Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem szabad a "roma"...

Miért nem szabad a "roma" szót használni a gyakorikerdesek.hu-internetes oldalon?

Figyelt kérdés

Rákeresve több kérdésben és válaszban is szerepel. Sőt, sokan ci****oznak és más formában is használják, ami szerintem sokkal sértőbb az érintettek számára.

Ezeket akkor hogyhogy nem törlik?


2012. dec. 26. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nálad törlik,írj etnikumot :-))
2012. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pont erre lettem volna kíváncsi, hogy önkéntes bevalláson alapulóan és teljesen anoniman, hányan vallják magukat itt eme etnikumhoz tartozónak.

De ha csak azt írom, etnikum, nem derül ki, hogy pontosan melyikre gondolok, nem?

2012. dec. 26. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A roma szót szabad használni, cigányt is, zsidót is, lengyelt is, baszkot is. Csak lehetnek olyan kérdések vagy válaszok, amelyek jogsértőek, vagy előnytelenek az oldal megítélését illetően.
2012. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom... Én csak azt a kérdést tettem fel, Szó szerint hogy "R*** vagy?" A kiegészítésképpen oda írtam, hogy azért használom ezt a szót, mert tudomásom szerint teljesen elfogadott a kifejezés és csak az válaszoljon aki akar és természetesen névtelenül.

Ebben mi volt a jogsértő?

Pár perccel ez után törölték a kérdésemet valami olyan indokkal, hogy nem tartottam be az oldal szabályzatát. :S

2012. dec. 26. 21:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és azt is oda írtam zárójelben, hogy akit zavar a kifejezés, az is írja meg. Pont azért hogy nehogy sértőnek érezze valaki.
2012. dec. 26. 21:54
 6/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálom etnikum szóval körülírni. Hátha úgy nem törlik...
2012. dec. 26. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem érted. Mindegy milyen szót használsz, nem kívánatos a jelenlévők indentitását firtatni. Ha azt kérdeznéd, hogy francia vagy-e, azt is törölnék valószínűleg. Semmi közöd hozzá, s ez az oldal nem egy felmérés támogatására való.

Ha etnikai hovatartozás más szempontból fontos, azzal nincs baj. Pl. hogy a romáknál milyen egy karácsony, a cigányok miért beszélnek kevert nyelven, a zsidók ehetnek-e kekszet, a franciák szeretik-e a bagettet.

2012. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!