Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem lehetne beszüntetni ezt...

Nem lehetne beszüntetni ezt az egész pontozgatós rendszert? Vagy csak engem idegesít?

Figyelt kérdés

komolyan, olyanok, ahol valaki csak elmesél valamit, hogy vele mi történt, azon mi lehet a hasznos ill. nem hasznos?? vagy ahol véleményt mondunk hogy tetszik-e mondjuk egy felső?? azért mert nem egyezik a vélemény, miért kell pontozni?


számomra ez érthetetlen és nagyon idegesítő


2012. dec. 18. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
én nem foglalkozom vele, hadd nyomják, csak a saját ostobaságukat bizonyítják vele
2012. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
eleinte én is így voltam, de mikor egy tök alap sztorit leírok és 40%-ra értékelik, akkor elszáll az agyam...
2012. dec. 18. 21:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor mégsem a rendszer a hibás, hanem az emberek. Hiszen nem azt nézik hogy a válasz hasznos-e, hanem hogy nekik tetszik-e. És azt mindenki biztos tudja magáról hogy a saját igazára fog sokszor akkor is hallgatni, ha a másik sem mond hülyeséget.


A kérdésben ott egy másik probléma: az oldalt eredetileg objektív kérdések feltevéséhez hozták létre. Ha az alap felállást nézed, nem kellene szubjektív kérdéseket és fórumozós-beszélgetős témákat nyitni, és akkor nem lenne ennyi szubjektív válasz, és azok lepontozása.

Ha valaki feltesz egy konkrét kérdést, arra csak egy adott konkrét jó válasz van. Aki ezt megadja azt fel lehetne pontozni, aki nem, azt pedig le (persze ez sem ennyire fekete-fehér dolog). Ennek a pontozósdinak megvan az ésszerű módja és rendszere, csak pont a felhasználók szúrják el.

2012. dec. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ahogy utóbb írták


az oldal rég elvesztette már az eredeti lényegét


de ha a moderátorok minden marhaságot kitörölnének, akkor nem járna ide a sok-sok buta ember, nem lenne látogatottság, és akkor nem lenne reklám és bevétel stb.

2012. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van jó oldala is: A kérdezőnek lehet hasznos akármilyen számodra értéktelennek tűnő válasz is. És ha esetleg kiírok egy olyan kérdést, ami az életemet dönti el, nyilván nem abban fogok bízni, aki 20%-os.


Persze sok hülyének az a szórakozása, hogy minden választ lepontoz, de ha ettől jobban érzi magát, tegye, legalább boldoggá tehettem egy embert!

2012. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

é fontos kérdésben se nézem, hogy a válaszoló hány százalékos, hanem az értelmességét a válasznak


vannak, akik nem sodródnak az árral, ezért nem népszerűek a válaszaik, de attól még jó értékeket közvetítenek

2012. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak itt még ellentmondások.

Ha szubjektív kérdést teszel fel, vagy beszélgetni próbálsz akkor a moderátor figyelmeztet hogy ez az oldal nem erre való.

Ha viszont objektív kérdést teszel fel, akkor a neten úgyis van rá konkrét válasz, és a felhasználók figyelmeztetnek hogy inkább használd a Google-t.


Végső esetben az oldalnak szinte már nincs akkora létfontossága. Van egy szűk réteg akinek olyan felmerülő problémái vannak, amire sokszor egy másik ember tapasztalatára van szükség hogy választ találjon. Nem kell személyes- vagy életviteli problémának lennie, csak olyannak hogy a neten ne találjon rá gyorsan választ és jó választ.

Ezen kívül ott van a nagy többség aki egyszerűen lusta megkeresni a triviális kérdésekre a választ, aki másokkal csináltatná meg a háziját, aki egyszerűen csak unatkozik és kamukérdéseket tesz fel, vagy azokat tartja életben (lásd most az Ezotéria témakört és az összes többit ahol él a világvége-láz).

2012. dec. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én is értem a pontozás lényegét, de 90%-uk nem arra használja, amire ki lett találva, szóval már itt bukó az egész...
2012. dec. 18. 22:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A családi kategóriában egyértelműen. Viszont pl. egész jól működik a sport és utazás kategóriában.
2012. dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is felmegy az agyvizem hogy 67%-ra vagyok pontozva. Fél év alatt 64-ről mászott fel idáig? :O

idióta barmok járnak ide (zömében).

2012. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!