Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Jobb lenne így a Gyakorikerdes...

Jobb lenne így a Gyakorikerdesek.hu?

Figyelt kérdés

Mi lenne, ha az emberek pontokat kapnának a válaszaikért? Minden válasz 2 pont.

Rangok lennének 1-10-ig, minden egyes új rang új jogosultságokat adna a tagoknak.

Pl. 1-es rang 0 ponttól, nem szavazhatsz, csak 20 választ adhatsz naponta.

2-es rang 300 ponttól, 10 szavazatot adhatsz, és 30 választ naponta.

3-as 1000 ponttól, 30 szavazatot adhatsz, 40 választ naponta és így tovább…

Szavazni például csak 2-es szinttől lehetne, így meg lehetne akadályozni, hogy olyanok adhassanak negatív értékeléseket és visszaéljenek ezzel, akik csak beregisztárltak, de nem bizonyították, hogy hasznos tagok.

A pont alapján meg lehetne állapítani, hogy ki mennyire hasznos.

(Ötlet a Yahoo Answers alapján)


2009. okt. 7. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

a pontozásokkal egyetértek, de azzal nem, hogy a válaszok számát is korlátozni kellene...az mégis kinek lenne jó? lehet, hogy valaki pl csak azért nem tudna válaszolni a kérdésemre, mert később tettem fel, és már kilőtte az összes válaszadási lehetőségét... pedig lehet, hogy épp ő tudná megválaszolni a kérdésemet! és ez amúgy sem egy verseny, itt az a lényeg, hogy az emberek megkapják a választ a kérdéseikre.

Inkább el kellene törölni ezt az egész pontozósdit...

2009. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem lenne jó.
2009. okt. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
ez hülyeség.
2009. okt. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
a másik meg az, hogy ki nézi egyáltalán ha tanácsot kér, hogy ki hány %os megbízhatósággal ad választ??? Max az, akinek 60as az IQ-ja és nem tudja eldönteni melyik válasz brahi, és melyikre érdemes hallgatni...
2009. okt. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem se lenne jó, de ez a mostani pontozás se ér semmit! Sokszor a leghasznosabb, leghelyesebb és legszakszerűbb válaszokat pontozzák le! Van, aki csak lepontozni jár ide! Sokan csak véleményt kérnek, de ha az ellentmond a saját elképzelésüknek, akkor azonnal, gondolkodás nélkül lepontozzák a (lehet, hogy helyes) választ. Nem sok értelme van.
2009. okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Végülis vagy ez, vagy a pontozás teljes eltörlése lenne járható út. Azért jó a korlátozott válaszadási lehetőség, hogy aki csak most jött ide és csak rosszindulat vezérli, az ne böffenthessen be napi 300 lekicsinylő választ. Ha már rangért kell dolgoznia, nem érné meg neki. Ez az Answers-en tökéletesen működik, ott az idiótákat könnyedén kiszűrik. Ugyancsak betennék egy "jelent" gombot, arra az esetre ha valaki csak rendet bontani jön, így az adminok kivizsgálhatnák az esetet.
2009. okt. 7. 10:59
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
nem joóóóó:P
2009. okt. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

sztem se

hülyeség

2009. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is felesleges ez a bonyolító javaslat. A pontozást meg nem kell eltörölni. És túlzottan komolyan venni sem kell. Nem érdemes ilyen szinten foglalkozni vele. Én attól nem érzem más embernek magam, ha 36 %-on vagyok, vagy ha 86-on. Egyébként meg már sokszor leírtam: Ez a pontozás nem az igazságról, hanem a népszerűségről szól. Nem a válasz helyességét lehet lemérni, hanem az elfogadottságát. És ennek van értelme, tanulságos, hogy mi népszerű, mi elfogadott, és mi nem. De ez leginkább egy játék.
2009. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Nekem jó így ahogy van!
2009. okt. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!