Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Alkalmazott-szerű kérdésírók?...

Alkalmazott-szerű kérdésírók? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nemrégiben figyeltem fel arra, hogy egyes kategóriákban rendre vannak olyanok, akik csak kérdéseket írnak ki és ennyiből áll az egész aktivitásuk az oldalon. Viszont az nagyon.

Ezt olyan szinten, hogy pl a Felnőt tpárkapcsolatok kategóriájában az egy napra eső kérdések egyharmadát egyetlen felhasnzáló írja ki. Emberünk havonta több mint 700 kérdést ír ki, azaz naponta kb 24et.

Ennyi kérdést az oldal szaáblyait betartva minimum 6 óra alatt lehet kiírni (ugye 15 percenként egy). Emberünknek egyetlen pontja sincs válaszadásból vagy bármi másból.

És töb bkategóriában is látni még arcokat akik napi 10-12 kérdést írnak ki, nincsenek válaszaik.


Az Emberek és a Felnőtt párkapcsolatok kategóriában rendszeres látogató vagyok, úgymond ismerem az ottani "törzsközönséget". Vannak visszatérő arcok rendszeres kérdésekkel és ismert stílussal. De olyat nem tudnék mondani aki napi 24 kérdést ír ki. Szóval az elképzelésem az, hogy emberünk a legkülönbözőbb kérdéseket teszi fel. Azaz fiktív kérdéseket, kitalált szitukkal.


Nektek mi jut eszetekbe erről? Mi lehet a dolog hátterében?

Egy függő ember aki ebben látja a kényszert? De akkor miért nem válaszolgat egyáltalán? Értsd: 30 nap alatt egyetlen választ sem írt. Elég nehéz elképzelni, hogy itt tölt 6-8 órát, de nem ír válaszokat, csak negyedóránként kérdéseket.

Vagy az oldal üzemeltetői pörgetnék az oldalt ilyen módon? Több kérdés, több reklámfelület, tehát bevételi forrás. Elég konteónak hangzik, de őszintén eddig ez tűnik sázmomra a legreálisabbnak. Konkrétan a Felnőtt párkapcsolatok egyharmada ennek az egy felhasználónak köszönhető, ez igencsak jelentős mennyiség.


Mit gondoltok erről? Ti tapasztaltatok már hasonlót?



nov. 27. 11:04
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Itt az Egyéb kategriában kb 10 olyan felhasználó van, akik az elmúlt 30 napban 30-80 kérdést is kiraktak (azaz naponta 1-2 kérdést) de sem választ nem adtak, sem értékelni nem értékeltek, se nem szavaztak, azaz a kérdésfeltevésen kívül semmilen aktivitásuk nincs.

Mondanám, hogy ok, az ember feltesz egy kérdést, és ha nem illik az adott kategóriába, itt sozkott landolni gyakran. Az ilyen ember nem válaszolgat az egyéb kategóriában, mert ugye csak véletlen kötött itt ki a kérdése. Deee nem havonta 50 kérdése!:D

nov. 27. 11:13
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ott húznám meg a rögeszmés kérdező és szervezett kérdésgyártó között a különbséget, hogy milyen jellegűek a kérdései. Aki rá van gyógyulva egy témára, mindig abban fog kérdezni (lásd az Emberek kategória trolljait: munkaügyis-alapítványi iskolás, a rébuszokban beszélő őrült, az angolokat szidó, a hús-vér emberi lényes autista, régen a bombanős idióta, stb.).

Ha meg lenne szervezve, hogy 'Józsi te írj ki ide mindenféle kérdést', akkor mindenféle színes történetet lehetne olvasni, mert az fogja össze a legtöbb potenciális kommentelőt. Hogy ez így van-e a Felnőtt párkapcsolatoknál, nem tudom. De sosem szabad alábecsülni a bolondok, autisták, magányosok, közlési kényszeresek számát, akik kérés és fizetség nélkül is ingyen itt vannak.

Én ezt a választ is ingyen írom le, bármilyen külső kényszer nélkül.


Az Egyéb kategóriára van konteóm: egy ember sok kis profilra elosztva bombázza a Humor alkategóriát. Ha megnézed a neveket a toplistában, egymás után vannak nagyon hasonló kérdéspontszámú tagok, jellemzően pár karakter + néhány szám szabály szerint összerakott felhasználónévvel. Van egy rakás tiltott profil is, szintén egymás után azonos nagyságrendű kérdésszámokkal. Gyanús, hogy valaki úgy próbálja széttrollkodni az oldalt, hogy nem 1 darab profillal csinálja (a tiltások mennyisége miatt), hanem beregisztrál 10-20 fiókot, és váltogatja őket, hogy épp melyikből írja ki a kérdéseket. A modok csak a felhasználót tiltják, így ha az egyiket elveszti, folytatja a másikból.


A másik konteó az Emberek kategória fiók farmoltatója (vagy szervezett csoportja). Amikor késő este vagy délelőtt hirtelen 15-20 választ írnak ki és nagyon gyorsan ugyanennyi értékelés érkezik egy kérdésre, majd ahogy a semmiből jöttek az értékelések, úgy el is tűnnek. Mintha valakinek lenne 10+ fiókja, amiből sorban kiír egy kérdést, megválaszoltatja a többi fiókkal, majd körbe is értékeli magát mindegyikkel, így folyamatosan felhúzva a fiókok statisztikáját. Itt egy tegnap éjszakai roham:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1248..

22:40 után 2-5 percenként jön egy válasz, rajtuk 20 értékelés, éjféltől ismét a normális 5-6 értékelésre egyik vissza, amikor végigment a fiókokon.

nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Én azt csodálom, hogy nem törlik őket, mert ezek az emberek nagy része provokatív és bicskanyitogató stílusban nyilvánulnak meg. Gyerekvállalás kat.-ban elég gyakori vagyok, ott van egy pelenkamániás őrült, aki szerintem bőven kimeríri a pedofília fogalmát, amit büntetnek is, simán zárolhatnák érte az oldalt, de mindig csak törlik a kérdéseit, nem csapják ki, pedig évek óta rontja ott a levegőt.
nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

2es, ami az Emberek kategóriában az alapítványi iskolás vagy a rébuszos őrült, az a Felnőtt párkapcoslatokban az audis incel, a Kispocak/Shrek, a "mennyinettókellehhezcsajhoz" és 1-2 incelhergelő. Ott is szép az élet ám:D

De ők egész tisztán körvonalazhatóak és nem raknak ki 24 kérdést egyetlen nap alatt.


De belátom, elég nagy az esélye annak, hogy egyesek ezzel töltik az életüket, hogy értékeléseket noymogatnak vég nélkül meg saját magukkal beszélgetnek. Mondjuk ha én felelősen üzemeltetnék egy ilyen honlapot, időlimitet tennék a felhasználókra és nem engedném, hog ynapi 8 óránál többet itt tartózkodjanak, már az is betegül sok:D De ezeknek az embereknek jóformán az élete megy rá erre. És mivégre?:S

nov. 27. 11:39
 5/24 Gyakorikerdesek.hu válasza:
Nem gyártunk kérdéseket és nincsenek kérdésíró alkalmazottaink sem.
nov. 27. 14:13
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)


A maga módján ez rohadt szomorú, mert ez azt jelenti, hogy sokan azzal töltenek napi 6-8-10 órákat, hogy kérdéseket írogatnak ki:S Mármint ő döntésük, csak... az élethelyzetbe belegondolva..:S

nov. 27. 14:26
 7/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk... ha alkalmaz is az oldal ilyet, akkor is ezt mondanák...;D Csak hogy fenntartsam a konteósok érdeklődését;)
nov. 27. 14:38
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem azt nem veszed figyelembe ezekkel a 6-8-10 órákkal hogy csomó unatkozó és függő, mániákus ember is lehet itt. Gondolj bele, irodalisták, portások, mindenféle ügyeletben lévő ember akinek fixen a napi 8-10 óra munkáját le kell nyomnia. Na most ha van a közelben egy gép, simán unalmában és kínjában is rá tud függeni egy gyakori féle oldalra, hogy ott mindenféle kérdéseket tegyen fel. Akár valami elborult fixáció kapcsán, tipuskérdéseket gyártva 1-1 témára ezer kérdésként naponta (ez engem is zavar néha), vagy betegebbnél betegebb trollkérdéseket, esetleg kitalációkat. Ez meg valahol hasznos is lehet ha jól ír, pörgeti az oldalt.

Aztán aki csak kérdez és nem válaszol, gondolom megszokta hogy kérdezőként nem lesz lepontozva, és ne felejtsük hogy kérdezőként is ugyanúgy tud választ írni. A kérdései alatt kialakul egy beszélgetés vagy vita, és akkor van sok kérdése, ott teljesen jól elbeszélget. Okafogyottá válik számára hogy simán meglévő kérdésekben is válaszoljon. Ha meg mégis megtetszik neki egy kérdés, gyárt ő is hasonlót, ahol ő lesz a kérdező.

Szerintem így.

nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szórakozás részlegnek is megvan ugyanez a része, én azért is hanyagolom már azt a kategóriát, ott is kb 3-4 " kérdéskörre " alapozva gyárt 1 vagy több troll tömegével kérdéseket, kb a kategória negyede-harmada onnan jön a kérdések számát tekintve, toplistában szintén remekül lehet látni.
nov. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

9, ott mik a vissza-visszatérő vesszőparipák? Van valami rájuk aggatott név is esetleg?


Mosanában Azariahfikákat látok kb hetente megjelenni, meg néha azt, hogy a Tankcsapda régen mennyivel jobb volt. Bár ez már 20 éve megy:D

nov. 27. 17:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!