Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ti az oldal üzemeltetői...

Ti az oldal üzemeltetői helyében hogyan állítanátok helyre a kérdés-válasz arányt?

Figyelt kérdés

Hatalmas tempóban keletkeznek a kérdések, de a javára 2-3 válasz akad, van, ahol annyi se. Általában ez a nagyon kevés válasz is csak megjegyzés, ritkán hasznosítható válasz.


Most nézem a legnépszerűbb kategória főoldalát, 7 db. kérdés 1 válasszal, 9 db. 2 válasszal, és mindjárt kiszorulnak az oldalról.


Szerintem valamit tenni kéne, hogy az emberek szívesebben válaszolgassanak. Így az oldal egyre inkább elveszíti az értelmét.


Valami új pont-/jutalomrendszer? Hosszabb időköz kérdéskiírás között? Valakinek van egyéb ötlete?


Hosszútávon biztosan önszabályozó a dolog, hiszen ha az emberek rájönnek, hogy nincs értelme kérdést kiírni, mert úgyse válaszolnak rá, akkor kevesebb kérdés lesz, de én az üzemeltetők helyében ezt nem várnám. A stagnálásból jó üzlet nem lett még soha. Jó fejlesztésekből annál inkább.


2013. jún. 8. 17:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A honlap üzemeltetőjének ez pont így jó, szerintem.

Ha azt szeretnéd, hogy az oldal hasznos legyen, ahhoz az kellene, hogy

- egy kérdés csak egyszer legyen benne;

- ezotéria és humor rovat ne is legyen;

- egy kérdésre csak egy, hozzáértő válasz legyen, s azt nem felhasználó adja, hanem szakember,


De egyébként ettől függetlenül: te a válaszok hasznosságát számukban ítéled meg? Egy miért nem elegendő?

2013. jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ne sértődj meg, de te még új vagy itt, ugye? Régen egy-egy kérdésre 20-30 válasz is jött, amik több nézőpontból is segítenek bemutatni az adott témát. Lévén, hogy javarészt nem eldöntendő kérdéseket teszünk fel, nincs egyetlen jó válasz, ami elegendő. Ezzel ellentétben egy "Én is szeretném tudni." megjegyzés koránt sem hasznos válasz.


A többi változtatási javaslatod jó lehet, de semmi köze a témához. Nem az volt a kérdés, hogy hogyan lehetne jobbá tenni az oldalt, hanem a kérdések és válaszok arányát befolyásolni. Minden jóindulatod ellenére kapásból példa vagy a nem túl hasznos válaszra, mert nem a kérdésre válaszolsz, hanem helyet keresel a gondolataid megosztására.


Itt a kérdés csak az, hogy hogy lehetne kicsit lassítani az oldalt, hogy több válasz legyen, és kevesebb kérdés.


Én pl. simán el tudnék kérdezni egy 12 vagy akár 24 órás korlátot a kiírható kérdések között. Regisztráció után nem 1 óra, vagy mennyi van most, hanem 3 nap. Addig ismerkedjen az illető az oldallal, tanulja meg, hogy mennek a dolgok, és válaszolgasson.

2013. jún. 8. 18:35
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

"Szerintem valamit tenni kéne, hogy az emberek szívesebben válaszolgassanak"


Kicserélni a régi moderátorokat olyan új moderátorokra akik nem törölnek ok nélkül válaszokat,így persze hogy elmegy a kedve az embernek a segítéstől

2013. jún. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha átgondolnád a választ, akkor azt is látnád, hogy az un. javaslataim megvalósulás esetén pont zömében az áhított célt szolgálná. Határozottan kevesebb lenne a kérdés, lassabban szaporodna kérdés, válasz. Viszont a válaszok hasznossága 90% feletti lenne.


Ez így most nem felel meg a megfogalmazott céloknak. Jelenleg úgy fórum ez, hogy közben határozottan nem fórum jellegűnek van feltüntetve.

2013. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%

Esetleg lehetne értékelni a kérdéseket is, illetve megjelölni, ha találkoztál már ugyanolyannal. Aztán az egyes felhasználok átlagpontszáma alapján korlátozni a hetente feltehető kérdések számát. Így aki felesleges kérdéseket tesz fel, ami már 100szor fent van illetve google-ben 1 perc alatt megtalálható, az kevesebbet kérdezhetne.

Vagy létre lehetne hozni egy témakörönként elkülönített pontrendszert, ami függene a hasznos válaszoktól és kérdésektől, illetve a kérdés/válasz aránytól. Jutalomként pedig a jó pontért, valamilyen módon ki lennének emelve a hasznos tagok kérdései.

2013. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Például ilyen kérdésekre mennyi válasz legyen?


Tetszik egy lány, közel lakik hozzám, de csak a tökömig ér. Mit tegyek?


Miért pont éjjel 3-kor kell átállítani ezt a rohadt órát?

Felkeltem, zóta sem tudok aludni. -. –


Direkt a wc mellé és összevissza spriccelve pisil a fiam a wc-be.


Ha meglátom a macska árnyékát az jelent valamit?


Tárgyat akarok létrehozni a semmiböl . Hogy kell?


A boszorkányok miért esznek gyerekeket?


Miért nincs a tyúknak melle?


Valaki dolgozik már a nyíregyházán a Raiffeisen Banknál?


Gta pc re auto kod pl bmw mercedes audi?


Lehetséges hogy a fenekem egyik fele nagyobb mint a másik?


Hová tűnt a pénzem?


Csak szerintem ijesztőek a szőke emberek?


Tegnap itt aludt a baratom. Es fürdés után gumi nélkül betette de csak pár centit. Ugye ettől nem lehetek terhes?


Egy 11 éves fiúnál természetes az hogy 5cm-s a farka de ha feláll 11? (értelmes VÁLASZOKAT! )


Hogy kell kérdést ki tenni gyikra? segítene valaki nem tudok kérdést kitenni pedig valamit akarok kérdezni de hogyan kell? (sic!)


A tanár adhat azért egyest ha egy barátnömön keresztül üdvözlöm?


De szerintetek ez nem így van?


Mindenki azt mondta, hogy az ételtől? De nem az ételtől szeríííntem. Mer ezek a végbélben nem is úgy rendelkezett senkinél, meg a nyilatkozata az orvosnak a megfigyelésben, és a donorvizsgálatok is részekben voltak


Ha valakinek szeretője van, az szereti?


Szerintetek, ha a főnököm a kolléganőmet folyton az én nevemen szólítja, az enyémet meg nem téveszti el, melyikünk tetszhet neki jobban?


Megfejed a kecskémet?


Mi a címe a számnak, aminek a refrénje hasonló, hogy "uuuuu sanyislaci lova uuuuu sanyislaci lova uuuu"?


Ha sexelsz 1 lannyal es gumi nelkul es ugye kivetted de egy kicsi bele ment de rogton ki pisilte. Van miert addognom?


Miert teremtette az Ur budosnek a szart?


Hogy kell átforditani magyarbol németbe azt hogy: van a kis biciglihez hozzá pótkerék is?


Kutyáknál ez kutya jelent?


Attól lelehet fogyni hogy kifekszem napozni és a felsőmet felhúzom hogy a hasam kint legyen?


Tényleg annyira zavaró, ha egy lánynak a lábai közt van hézag?

2013. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ne a szélsőségeknél ragadjunk le. Ezek moderálandó kérdések, nem pedig mérvadóak.
2013. jún. 8. 22:37
 8/15 anonim ***** válasza:

1. A válaszokat pontokkal csak a kérdés feltevője értékelhesse, mások a pontozásokba ne nyúlhassanak bele se lefelé, se felfelé.

Ahol a kérdező nem értékel, (más pl. szakmai jellegű oldalaknál) 3-4 hónap eltelte után a honlap üzemeltetője zárja le a kérdést, és az őáltala helyesnek ítélt válaszhoz teszi a pontot. Persze ezt akkor mindenki látja, láthatja, hogy nem a kérdező, az üzemeltető (és nem modi) zárta.


2. A feltett kérdésekért ne járjon pont. Vannak itt jónéhányan, csak végig kell nézni témakörönként a toplistát, szinte minden témánál vannak olyanok, akik valójában csak abból szereznek pontot, hogy kérdések tömkelegét rakják fel. Vagyis a feltett kérdés, a felvetett probléma mű, nem valós, gyártott.


3. Valóban, esetenként erősen érzékelhető, hogy egy-két modi talán részrehajlóként, talán egyéb oknál fogva túlságosan belenyúlnak, túlságosan irányítják a dolgok alakulását. Érdemes, célszerű lenne azért a rátermettségüket, egyéb emberi tulajdonságukat is esetenként felülvizsgálni, és ha nem is lecserélni, de "megrendszabályozni" hatáskörüket.


4. Hiába van szépen leírva, és bárki olvashatja, hogyan, miből jönnek össze a pontszámok és a helyezések. Mégsem lehet benne tisztán látni.

- Egyrészt: elég sokan vagyunk (többek között én is), hogy nem látom egy-egy válaszomnál, hogy azt mások hogyan értékelték. Persze erre a válasz, hogy még nem értékelték elegen ahhoz, hogy... De ez sokszor úgy néz ki, hogy nem valós válasz, mert többször volt már, hogy egyetlen válaszomnál sem láttam az értékelést, viszont reggelre a toplisnán változnak a pontjaim számai.

- Másrészt: ha valaki naponta itt van, naponta kb. ugyanannyi kérdésre válaszol, és azt követően pl. 3 napon keresztül csak lefelé mennek a pontjai, majd további 3 napon keresztül csak felfelé araszol. Szóval nem tudni, hogyan, mitől, mi alapján vándorolnak ilyen mértékben a helyezések.


Vagyis valahogy úgy néz ki, hogy másként megy a toplista alakulása, alakítása, mint ahogy annak az alapszabály kiírása szerint kellene történnie.

2013. jún. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pl. ha én lennék az éppen ügyeletes modi, akkor az ilyen felhasználó-névvel nem engednék regisztálni, ha az oldal komolyságát meg szeretném őrizni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2013. jún. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez az oldal már rég elveszítette a komolyságát és a hitelességét úgyhogy már tökmindegy :D
2013. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!