Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » 83.000 válaszhoz napi hány...

83.000 válaszhoz napi hány órát kell az oldalon tölteni?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista


Ebből kiindulva.

Már ha hiteles adatokról beszélünk.


2023. jan. 30. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A pontok nem a válaszok számát jelölik hanem az arra adott értékelésekből számolódik össze.

Amúgy nekem is van 82.000 válaszom pont előbb néztem meg egy másik kérdés miatt, de a pontjaim teljesen más értéken állnak, amúgy már kb az oldal indulása óta itt vagyok, szóval összejött.

Van hogy napokig rá se nézek van hogy böngészek meg válaszolgatok 1-2 órán át egyszerre.

2023. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A toplisták pontjaiból semminek sem tudod a darabszámát kiszámolni.

Ezen túl, rosszul is számoltál, hiszen kérdésért jár 3 pont, nem válaszért. Te, bizonyára a 249965, válaszért kapott pontot osztottad 3-al, így kaptál 83321,6….-ot eredményül.


• Egy kérdésért 3 pontot lehet kapni, de ha a kérdést a szabálytalansága miatt törlik, akkor a törölt kérdésért -3 pontot adnak.

Így, ha látsz kérdésért 87 pontot, az, 29 kérdés is lehet, de több is, ha van(nak) „saját hibás” törölt(ek).


• Egy válaszért -5 -től +5-ig lehet 11 féle pontszámot kapni, annak arányában, hogy hány százalékosra értékelték mások a választ.

Egyrészt, nincs minden válasz értékelve, tehát, az olyan válaszokért eleve nincs pont. De a tartomány tartalmazza a 0 pontot is, az olyan válasz is láthatatlan a toplista ponttáblázatában.

Másrészt, az ellenkező előjelű pontok kioltják egymást; így, ha valaki négy válaszáért +4, -2, +1, -3 pontokat kap, akkor ez 4 válasz, és 0 a pontösszeg.

Ehhez még hozzájön, hogy ha szabályszegés miatt törlik a választ, akkor azért -5 pont jár.


(• Mások válaszának értékeléséért -1, 0 vagy +1 pontot lehet kapni.

Itt is van 0 pont is - ha értékeli a választ, de nem értékelik annyian, hogy megjelenjen az értékelés, megállapítható legyen, hogy hány pont jár -, és az ellenkező előjelűek itt is kiolthatják egymást.)


(• Egy szavazásért 1 pontot lehet kapni; de itt sem tudni, hogy annyit szavazott-e ahány pontja van. Ugyanis, minden éjjel újraszámolás történik, és ha törölnek egy olyan kérdést, ahol szavazott, akkor a következő éjjeltől már nem számolódik be.)

2023. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A toplisták pontjaiból semminek sem tudod a darabszámát kiszámolni."

Ha egy kérdésért fixen 3 pont jár, akkor bármilyen pontszámból visszafejthető a darabszám, te is levezeted ezt.

Úgy néz ki, hogy a "szavazás" oszlop a szavazást tartalmazó kérdések darabszáma, mivel nem csak hárommal maradék nélkül osztható érték van mellette.

2023. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

✎ 3/ válaszból (2023. febr. 2. 14:45)

☛ [Ha egy kérdésért fixen 3 pont jár, akkor bármilyen pontszámból visszafejthető a darabszám, te is levezeted ezt.]

Igen, és azt is, hogy a törölt kérésért -3 pontot adnak. Honnan tudod a látott pontszámból, hogy volt-e törölt kérdése, és ha volt, akkor mennyi?

Kisebb számmal is leírom, mert a 87 soknak tűnhetett számodra. Ha valakinek 9 pontja van kérdésért, akkor lehet, hogy (9/3=) 3 kérdése van, de lehetett több kérdése is, akár sokkal több is; nem tudni töröltek-e kérdését, és hogy mennyit.

Tehát csak a meglévő kérdések darabszáma számolható ki, az nem, hogy hány kérdést írt ki. Akinek nincs törölt kérdése, annál jól számolható ki, de nem tudható, hogy kinek van, kinek nincs törölt kérdése, és akinek van, mennyi?

☛ [Úgy néz ki, hogy a "szavazás" oszlop a szavazást tartalmazó kérdések darabszáma, mivel nem csak hárommal maradék nélkül osztható érték van mellette.]

Nem a szavazást tartalmazó kérdések darabszáma, mert nem a szavazás lehetővé tételéért adnak plusz pontot a kérdés kiírójának, hanem azoknak adnak 1-1 pontot, akik szavaznak. 1 szavazásért 1 pont jár a szavazónak.

Nem írtam ki kérdést, így szavazósat sem, viszont szavaztam mások kérdéséhez mellékelt lehetőségnél. És ott is vannak a pontok a Saját toplistám kategóriák soraiban a Szavazás oszlopában.

De, itt sem tudni, hogy mennyit szavazott, mert ha törölnek olyan kérdést, ahol szavazott, akkor az azért kapott pont a törlés utáni éjjeli frissítéstől eltűnik.

Ha valakinek szavazásért 13 pontja van, akkor vagy 13-szor szavazott, vagy többször.


Hogy miért hány pontot adnak, az a Használati útmutatóban is olvasható, továbbá a Saját toplista, a 30 napos toplista, a 27 kategória toplista és az All-time toplista alatt is.

2023. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az all time listában is van szavazás oszlop, még sincs szinkronban a kategória toplista szavazás pontjaival. Lehet elbeszéltünk egymás mellett, mert én az előbbire utaltam (ott úgy tűnik a szavazást tartalmazó kiírt kérdések darabszáma van), te az utóbbira (leadott szavazatok darabszáma).
2023. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt, 5-ös válasz írója!

Ha jól értem, akkor szerinted az All-time toplista „Szavazás” oszlopában az illető használó olyan kérdéseinek a darabszáma van, amelyeknél szavazást tett lehetővé.

Nem tartom lehetségesnek, mert akkor a „Szavazás” oszlopban legfeljebb harmada lehetne a „Kérdés” oszlopban levő pontoknak; az is csak abban az esetben, ha minden kérdésénél szavazást tett lehetővé. Ha nem minden kérdéshez csatolt szavazási lehetőséget, akkor harmada sem.

Ezzel szemben

- a 119. helyezettnél 0 pont van a „Kérdés” oszlopban és 1202 pont a „Szavazás oszlopban,

- a 77. helyezettnél 0 pont van a „Kérdés” oszlopban és 1173 pont a „Szavazás oszlopban,

- a 447. helyezettnél 0 pont van a „Kérdés” oszlopban és 469 pont a „Szavazás oszlopban.


- a 240. helyezettnek 219,33-szor annyi pontja van a „Szavazás” oszlopban, mint a „Kérdés” oszlopban (1316/6),

- a 115. helyezettnek 100-szor annyi pontja van a „Szavazás” oszlopban, mint a „Kérdés” oszlopban (1500/15),

- a 402. helyezettnek 65,55-szor annyi pontja van a „Szavazás” oszlopban, mint a „Kérdés” oszlopban (590/9),

stb.

Képen: [link]

2023. febr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az all-time listában feltűnően sok 0 érték van a Szavazás oszlopban, ehhez képest a kategória toplistákban majdnem minden név mellett van érték. Azért közel 3 év alatt nem reális, hogy ezek közül szinte senki nem szavazott a kérdések alatt, miközben aktív tagok.


Valamit mégsem számolhat el (jól) az oldal. Hasonlítsd össze az all-time listát és a havi toplistát. A 30 napos lista 1., 3., és 10. helyezettje benne van az all-time lista top10-ben is, és az egyikben ott a Szavazás eredménye, a másikban nincs. Ebből gondoltam, hogy talán csak a szavazást tartalmazó kérdéseket számolhatja, de az általad összegyűjtött pontszámokból már is túl sok lenne.

2023. febr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

≈ Az [All-time toplista] │Szavazás│ pontjaihoz: egyszerűen, hibás.

Mióta van szavazási lehetőség, azóta folyamatosan vannak szavazásért pontjaim a [Toplistás helyezéseid]ben. És minden olyan más 30 napos toplistában is látom, ahol benne vagyok az első 500-ban.

(Természetesen azért kapott pontokról van szó, amit mások kérdéseihez csatolt szavazási lehetőség használatáért kaptam. Saját kérdésemhez csatolt szavazásért ezekben sosem kaptam pontot.)

Bár van mások kérdéseinél szavazásom, és van saját kérdéshez csatolt szavazás is; az [All-time toplista] │Szavazás│ oszlopában 0 pont szerepel. Nem tudom, mi mást lehetne még tenni szavazással kapcsolatban?

Ha csak az utóbbi 30 napban szavaztam volna, akkor is legalább annyi pontnak kéne ott lennie, mint amennyi a 30 napos toplistán van.

2023. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!