Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Meddig akarják még ezen az...

Meddig akarják még ezen az oldalon kiélni magukat a "helyesírás oktatók"? Mást is bosszant?

Figyelt kérdés

Néha találkozom én is megmosolyogtató,vagy egyenesen kiakasztó helyesírási hibákkal a kérdések között,de nem szoktam kommentárt fűzni hozzá,mert felfogom,hogy ez az oldal nem a nyelvtanról szól.

Baromi idegesítő,mikor rákattintok egy kérdésre,azt remélve,hogy valami érdekes hozzászólást olvashatok ,de helyette csak helyesírási oktatást találok.Erre nem vagyok kíváncsi és szerintem mások sem.Ezért örvendetes lenne,ha az "okoskák" inkább a nyelvtanórákon élnék ki ezen hajlamaikat.


2010. okt. 22. 08:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%
Vessző után szóköz következik, látod? Ugyanígy a pont után is. Hogyan is várhat választ bárki is, ha nem tud kérdezni?
2010. okt. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
36%

en akarhany kerdes rakok fel , mindig azt mondjak h vegyel egy szotart s tanulj meg helyesen irni es beszelni


csak sokan nem nezik azt h nem csak magyarorszagiak irnak ide hanem mas magyar ajkuak is


Udv Szekelyfoldrol

2010. okt. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%

Csak azt ne mondd, hogy Székelyföldön nem használnak nagy kezdőbetűket, és mondat végi pontot!


Egyébként azt is tudomásul kellene venni, hogy erre az oldalra nem csak tinik járnak! A normálisan leírt, összeszedett kérdéseddel a leendő válaszadókat tiszteled meg!

2010. okt. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
40%

Az első válaszoló ékes példa a kérdés jogosságára.

Az erdélyi barátunknál a pont.

Van, hogy valaki, helyzetéből adódóan nem tökéletes a magyar nyelv írásbeliségéből.

Vagy egyszerűen nincs az embernek ideje mindig olyan marha precíznek lenni. (Az orbitális hibákon én is röhögök, a kedvencem a muszály, ellipszilonnal)

2010. okt. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Arra is gondolj, hogy jobbító szándékkal tesszük. Ha egyébként normális választ is kapsz a kérdésedre, akkor "nyeld le ezt a békát", mert abból is lehet tanulni. (A sértegető, lekezelően kioktató stílus, az már más kérdés...)
2010. okt. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Köszönjük,a jobbító szándékot,de itt erre nem vagyunk kíváncsiak!Akiben ennyire túlteng a jobbító szándék,az menjen nyelvtan tanárnak,vagy nyelvésznek!Igaz,ahhoz kicsit több ész kellene,ott már nem lesz elég a helyesírási hibákat javítgatni,amire egy átlagos képességű általános iskolás is képes,ugyebár...

És mit ér a nyelvtan tudás,ha nincs szövegértő képesség?Erre jó példa az első válaszoló,ugyanis a kérdésben foglaltatik,hogy uncsi a helyesírási oktatás.De úgy látszik,egyesek mégsem képesek felfogni.


Van itt egy link helyesírás "b*ziknak":


[link]


Na itt lehet élvezkedni!Vannak még ehhez hasonló oldalak,tessék átfáradni oda!

2010. okt. 22. 09:30
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én nem szoktam javítgatni senki helyesírását, én sem vagyok tökéletes. De azért el szoktam gondolkodni, hogy miért is nem sikerül kiírni egy kérdést hibátlanul? Én, amikor kiírom a kérdésem, többször is átolvasom mielőtt "elengedem", így amit észreveszek még javíthatom. Nem nagy feladat, szerintem.

Ezt persze csak hallkan jegyeztem meg, és én nem veszem magamra a kedves jelződet, amit a jóakarókra aggattál.....

2010. okt. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

09:14-es vagyok.

Úgy gondolom, hogy a válaszomat ennél udvariasabban már nem lehetett volna megfogalmazni, és a szándékom is egyértelmű volt. Ha a jelzőidet nekem (is) szántad, akkor elgondolkozom azon, hogy érdemes-e veled ilyen túlfűtött állapotban eszmét cserélni...

2010. okt. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Nem zavar engem,ha egy írást kijavítanak,ott,ahol ennek helye van.

De itt,ezen az oldalon nagyon zavaró.A helyesírás javítgatókat nem zavarja,ha rákattintanak egy kérdésre,mondjuk,az egészség témakörben,és van a kérdéshez teszem azt,egy válasz,az is csak a helyesírásról szól?Tehát ilyenkor nem a kérdésre válaszolnak.Sok embernek nincs arra ideje és türelme,hogy az ilyen felesleges hozzászólásokat kerülgesse.

2010. okt. 22. 10:03
 10/34 A kérdező kommentje:
Egyébként ezen az oldalon is van helyesírás témakör,ott szerintem nem gond,ha javítgatnak,Sőt!De a többi témakörnél már unalmas.
2010. okt. 22. 10:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!