Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ti szoktatok másokat pontozni,...

Ti szoktatok másokat pontozni, értékelni?

Figyelt kérdés

Sokan panaszkodnak jogosan, hogy lepontozzák őket. Rosszindulatú emberből általában kevesebb van, de ők jobba szeretnek pontozni. Ha mindenki értékelné a válaszokat, nem lenne olyan lényeges az a pár ember értékelése, aki negatívot osztogat. Sok embernél látom, hogy egész magas a pontszáma, de értékelés pontszáma 0 vagy kevés. Úgy lenne jobb ez a rendszer, ha mindenki vagy legalábbis sokan pontoznának. Hátrány, hogy akkor minden választ el kéne olvasni, de azért vannak olyan kérdések, ahol nincs sok válasz, nem lenne nehéz. Egyes kategóriákban sokszor csak én nyomom meg a kezeket, 2 értékelés kell, hogy látszódjon, innen tudom. Ha egy válasz hasznos, ritkán látok mellette 100%-ot, ha valaki nagy butaságot ír, az rögtön 0%lesz, ez nem baj, de akkor a hasznost is kéne értékelni.

Miért nem pontozzák az emberek a válaszokat?



2013. febr. 16. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha saját kérdés akkor pontozok. Eddig csak zöld kezet nyomtam még olyanra is aki viccet csinált a kérdésből.

Ha van egy kérdés amire válaszolnék, de már valaki adott értelmes, helyes választ, akkor rányomok a zöld kézre. Ha nem értek a dologhoz, akkor nem pontozom. Aztán a negatív oldalam: ha valaki oltári nagy hülyeséget ír, akkor igenis lepontozom. Véleményeket (pl. tetszik nektek az Ivett név?), nem pontozok, mert ott szerintem lényegtelen. Egyébként baromira bosszant ha valaki értelmes választ ad és lepontozzák. Pont az egyik nap írt valaki az utazás kategóriában egy jó 15-20 mondatos választ és 28 % volt értékelve. Pedig nem írt semmi rosszat, csak gondolom sokaknak nem tetszett, hogy az illetőnek van pénze utazni..

Ja és a kisördög: A sport kategóriába van egy pasi, aki folyamatban nyomtja ugyanazt, a stílusa borzalmas, na amikor megint ott van ugyanaz a sabon válasza, akkor nem tudom nem lepontozni őt. Tudom nem szép, de írhatna néha kicsit mást is és normális stílusban.

2013. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A számból vetted ki a szót. Én is azt figyeltem meg, hogy a korrekt válaszokat (márpedig igyekszem csak akkor írni, ha biztos vagyok valamiben) nem pontozzák, mert a kérdezőnek leesne az ujjáról a gyűrű, holott én vettem a fáradságot és válaszoltam neki, olykor még utána is néztem HELYETTE a dolgoknak, amit a legtöbben ugyanígy megtehetnének, mert google mindenkinek van a gépén.

Bezzeg a rosszindulatúak sajnos nem restek összevissza lepontozni.

Én levontam a következtetést, nem szabad a válaszoknál figyelembe venni a válaszadó pontszámát, mert nem mond semmit. Aki egy kicsit nyíltabb, van egyénisége, ki meri mondani, amit gondol, azt a többi birka úgyis lepontotta. Vannak témák, ahol ha Te nem illeszkedsz be a nagy átlagba, akkor rögtön le vagy pontozva, mert hogy mersz TE különbözni???

Én már csak röhögök ezeken. A lepontozók agyilag zoknik.

2013. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor nem csak én látom így a dolgokat...

Azért titeket felpontoztalak! :D

2013. febr. 17. 09:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Én magasról tojok az ilyesmire. 93%-kal kezdtem, de azóta már le is, fel is pontoztak.
2013. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szintén mint az első :)
2013. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jófej, azért elég jó a százalékod. lehet, hogy az én kis játékom miatt? :D Ejej, ezek szerint mégiscsak érdekelnek a százalékok :D
2013. febr. 17. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!