érzed, hogy a kérdés sérti a szabályokat, akkor jelents, a moderátorok majd megítélik, hogy ők is így látják-e.


Viszont az szabály, hogy a válasznak a kérdésre kell válaszolniuk. Az, hogy beírod, hogy „ez kamu kérdés”, azzal semmilyen módon nem válaszoltál a kérdésre, csak véleményezted a kérdésnek egy olyan aspektusát, ami a kérdés és a válaszok szempontjából lényegtelen.


Amúgy sokszor olyan kérdéseket ítélnek kamunak, ami lehetséges, maximum valószínűtlen. (De még mindig valószínűbb, mint a példaként írt kérdésem az 5 éves érettségizett gyerekkel.) Tekintve hogy a kérdésre adott válaszokat nem csak a kérdező, hanem később – pl. egy Google keresés révén – bárki olvashatja, így még ha a kérdező nincs valójában egy adott szituációban, egy másik idetévedő lehet, neki fontosak lehetnek a kérdésre adott *releváns* válaszok.

2022. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

A családi kapcsolatokban a kérdések 70-80%-a kamu. Egymás "szórakoztatására" vagy éppen hergelésére gyártják ezeket a kérdéseket (mondjuk az ottani defektes közösség is megér egy misét). De ki az aki eldönti erről, hogy valóban hazugság az egész?

Egyébként addig még 100%-ban nem bizonyítható, hogy a kérdés kitaláció nem fogják törölni.

2022. júl. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
jelenteni kell, nem kommentelni.
2022. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak az a baj bizonyos kategóriákban elég sok az ilyen kérdés, és mikor valaki esetleg nem új tag hanem azért felismeri, hogy mik a visszatérú kamuk azoknak már zavaró lehet hogy ugy kell válogatni a valós kérdéseket.
2022. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Én néha jelentés után szoktam beírni-bemásolni, hogy "köszönjük, moderátoraink hamarosan ellenőrzik ezt a kérdést" :D
2022. júl. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Így már én is jártam a régebbi profilomról... Nem az volt a baj, hogy kamu volt a kérdés, hanem provokáció, a kérdező meg miután lebukott, iszonyat alpári, Maunika show-s stílusban esett neki az embereknek. Hiába jelentettem, még én jártam a végén rosszul... A kérdező ocsmány válaszait bár törölték, a provokatív kérdés kint maradhatott...
2022. júl. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés... Arra tudok gondolni, hogy ez amolyan belsős provokáció, hogy jobban pörögjön az oldal. Vagy csak simán nincs meg hozzá a megfelelő tudása, alapismerete, műveltsége a cenzornak, hogy felismerje, ordas nagy kamuról van szó.
2022. aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!