Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogy tudják megoldani a...

Hogy tudják megoldani a gyakorikérdéseknél, hogy az oldal nincs tele nigériai hercegekkel?

Figyelt kérdés

Aki fenn van a Facebookon az tudja, hogy tele van spambotokkal. Akármelyik csoportban vagy poszt alatt rendszeresen látni hitel-hirdetőket, MLM propagálókat vagy egyéb nigériai hercegeket illetve adathalászokat. Bár a YouTubeon is látni kommentelőket, akik az évszázad üzleti befektetését hirdetik csak most csak neked.


Mindenfelé a neten jelen vannak.


De itt a gyakorikérdéseken én valahogy egyszer sem láttam még.

Az világos, hogy kitörlik, de én itt még ideig-óráig sem láttam, még próbálkozás szintjén sem. A Facebookon még a legszigorúbban moderált csoportokban is itt-ott néha-néha pár percig, de felbukkannak, amíg ki nem bannolják őket.


Hogy oldja meg a gyakorikérdések, hogy itt még próbálkozni sem tudnak egyáltalán?


Nekem van pár ötletem:

- IP cím alapú kitiltás - Viszont azt nehezen tudom elképzelni, hogy a nigériai hercegek ne ismernék a VPN szervereket

- A nigériai hercegek nem tudnak magyarul, ez pedig egy magyar nyelvű oldal - Köztudott tény, hogy a legtöbb internetes csaló Nigériából, Indiából és egyéb mélyszegény angolul beszélő országból jön, ahol más pénzkereseti lehetőség nem igazán van, viszont mivel tudnak angolul, ezért az interneten megnyílik a világ nekik. A Facebookon össze is haverkodtam az egyik ilyen csalóval. Az illető konkrétan egy gyerek volt, szerintem még 14-15 sem volt meg, és Nigéria joruba nyelvű részében él, és egy nyilvános kávézóból netezett. Noha nem tudott ellopni semmiféle bankkártya adatot, de később miután jobban megismertem Western Unionon küldtem neki egy kisebb összeget.

De visszatérve a témára, a magyar nyelvű csoportokban is vannak spam hirdetések, viszont szinte minden látszik, hogy google fordítós szövegek. Tehát a gyakorikérdések is hiába magyar nyelvű, de ettől még google translate-en keresztül simán lehetne itt is az évezred biznisz befektetéseit vagy kedvezményes hiteleit hirdetni.


Esetleg lenne valami más magyarázat, ami miatt ennyire hatékony ez az oldal, azaz védve van a nigériai hercegektől?


Mi lenne az ok?



nov. 26. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy kicsi oldal, magyar nyelven és magyar közönségnek, már ezzel erősen leszűkül a látogatók és felhasználók összetétele. Nem nemzetközi, nincs ilyen híre, nem is kerülhet a spammerek látókörébe könnyen. Ha volt is néhány spamküldés, az is magyar nyelvű ajánlat volt, nyilván magyar támadótól aki célzottan itt próbált reklámozni.

A Facebookhoz (nemzetközi, 2+ milliárd felhasználóval a világ legnépszerűbb oldalai között) hasonlítani nagyon aránytalan. Ezt az egész oldalt nem használják annyian, mint egy elenyésző (pár ezer fős) tagú csoportot ott.

nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
Magyarul sem tudnak, szerintem sem, de a gyakorinál azért vannak lényegesen nagyobb nemzetközi nézettségű oldalak, ahol jobban megéri az efféle tevkénység.
nov. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én soha nem találkoztam velük, pedig 4 profilt is viszek, 16 oldalnak, csoportnak vagyok adminja.
nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!