Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A Gyakorikérdések.hu-n miért...

A Gyakorikérdések.hu-n miért nem lehet törölni a válasz hasznosságának bejelölését?

Figyelt kérdés
Mert, ha valaki meggondolná magát, akkor nem tudja törölni, ha a hasznos/nem hasznost jelölt be.

2023. febr. 11. 18:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%
Max annyinak lenne értelme, hogy pl értékelés után mondjuk 10 másodpercig még egyszer át lehet rakni egy másikra, ezzel kb a véletlen mellényomásokat meg elhetne oldani, viszont visszaélni nem elhetne vele igazán.
2023. febr. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%

Én csak azt nem értem, hogy honnan tudod te, hogy másnak ezen múlik a szintlépése? Hogy kinek múlik ezen?


Ezt csak olyan esetben tudom elképzelni, ha valaki a saját másik fiókját akarná minél gyorsabban felhúzni. És bosszantja, hogy félre nyomott.

...De hát tudjuk ilyen meg itt nincs, itt senkinek sincs több fiókja...


És mivel tuti nem több profilról van szó, hát annyira gyakori félrekattintás nincs, hogy ezen múljon a szintlépés.

2023. febr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mert válaszbeli felvetésekre sem tisztáztad: kinek a jogosultsági szintje múlik rajta?

Azé, aki gondolkodási időt igényelne az értékelése után, biztosan nem, hiszen az értékelési százalék nincs figyelembe véve a jogosultsági szintnél.

Akinek válaszát értékelték, honnan tudhatja, hogy valaki szerette volna megmásítani az értékelését?


A jogosultsági szintnél valóban számít, hogy hogyan értékelik valaki válaszait, hiszen a hasznosnak értékelt válaszai aránya jelenti a válasz százalékot, és az számít a jogosultsági szintnél.

De

- egyrészt, egy válaszának kedvezőtlen értékelése nem fogja érdemben meggátolni a feljebb lépést és nem fogja okozni a lejjebb sorolást. Mivel csak egész százalékokat jelenítenek meg, csak akkor történhet bicsaklás, ha valaki éppen jogosultsági szint határétéket jelentő százalék kerekítési határán állt. Na bumm, következő válaszának hasznosnak értékelésével már ki is kerül a kátyúból.

- Másrészt, igen ritka, hogy egy válasz értékelésénél, ha bármelyik értékelő értékelését ellenkezőjére változtatjuk, akkor ne csak a válasz százalékos értéke módosuljon, hanem átbillenjen hasznosból (50%-100%) nem hasznosba (0%-49%), vagy fordítva.

Ha a később másképp gondolt értékelésed, kevés értékelés és a te más értékelőkhöz viszonyított magas értékelési százalékod miatt mondjuk jó nagyot változtat, és 68%-ról 52%-ra esik a válasz értéke mondjuk 75%-ra növekedés helyett; tök mindegy így is úgy is hasznosnak van értékelve, 1 darabbal nő a hasznosnak értékelt válaszai száma, amit az összes értékelt válaszához viszonyítanak.


Nagyon erőltetett a jogosultsági szint múlását fogni arra, hogy egy válasz egyik értékelője kis gondolkodás után másképp szeretne értékelni, de nem tud. Sőt, szerintem, lehetetlen.

Például te tudod, hogy hány válaszod van értékelve, és hogy abból mennyi van hasznosnak (50%-100%)? És naponta nézegeted, számolod? De ha így van se tudom, honnan tudod, hogy melyik válaszod melyik értékelője szerette volna kis idő elteltével törölni az értékelését, csak a csúnya gyakori nem tette lehetővé? És ha tudod: mi múlott rajta, és miért maradt úgy?

2023. febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a kérdező saját magát féltette. Próbálja magát felfelé húzni a ranglétrán, és nem tetszik neki mikor a válaszok értékelése megfordul. Azután, hogy el sem olvasta mit írt a kommentelő, csak színre szín alapon gyorsan behúzta az akkori többség után a saját színét, amit utána az értelmesebb felhasználók kijavítottak a valós hasznosságot is figyelembe véve. Utólag már szeretne a másik oldalon állni, hogy pontot kapjon érte.


Más esetet nehéz elképzelni. Mert olyan nincs, hogy te elolvasol, értelmezel egy választ, és a tartalma alapján értékeled, majd hirtelen meggondolod és kitalálod hogy most már az ellenkezőjét hiszed.

Ez a kérdés olyan taktikára vagy gondolkodásra vall, hogy el sem olvasod mi van a válaszban, csak szeretnél olyan értékelést leadni ami neked kedvező eredménnyel jár. Ezzel a hozzáállással az ilyen típusú túlbuzgó emberek még nem futottak be hosszú karriert az oldalon.

2023. febr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
72%

Azèrt, mert ez az oldal nem fejlődött semmit minimum 13 éve (èn azóta használom).

Kèrdès/válasz szerkesztèse, törlèse is elég jó lenne pedig.

2023. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%

Rengeteget fejlődött az oldal, de érthető módon nem fognak olyan dolgot bevezetni amiben több a visszaélési lehetőség és konfliktus forrás (ezt mondta, nem is ezt mondta, az előbb még ezt írta, most már azt, itt volt egy válasz amire reagáltam most már nincs, egymásra való hivatkozások létező és nem létező válaszok között stb.), mint az előny amit a használat ad.


Az utólagos szerkesztési lehetőség körüli vita sarkpontja mindig ugyanaz, amin megbukik az igény: nincs időlimitje a kérdés és válasz szerkesztésének a beküldés előtt. Az, hogy valaki nem hajlandó visszaolvasni és kijavítani a hibáit vagy beküldés előtt átgondolni hogy mindent leírt-e amit akart, nem az oldal problémája vagy felelőssége ezt korrigálni. Nem a kérdés/válasz beküldése után kell megijedni és rájönni, hogy elírtál valamit, hanem előtte. Te nyomod le a gombot, ha úgy érzed minden rendben van és közzé lehet tenni. Ha döntöttél, és közzéteszed, akkor pedig vállald fel amit leírtál.

2023. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
89%

Na mi az a rengeteg fejlődès? Szörnyen elavult a gyakori, de azèrt szeretem :)

Érdekes, pl redditen lehet szerkeszteni, törölni, fel, majd leszavazni mindent.

2023. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
70%
Ha itt vagy 13+ éve, pontosan látnod és tudnod kell hogy miben változott meg az oldal, még ha nem is látványos dolgok voltak, hanem főleg funkcióbeliek. Ezt a vizsgáztató hangnemű felkérdezést passzolom.
2023. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"most már nincs, egymásra való hivatkozások létező és nem létező válaszok között"

Ez jelenleg is probléma a választörlések okán.

2023. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
100%
Most nekem is ez a bánatom, véletlenül hasznosnak jelöltem egy nagyon tahó választ, pedig "lepontozni" akartam...
2023. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!