Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Valaki érti a GYIK válasz...

Valaki érti a GYIK válasz hasznossági százalékait?

Figyelt kérdés
Van egy 100%-os válasz, amire ha a karikára rábökök, kijön hogy 71% meg 50%. Ennek mégis mi értelme? Hogy jönnek ki? Semmi értelme.
2023. jan. 6. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/help

"A hasznossági százalékra kattintva részletesen megnézheted, milyen értékelésekből állt össze az adott százalék. A zöldek hasznosra, a szürkék félig hasznosra, a pirosak pedig nem hasznosra értékelték a választ."


A szám bennük pedig azt jelenti, hogy aki értékelt, annak mekkora az értékelési százaléka (= hány százalékban értékel azonosan a többséggel). Amit félreértettél, hogy ezeket a számokat nem kell összeadni, és egy válasz hasznossági százaléka nem az értékelők összegéből adódik, hanem súlyozott átlaggal számolják.

2023. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hmm na várjunk. Én most teszteltem, és ha értékelek valamit, akkor utána kap tőlem egy 62%-os karikát, pedig elvileg 70%-os vagyok jelenleg. Ez így sem stimmel
2023. jan. 6. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De stimmel, csak rossz számokat nézel. A válaszadási százalékod és értékelési százalékod két különböző módon számolódik, az első esetében azt mérik hogy mennyire adsz hasznos válaszokat (mások értékelése alapján), a másikban mennyire értékelsz hasznosan válaszokat (a többiek értékeléséhez képest).

Bal menüben: toplistás helyezéseid

https://www.gyakorikerdesek.hu/sajat_toplista

táblázat alatt: "Mások értékelése alapján XX%-ban hasznos válaszokat adsz.

YY%-ban hasznosan értékelsz válaszokat. "

2023. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Mások értékelése alapján 70%-ban hasznos válaszokat adsz.

62%-ban hasznosan értékelsz válaszokat"


Stimmel. Szerintem semekkora létjogosultsága nincs az értékelés hasznosságának, és simán fel lehet csalni, ha szeretném.


De legalább már értem. Köszi

2023. jan. 6. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Sokan a bosszú vagy szórakozás eszközeként használják a "nem hasznos" értékelést, hogy mások jó válaszait is lehúzzák. Egy frissen regisztrált maximum 15%-ban hasznosan értékelhet, hogy egy troll vagy kitiltás után visszatérő ne tudjon rombolni, nem akkor hülyeség. Felhúzni sem tudod, mivel szintekhez van kötve a hasznossági limit, és csak fél év után oldódik fel a korlátozás, ekkor lehet 75%-nál magasabban értékelni. Az pedig nem ugyanaz, ha a válaszaidat egy troll 15%-kal piszkálja meg, vagy akár 80%-kal húzza le.
2023. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Darius- ***** válasza:

66 % nalam most, mert ennyi szazalékban adtam zold jelt masoknak. Egy héttel ezelott 65 volt, szoval valtozhat.

Hogy masok mennyire értékeltek, azt ebben az esetben nem mutatja( az enyém ez 63)

2023. jan. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

// ✎ 6/ válaszból: „66 % nalam most, mert ennyi szazalékban adtam zold jelt masoknak.”

2023. jan. 7. 02:01


Az, hogy ”66%-ban hasznosan értékelsz válaszokat” nem azt jelenti, hogy ilyen arányban adtál „zöld jelt másoknak”.


A Gy. k. akkor tekinti úgy, hogy hasznosan értékeltél választ, ha az összességében hasznosnak értékelt választ (50%-100%, zöld körben) hasznosnak értékelted, vagy az összességében nem hasznosnak értékelt választ (0%-49%, piros körben) nem hasznosnak értékelted. Az általad így értékelt válaszok darabszámát viszonyítják az általad értékelt összes válasz darabszámához, ebből adódik, hogy hány százalékban értékeltél hasznosan válaszokat. (Te, jelenleg, 66%-ban.)

Például, 100%-ban hasznosan értékelt válaszokat az, aki csak 0%-49% összeredményű válaszokat értékelt, és mindet nem hasznosnak. (Pedig egyszer sem adott „zöld jelt másoknak”.)

Például, 0%-ban hasznosan értékelt válaszokat az, aki csak 0%-49% összeredményű válaszokat értékelt, mindet hasznosnak. (Hiába adott mindig „zöld jelt másoknak”.)


Mást jelent az, hogy hasznosNAK értékelsz választ (’zöld jelt adsz mások válaszaira’), és mást jelent az, hogy hasznosAN értékelsz választ (a te értékeléseddel együtt hasznosnak értékelt választ hasznosnak értékeltél, vagy a te értékeléseddel együtt nem hasznosnak értékelt választ nem hasznosnak értékeltél).

Az, hogy ’zöld jelt adtál másnak’, azt jelenti, hogy hasznosNAK értékelted (arra a feleletválasztós kérdésre, hogy „Hasznos számodra ez a válasz?” azt a jelet választottad, amelyiknél a fölé húzott egérmutató esetén az a címke jelenik meg, hogy „Hasznos”). Hogy hasznosAN értékeltél-e, attól függ, hogy az értékeléseddel együtt kiszámolt válaszérték az 50%-100% tartományban van-e. Ha igen, akkor hasznosAN is értékeltél. Egyébként, azok értékelték hasznosAN, akik a „Nem hasznos” jelet választották.

Mivel a „Félig-meddig hasznos” értékelés értéke 49%, így a hasznosAN értékelés szempontjából úgy számolódik, mint a „Nem hasznos” értékelések. //

2023. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Darius- ***** válasza:
7- Rendben, értem. Koszi
2023. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!