Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mások is úgy látjátok, hogy...

Mások is úgy látjátok, hogy sok válaszolónak vannak szövegértelmezési problémái?

Figyelt kérdés

Folyton olvasok válaszokat, ahol egyértelmű, hogy a válaszóló a kérdezőt ellenkező neműnek képzelte, mint amit a kérdező kiírt...

Vagy hogy beleolvasnak olyan sorokat a kérdésbe, ami nem volt benne....


2013. febr. 13. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nekem is van "szövegértelmezési" problémám, mert a kérdésed nyelvtanilag helytelen.


Vagy azt írod, hogy

Mások is úgy látják, hogy sok válaszolónak van szövegértelmezési problémája.


vagy

Ti is úgy látjátok, hogy...


A sok válaszoló után nem tesszük a létigét többes számba.


Lehet nyelvtan nácizni, de részben a kérdésedre válaszoltam.

2013. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Vannak problémáik.

És nem "van problémáik".

2013. febr. 13. 23:02
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagy sok válaszolónak van szövegértelmezési problémája.
2013. febr. 13. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy sokan neteznek este, amikor fáradt az ember, így nehezebb a szövegértés. Én pl. válaszoltam egy kérdésre: Melyik európai országban beszélnek angolul és franciául? Válaszom: Kanada.. Aztán csak később vettem észre, hogy én marha milyen nagy butaságot írtam..

Vagy ha valaki gyorsan válaszol, mert épp munkában van, vagy tanulás közben csak gyorsan felnéz az oldalra. Ilyenkor könnyű elnézni a dolgokat.

Plusz sok kérdés sajnos tényleg érthetetlen.

Viszont az tény, hogy egyre több embernek vannak szövegértési gondjai. Sajnos az iskolákban erre nem fektetnek elég hangsúlyt.

Plusz a gyakorira visszatérve, mivel ez internetet bárki használhatja, itt lehetnek olyanok akiknek az anyanyelvük nem magyar, illetve rengeteg gyerek is van itt.

2013. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

"Viszont az tény, hogy egyre több embernek vannak szövegértési gondjai."


Viszont az tény, hogy egyre több embernek van szövegértési gondja.


:D Csak kötözködök!

2013. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A válaszra válaszolj, ne pedig okoskodj, mert az senkit nem érdekel.
2013. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!