Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az utóbbi időben miért ilyen...

Az utóbbi időben miért ilyen alacsony a gyakori kérdések látogatottsága?

Figyelt kérdés

febr. 29. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Alacsony?
febr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Ezt melyik kisujjadból szoptad ki?
febr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Előző éves adatokhoz képest folyamatosan csökkenő, a napi aktivitás azért így sem kevés (1000-1100 kérdés, 10-11 ezer válasz). Ahol most tart az oldal, az főleg a trollok ignorálása és a működésképtelen tiltási rendszer miatt van. Azok akik szétverték az oldalt és nem tettek vagy tudtak ellenük semmit csinálni, miattuk elment a többi ember kedve a kérdezéstől és válaszolástól is.

Most a napi aktivitás egy része a folyamatosan ismétlődő fiktív kérdésekből áll ki, és ebből még az is kiég aki rendszeresen és aktívan használja a felületet, mert elege lesz ezekből.

Minél kevesebb értelmes és változatos (nem kitaláció, nem provokáció, nem ötezerszer feltett) kérdés születik, annál kevésbé fognak válaszolni, és minél kevesebb válasz érkezik (ami valóban segítő válasz és nem kötekedés, nem a kérdés kiforgatása, nem provokáció, nem chatGPT bullshit), annál kevésbé éri meg kérdezni. A két dolog olyan hatással van egymásra, ami egymást gyengíti hónapról hónapra.

febr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy nem tudsz olyat kérdezni, ami a Google-ban fêl perc alatt nem fellelhető.

Tök jó eszmecserés oldal is lehetne, de egyszerűen az emberek nagy része az őszinteséggel és az észérvekkel nem tud mit kezdeni. Így csak személyeskednek.

Emiatt többen elhagyták az oldalt.

márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 sellolany válasza:
82%
Az ilyenek miatt, mint a 2-es hozzászóló. Minden ok nélkül bunkó módon ír.
márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

"Az a baj, hogy nem tudsz olyat kérdezni, ami a Google-ban fêl perc alatt nem fellelhető."

Én olyanokat szoktam kérdezni...

De mivel egyrészt rengeteg témához értek valamilyen szinten, meg a guglit is profi módon tudom használni, ezért aránylag ritka, hogy egy idevetődött szakértő, vagy nálam szerencsésebb guglizó tényleg hasznos választ tudjon adni. Többnyire a válaszolók láthatóan kevesebbet értenek a témához, mint én. És még akkor is meg kell köszönni a nem túl hozzáértő, de legalább jóindulatú válaszokat. Mert minden második kérdésnél jön valami félkegyelmű, aki elkezd velem kötözködni. Főleg, ha előbb kijavítom a tárgyi tévedését, amit úgy adott elő, hogy de hülye vagyok, hogy még ezt se tudom... Már arról is leszoktam, hogy jelentsem a nyilvánvaló trollokat, úgyse történik semmi.

márc. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
A moderátorok megásták az oldal sírját azzal, hogy nem a szabályzatot sértő megnyilvánulásokat törölték/törlik, hanem amiket sokan - jellemzően trollok - jelentenek. Ennek eredménye, hogy nem a trollokat tiltják ki, hanem az ő szemüket szúró normális felhasználókat. A többi normális felhasználó nagy részét pedig elüldözik az azóta többségbe került trollok.
márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen eljárt az idő az oldal felett, és gyakorlatilag semmilyen értelmes újítás nem volt a...igazából sose volt értelmes újítás az oldalon.

A következetlen moderálást sem sikerül megoldani. Van, hogy hiába jelentem, hogy szidnak, marad a válasz, bezzeg olyan válaszomat törlik, amiben nincs semmi tiltott.

Magamból kiindulva inkább már redditen kérdezek külföldiektől, mert értelmesebbek és érdemben akarnak válaszolni.


Ezen az oldalon a többség nem okos, de frusztrált, és csak azt lesi, mibe tud belekötni.

Párszor próbáltam angol fordításban segítséget kérni, de rájöttem, hogy sokkal jobban tudok angolul, mint ők, így mentem át a redditre.

márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Mézga Krisztina ***** válasza:
100%

Sztem azért, mert az emberek nem tudnak eszmét cserélni, csak veszekedni és személyeskedni. Nem tudnak olyan témát feldobni, amiről tényleg érdemes hosszabban vitázni, kulturáltan ütköztetni a különböző nézeteket.

Annak azonban nincs sok értelme, h olyan kérdéseket tegyenek fel itt, amire azonnal hiteles válaszokat (!!!) lehet kapni a Google-ban.

Sztem a normális vagy izgalmasabb témák, az értelmes kérdésfeltevések hiánya is jelzi a magyar ember egyre rosszabb irányú "edukáltságát".

Pl. 8-ast nem értem, miért itt kérdezne rá vmilyen angol fordításra, hisz a google fordító, a deepl translate és sok más oldal lehetne a segítségére, amelyek legalább nem "hülyézik le", ha nem ért egyet velük.

Én rengeteget dolgozok a két fordítóval. Addig javítgatom a magyar szövegemet oda-vissza, amíg az idegen nyelv magyarra fordítása olyan nem lesz, amit szerettem volna. Jó játék, persze nem biztos, h teljesen profi lesz a fordítás, de legalább nem félreérthető, s vmennyit tanulok is.

márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mézga Krisztina ***** válasza:
100%
Pl. vki feltette ide azt a kérdést, mi az a marsallbot? Miért, minek ide, amikor az Arcanum gyönyörűen megválaszolja?
márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!