Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Eszembe jutott valami, ami...

Eszembe jutott valami, ami szerintem segítene jobbá tenni ezt az oldalt. Leírod a véleményed?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többen pontozzák le az embereket, csak úgy, minden ok nélkül is... még akkor is ha cáfolhatatlanul 100%-ig hasznos választ adott az illető, biztos van valaki aki lepontozza. Ez eléggé idegesítő.

Meg ilyenkor arra gondolok, hogy "bazzeg, ha ez szerinted nem jó, akkor mondjál valami jobbat!"


Az ötletem a következő:


Az, aki le akar pontozni valakit, csak úgy tehesse meg, hogy ad egy olyan választ, amit hasznosabbnak gondol, mint azé akit le akar pontozni. Ez az alapötlet.


Hogyan lehetne ezt megvalósítani, milyen rendszer bevezetésével? Erre várok ötleteket, meg persze véleményt az egész dologról, hogy milyennek találjátok.


A megvalósítással kapcsolatban én a következőt találtam ki:

Van egy adott kérdés, és érkezik rá egy cáfolhatatlanul 100%-ig igaz, és hasznos válasz. Jön egy hülyegyerek, aki látja ezt, aztán gondol egyet: "Na ezt most csak azért is lepontozom!" Rákattint, és hopp, felugrik egy üzenet: "Kérem írja ide miért nem találta hasznosnak ezt a választ, és írja le hogy Ön szerint mi lenne hasznosabb."

Hülyegyerek nem tud jobbat írni, beírja hát hogy: "Nem hasznos mert csak." És elküldi ezt a választ, és a lepontozás is érvénybe lép. A válasz megjelenik a kérdés alatt, de úgy, hogy az alatt a válasz alatt van amit a hülyegyerek lepontozott. Ez úgy lenne megoldva hogy kicsit beljebb helyezkedne el mint a rendes válasz, vagy akárhogy,mind1, a lényeg, hogy látszódna hogy ahhoz tartozik.


A lepontozás tehát megtörtént, de most jön a lényeg:

A hülyegyerek által hasznosabbnak vélt választ is lehet pontozni! Hogy ez miért jó, azt egy példával fogom szemléltetni:


Tegyük fel hogy az adott válasz úgy, hogy a hülyegyerek lepontozta, már csak 80 százalékig tűnik hasznosnak. Ha a hülyegyerek válasza 84 százalékig tűnik hasznosnak a pontozás szerint, akkor a hülyegyerek lepontozása érvényben marad, viszont ha 80 alatt van, akkor törlődik a lepontozása. Tehát olyan lesz mintha le se pontozta volna a választ.


Hogy képzelem ezt a gyakorlatban?

Láttuk hogy az elején a hülyegyerek abban a válaszba amit hasznosabbnak tartott a lepontozottnál, ezt írta "Nem hasznos mert csak." Ép elméjű ember ha ezt meglátja, akkor ezt a választ, nyilván mert nem hasznosabb mint amire írta, lepontozza. Így mondjuk a hülyegyerek válaszának a hasznossági mutatója 11%-on lesz ami jóval kisebb mint a 80%, ami annak a válasznak a hasznossága amit lepontozott. Ezek után törlődik a hülyegyerek lepontozása, és olyan lesz mintha meg sem történt volna.


Szerintem működhet, ha nem is pont így, de működhet. Szóval várok ötleteket, meg bármilyen véleményt ezzel kapcsolatban.


2009. aug. 2. 00:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit túlbonyolítod ezt:)

Gondolj bele, hol lennénk a hülyék nélkül, én belőlük merítek önbizalmad.

Amúgy így végigolvasva szerintem a 2010-es magyar érettségi szövegértés része meg is van:D

2009. aug. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Egyet ertek veled! Jo lenne igy megvalositani, ahogy leitrad, bar en nem vagyok erzekeny a pontozasra, ha latok egy hasznos valaszt, es le van pontozva, akkor en ugyis felpontozom! ;)
2009. aug. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Hátha ezt raknák be szövegértésnek bukánának néhányan..XD Egyébként szerintem inkább akkor elkellene törölni az egész pontozást vagy csináld azt amit én sz*rd le ki mennyi pontot kapot és anélkül olvasd ela válaszokat.Ha többen ugyanazt mondják akkor lehet mindnek 0 pontja ha nincs senki más aki írni hogy nem nem így van.
2009. aug. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: 00:47


Ne aggódj, a hülyegyerek válasza attól még ott lenne, tudnál belőle önbizalmat meríteni, csak a lepontozása törlődne. Jah, és ami talán egyértelmű, de azért még leírom, hogy a hülyegyerek ettől még tudna csak úgy egy sima választ írni a kérdésre... csak amikor le akar pontozni valakit, akkor ugrana fel az a kis üzenet, hogy írjon hasznosabb választ annál amit le akar pontozni.


Nem bonyolult ez, ha belegondolsz...

2009. aug. 2. 00:56
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Én azt csinálnám, hogy eleve csak úgy lehetne ide beregisztrálni, ha a felhasználó kitöltene egy igen komoly online érzelmihányados tesztet. meggyőződésem, hogy az emberi hülyeség és faragatlanság abból származik ezen az oldalon, hogy rengeteg a bunkó. ilyen módon már nem lenne annyi ostobaság, gyűlölködés, személyeskedés itt. nem az a baj, ha valaki téves választ ad, hanem az, hogyha valaki normális hangnemben kijavítja, már elkezd az illető pattogni mint a nikkelbolha. de ez fordítva is igaz, ha valaki véletlenül butaságot ír, már esnek is neki a torkának. egyébként meg kizárólag a kérdést feltevőjének engedélyezném a válaszok értékelését.
2009. aug. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Ez hihetetlen! Miért foglalkoztok ennyire a pontozással? Ráadásul ehhez még többen hozzá is teszitek (tisztelet a kivételnek), hogy egyébként nem érdekel sem a pontozás, sem a toplista, ezzel szemben mégis idegesít, ha lepontozott hasznos választ láttok. Nem gondoljátok, hogy ezzel egy csöppet ellentmondok magatoknak?!


Egyébként úgy ahogy van, az egész pontozásos rendszert és toplistát el kéne törölni. Az oldal lényege az, hogy ha nem tudunk vmit, akkor megkérdezzük, és ha van olyan kérdés, amire tudunk válaszolni, akkor segítsünk a kérdezőnek.

A válaszok úgyis annak fontosak, aki feltette a kérdést. Ő eltudja maga dönteni, hogy számára melyik válasz a hasznos, még akkor is, ha némelyik le van pontozva (a jelen rendszerben), mert ha nem hülye a kérdező, akkor úgyis elolvassa az összes választ, ami a kérdésére érkezett.

És ugye ennek értelmében annak sincs értelme, hogy ki hány százalékban ad hasznos választ, mert a kérdező akkor is el fogja tudni dönteni, hogy számára mi hasznos.


A kérdésre válaszolva pedig: szerintem túlbonyolítod az egészet. Úgy ahogy van, el kéne törölni a pontozást, mert nem ez az oldal lényege.

2009. aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

15:28-asnak.


Eltörölni a pontozós rendszert, csak egy egyszerűbb megoldás lenne, nem pedig jobb. Sőt, lehet hogy nem is lenne megoldás. Sokszor olyan bugyuta kérdésekkel találkozni, hogy nem vagyok egészen biztos abban, hogy a kérdező el tudná dönteni mi lenne a helyes, hiába olvassa el az összes választ. Rengetegszer találkoztam olyannal hogy a kérdező komolyan vette valaki szándékos hülyeségét, viccelődését. Sokszor pedig vannak olyan kérdések is, melyeknél jogosan nem tudná eldönteni. Ezért azt gondolom, hogy a pontozás önmagában mindenképpen jó, mert egy tökéletes társadalmi rendszerben, megfelelő képet adna a válaszok hasznosságáról. De, mivel ez a társadalom nem egészen tökéletes, más rendszerre van szükség. Egy korrektebb, igazságosabb rendszerre.


Nincs ez túlbonyolítva... annyi az egész lényege, hogy aki le akarna pontozni valakit, az csak úgy tehetné meg, hogy ír egy hasznosabb választ.


Ezzel nem csak azt érnénk el, hogy nem lehetne ok nélkül lepontozni, hanem azt is, hogy még többen törekednének még hasznosabb választ adni az adott kérdésre.


Képzeld el, hogy mondjuk jön most egy teljesen normális emberke, és meglát egy választ, és mivel szerinte nem úgy van, le akarja pontozni az illetőt. Nade, itt jön a rendszer, ami azt mondja: "Oké öreg, elfogadom hogy szerinted nem hasznos ez a válasz, de akkor írjad ide mi lenne jobb!" Jelen esetben tegyük fel, hogy az emberkénk ír egy hasznosabb választ. Azonban jön egy másik ember aki meg az ő válaszát nem találja egészen hasznosnak, le akarja pontozni, szóval ír egy még annál is hasznosabb választ.... és így tovább... egyre hasznosabb válaszok születnének.


Ez jelentősen javítana az oldal lényegének minőségén, ami valóban nem a pontozás, meg nem a százalékok, meg nem a toplista stb... hanem a minél hasznos válaszok!

2009. aug. 2. 16:47
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyszerűen meg lehet oldani a pontozós problémát, SZ@RD LE, FO$D LE, NE TÖRŐDJ VELE, HAGYD FIGYELMEN KÍVÜL!!
2009. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Minek alkalmazzak struccpolitikát, ha van megoldás?
2009. aug. 2. 18:41
 10/17 anonim ***** válasza:

Azért sem jó ez a megoldás, mert ha pl egyvalaki hülyeséget ír, 20an meg tudják, hogy az hülyeség, akkor ahhoz, hogy az illető megérdemelten le legyen pontozva, 20an ugyanazt le kellene írniuk.

És az nem struccpolitika, ha nem foglalkozol ezzel. Egy másik kommentárral ki tudod nyilvánítani az igazad. Engem ha lepontoznak, mosolygok egyet, aztán jóvan.

Előző válaszoló voltam

2009. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!