Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért lettem moderálva?

Miért lettem moderálva?

Figyelt kérdés
Egy kérdésnél viccből azt válaszoltam, hogy 11/f vagyok, viszont a kontextus alapján nyilvánvaló volt, hogy nem gondolom komolyan. Erre kaptam egy üzenetet valamelyik moderátortól, ami szerint félrevezetem a kérdezőt.
2023. febr. 19. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

16 éven aluliak nem használhatják az oldalt, ezért automatikusan bannolhattak volna bármilyen komment nélkül.

Félrevezetted a kérdezőt vagy valóban 11 éves vagy? Ha félrevezetted, miért tartod ekkora problémának a jogos figyelmeztetést, hogy külön vitatémát hozol létre róla (miközben nincs igazad)? Ha nem vezettél félre senkit és valóban 11 éves vagy, akkor viszont törölniük kell az oldalról.


Szabályzat:

"Weboldalunkra 16. életévét be nem töltött személy nem regisztrálhat. A regisztráció során felhasználó nyilatkozik és szavatol, hogy 16. életévét betöltötte."

"(j) Tilos szándékosan félrevezetni a többi Felhasználót vagy azokat, akik segítséget vagy kérdésükre választ várnak bármely témakörben."


A provokálást sem veszik jó néven, úgyhogy lehet ez a kérdés is ugrik.

2023. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Az sem hinném, hogy bármelyik pap hozzádért úgy....
2023. febr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mint már megemlítettem, bőven túlléptem a 11 éves kort.
2023. febr. 19. 10:44
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Nos pedig elég egyértelmű, inkább örülj neki, hogy ennyivel megúsztad, mert simán megtehették volna, hogy nem azzal foglalkoznak, hogy a szöveg többi részéből ki lehet következtetni, hogy idősebb vagy, hanem simán a beírt kor alapján kitiltanak instant....
2023. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem mellesleg a pedofília amúgy sem egy vicces téma.
2023. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy anonim oldal, senki nem tudja valójában hány éves vagy. Azt látják amit állítasz magadról. Ha azt írtad hogy 11 éves vagy (= 11/F jelen időben), akkor 11 évesnek fognak tartani és aszerint moderálni.

Ha nem tiltanának egy ilyen poénért, az összes gyerek megkerülhetné a szabályokat annyival, hogy kiírja a valós korát és a végére írja, hogy "de csak vicceltem". A koroddal nem érdemes (mással sem kellene) viccelődni, ezt a szabályt tartják be a legszigorúbban, nehogy megbüntesse valamelyik hatóság az oldalt, hogy kiskorúak adatait kezeli, ami 'tilos'.

2023. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az üzenetben elég vilávosan levolt írva az, hogy írásaim alapján nem tartanak 11 évesnek.
2023. febr. 19. 15:20
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Senkit nem érdekel.

Azt hazudtad, 11 vagy. Örülj hogy nem lettél kitiltva.

2023. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Már mikor 2010-ben elkezdtem használni az oldalt, már akkor azt olvastam több válaszban, hogy figyelik az embert, hogy ne írogassa össze-vissza az életkorát.
2023. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha kort írsz és vicceskedni akarsz, semmiképp ne írj 16-nál kisebbet, mert könnyen tilthatnak. Én sehol nem írom ki a koromat, ahol nem releváns, pedig 31 vagyok, egyszer kitettem egy kérdést, hogy a boltban miért miért nézi az önkiszolgáló kassza alkoholmentes sörnél, hogy 18 elmúltam-e, pár napra meg, kitiltottak arra hivatkozva, nem vagyok 16 és ezt leírtam. Ekkor nem tudtam, hogy melyik kérdés lehetett a ludas, fejből nem emlékeztem, mérgelődtem. Eszembe jutott egy ötlet, mivel kb 7-8 éve gyk-zom és csak 1 felhasználóm van (sok oldal kérdésem van), kikeresek egy olyan kérdést, ami a regisztrációm környékén írtam ki és a kérdés megfogalmazásából elég egyértelmű, hogy felnőtt írta ki és elküldöm nekik emailben, ezzel igazolva hogy felnőtt vagyok, ha szabályszegő lennék azon kérdés kiírásakor nem lehetnék idősebb 7-8 évesnél és egy általános 1 tagozatos olyan kérdést biztos nem tesz fel, mert ahhoz a témához egy kicsit érteni is kell, hogy eszébe jusson egyáltalán. Végül válaszoltak, hogy tényleg félreértés volt és visszaengedtek. Utána visszaelemeztem a kérdéseim és válaszaim, hogy mi okozhatott félreértés, arra jutottam, hogy a sörös kérdés lehetett az ok. Javaslatom hogy ne kerüljön senki ilyen félreértésbe, hogy ha valami 18 éven aluliakra vonatkozó kérdést teszel ki felnőttként, akkor a leírásba tegyétek bele, hogy felnőttként kérdezed (vagy ez esetben írd ki a korod pl: 31F), így elkerülheted, hogy tévedésből azt hidjék, hogy gyerek vagy (valaki megnyomhatja a jelentés gombot a felhasználók közül olyan aki nem gondol arra, hogy felnőtt is megkérdezheti, a moderátorok meg előfordulhat, hogy csak beleolvasnak és látják, hogy gyerek regisztráció miatt jelentették és látnak egy 18 aluli szöveget, tovább nem olvassák, hanem tiltják). A fenti helyreállítási módszer ugye viszonylag friss regisztrációnál nem működik, kell azért egy régiség, a félreérthető kérdésnél korkiírás megvéd az ilyen tiltás alól, vagy ha mégis, mert a kedves felhasználó szövegértés nélkül nyomkodja a behjtani tilos táblát, akkor a moderátornak megíros, hogy le volt írva a korod és újraolvasva visszaengedhet, ha jogosnak találja.
2023. febr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!