Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért szükség van a GYK-n a...

Miért szükség van a GYK-n a moderációnak nevezett cenzúrára?

Figyelt kérdés

...mivel úgy tudtam eddig, hogy egy demokratikus

országban teljesen szabad a vélemény nyilvánítás.

Vagy mégsem szabad ?

A negatív véleményeket el kell tudni viselni mindenkinek, aki meg nem bírja elviselni, az ne látogasson ide.


2012. szept. 23. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem jobb lenne,ha nem lenne cenzúra,de az övék az oldal,azt csinálnak vele amit akarnak,amúgy meg benne van a szabályzatban,hogy mit szabad és mit nem.Gyűlöletet kelteni,uszítani,másokat sértegetni,értelmetlen kérdéseket kiírni,de persze reklámozni sem!
2012. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
A demokrácia SEM jelenti azt, hogy BÁRMIT mondhatsz. Még a legvadabb demokrata és liberális szerint sem. A sértegetés és a negatív vélemény nem ugyanaz. Negatív vélemény például, egy "Szép vagyok?" kérdésre adott "Nem." válasz. Sértegetés ugyanerre a "Csúnya vagy mint zsidó templomban az utálatoskép!", vagy az "Ilyen fejem lenne hazáig rugdosnám." válaszok.
2012. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem a negatív vélemények ellen van a moderátor.

Hanem az olyan szavak ellen amit pl a tv-ben is kifügyülnek.

Drágár szavak, mondatok. Te sem örülnél, ha szidnám az anyádat. Ez nem negatív vélemény, hanem bunkósság,

vagy az apád nemzőszervét emlegetném, stb

2012. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valakinek nem tetszik a moderátorok munkája, akkor keresnie kellene egy olyan oldalt, ahol nincs moderálás. Ennyi.
2012. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Azért ne essünk át a lovon!

Én már jó pár választ megírtam, de attól még rám kifejezetten lesnek a modik. Ez onnan látszik, hogy bizony sokszor eltűnnek kicsit erősebb hangvételű válaszaim. Megjegyzendő, hogy ha a százalékomra pillantasz, gondolom észreveszed, hogy nem ez a fő tevékenységem.

Szóval a moderálás értünk van, de ne feledjük, hogy ki tartja el az oldalt! A válaszoló/kérdező illetve az olvasó, tehát a LÁTOGATÓK. Bár itt megjegyzendő, hogy az oldal számára a legnagyobb érték a VÁLASZOLÓ, mert gyakorlatilag ő nyújtja a szolgáltatást.

Na, a moderálásnak örülnék, ha az lenne a célja, hogy normális hangnemben, normális INDOKLÁSSAL folyjon. Itt elég sok az indokolatlan törlés. Ezt beszüntetném. Vegye a fáradtságot a kedves moderátor és írja oda, hogy MIT MIÉRT TESZ.

Amikor így törölgetik a válaszokat, a normális, ám de néha csípős hangvételű tagoknak elmegy a kedvük az egésztől, mert még egy jót be sem szólhatnak a pökhendi/magát felsőbb rangúnak tartó hülyének.

Itt a gond. El kell dönteni, hogy mik legyenek okok a moderálásra, és -már ahogy az emberektől telik- OBJEKTÍVAN alkalmazni azokat.

Szerintem.

G.

2012. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy mindig azok ágálnak a moderáció ellen, akik elég nehezen tudnak szabályokat betartani. :)
2012. szept. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a cenzúra abszzolút felesleges a következők miatt:


-Nem lesz tőle jobb a világ egy cseppet sem

-Gyerekek szempontjából nézve,ők a suliban sokkal durvább dolgokat hallanak/mondanak egymásra továbbá a TV-ben vagy interneten azt nézhetnek amit akarnak tehát ezen az oldalon semmi újjat nem tudnak már tanulni

-Akinek nem tetszik bizonyos komment,azt nem kell tovább olvasnia

-Sokszor az igazságot cenzúrázzák sajnos.Nem csak a trágár beszédről van szó egyébként

-A háború az engedett.A gyilkolászás az engedett.A sikkasztás az engedett.Rengeteg bűn engedett ebben az országban azonban ilyen piti dolgok miatt cenzúráznak kommenteket?Ez mégis mi?Szólás szabadság van kérem szépen!Az meg már megint más téma ha valaki más kommentelőt szid,mert abban az esetben érthető a moderáció de a legtöbb esetben igenis jogtalanul törölnek kommenteket


Itt egyáltalán nem arról van szó hogy valaki nem bírja betartani a szabályokat,mivel pofon egyszerűek.Itt sajnos arról van szó hogy annyira erős a cenzúra hogy még azt a kommentet is törlik ami nem sértett semmilyen szabályt.De amíg te a családi kapcsolatokban kedveskedsz és más kategóriákban nem is írsz addig úgysem értheted ezt a dolgot

2012. okt. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
[link] Azannyát, ezért fizetnek... nekem kell ilyen!!!! :DDD
2014. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!