Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek ez jó ötlet?

Szerintetek ez jó ötlet?

Figyelt kérdés

Szerintem kellene vezetni egy olyan pontozási rendszert, ahol kategóriánként más-más százalék szerepelne válasz hasznosságától függően.

Például:

Állatok kategóriában 87% hasznos válaszok

a családi kapcsolatok kategóriában 56% hasznos válaszok

az ünnepek kategóriában 100% hasznos válaszok

az egyéb kérdések kategóriában 97% hasznos válaszok

a sport kategóriában 76% hasznos válaszok


Szerintem ez jó lenne, mert egy kérdésnél a kérdező könnyebben láthatja, hogy a válaszoló tényleg odavaló dolgokat ír-e.


Egyébként pontosítanék: a sport kategóriában 76%-on állsz, de közben az ünnepek kategóriában 100%-on állsz, ami ott lenne a válaszod jobb alsó sarkában...



2012. okt. 17. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt az ötletet én írtam itt http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__3548028-..


Csak azóta letiltottak ezért új nevet csináltam

2012. okt. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chrishu ***** válasza:
100%
Jó ötlet lenne
2012. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Letiltottak ?

Mit csináltál ?

Valaki azt írta, a letiltás, csak fenyegetés..

Ezek szerint mégse csak az..

2012. okt. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát többször is letiltottak :)


Volt amikor a moderátorokat szidtam,volt amikor másokat stb


Nem vagyok troll,egyszerűen felháborítónak tartottam az igazságtalan cenzúrázást/moderálást ezért egy "kicsit" durván fejeztem ki magamat így letiltottak,de mivel informatikus vagyok és ismerem a hálózat működését ezért vissza tudok jönni bármikor


Egyébként végleges tiltás járna elvileg

2012. okt. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet.

Csak az a baj, hogy már az egész pontozási rendszer elvesztette a lényegét, eredeti funkcióját, mióta sok felhasználó vagy unalomból értékel le mindenkit, vagy nem az alapján értékeli a válaszokat, hogy a kérdés szempontjából hasznos-e, hanem az alapján, hogy ő egyet ért-e vele.

2012. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Következő megoldás javasolnám:

Csak a kérdés kiírója értékelhetne.

Ha megfelelő a válasz (+1) ha semleges (0) ha rossz (-1)

így gyűjthetők lennének a pontok.

Lenne egy felső limit mondjuk 30 vagy akármennyi, alsó limit pedig "0".

Így nem egy % lenne kiírva ami semmit sem mond, hanem egy éppen aktuális érték ami az elmúlt 30 válasz adásból származik.

%-os megoldás azért nem jó mert ha egyszer leértékeltek sosem leszel 100%os...


A számokat lehet százalékban is megjeleníteni, ez már csak matematika kérdése.

2012. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jónak hangzik, hogy csak a kérdező értékelhessen, viszont ezzel is lenne gond. Épp tegnap futottam bele egy olyan kérdésbe, hogy a kérdező x dolog miatt fel volt háborodva, érkezett rá legalább 20 válasz, senki sem értett egyet a kérdezővel, mindenki azt mondta neki, hogy amiatt nem kell felháborodni, és a kérdező nem hogy belátta volna, hogy ő fújja fel a dolgot, de ráadásul közölte, hogy mostmár várna valami komoly választ is. Pedig nem is olyan volt a téma, hogy összeveszett a barátjával pl. és megsértődött, és ezt mindenki másképp látta mint a kérdező, hanem, hogy a lisztben nincs meg a teljes egy kiló, hanem valamivel kevesebb van. Ezt mindenki megmagyarázta neki, hogy ez elfogadott törvényileg, hogy néhány gramm eltérés lehet + - -, de mivel senki sem háborodott fel vele karöltve a dolgon, így nem volt megelégedve a válaszokkal.


Elképzelhető, hogy elég lenne annyi változtatás a pontozásban, hogy megmaradna a jelenlegi, mindössze olyan formában, hogy kategóriánként.

Akkor pl. ha valaki a családi kapcsban kevés százalékon van, nem lenne jelentősége, mert mindenki tudja, hogy ott megy leginkább a lepontozás, bármilyen is a válasz.


Igen...szerintem a kategóriánkénti értékelés lenne a legjobb megoldás.

2012. nov. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!