Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mire jó ez a pontozásos izé?

Mire jó ez a pontozásos izé?

Figyelt kérdés

Na, nem mintha ez olyan fontos lenne, de már több, mint egy fél éve itt vagyok, és most naponta zuhannak a %-jaim. Szerintem ez eléggé vicces, mert emelkedni akkor sem emelkednek, ha pár válaszom mellett ez áll: "Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik." Pedig nem is szoktam trollkodni, vagy ilyesmi. :D

Igazából nem ez a lényeg, mert engem nem ez érdekel igazán. Csak látom, hogy sokan hisztiznek, amiért lepontozzák őket, vagy mit tudom én. Szerintem nevetséges ezért mérgelődni, de ha ez csak kiakaztja az embereket, akkor mire jó? :D



2013. aug. 19. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
hát ha oktalanul pontoznak le valakit, mondjuk azért mert a válasza 'nem tetszett' a kérdezőnek, pedig egyébként teljesen korrekt, az tényleg zavaró. de szerintem az emberek nagy része nem foglalkozik vele, mindenki megmondja a véleményét, akár tetszik akár nem.
2013. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

jó kérdés :D

én az első válaszolóval értek egyet

+ szerintem ez a 'pontozásos izé' tök felesleges, néha az én agyamra is megy, holott nem is engem pontoztak le, hanem egy szerény válaszolót, aki csak véleményt nyilváníított (az volt a kérdés, hogy neked melyik a kedvenc karaktered), és lepontozták, mert nekik nem az volt a kedvencük... -_- -_- -_-

2013. aug. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
60%
Nekem 4%-ot esett tegnap óta... Pedig visszanéztem a válaszaimat, és egy helyen pontoztak le, pedig az sem trollkodás volt, hanem egy vélemény kifejtős kérdésre a véleményem, ami mellesleg még pozitív kritika is volt... Érthetetlen... Hülyeségnek tartom az egészet.
2013. aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Elég ha belenyúlsz egy olyan kérdésbe ,ahová olyanok írtak választ,akiknek fingja nincs ahhoz a témakörhöz,csak okoskodnak. Ilyeneknél alap,hogy "nem értenek veled egyet" és lepontoznak. Jelentősége nincs,nem lesz ettől jobb az élet,viszont annyiban idegesítő,hogy tudod ,hogy igazad van ,mégis analfabéták nyomogatják a pontozó kezeket negatív irányban. Kicsikét tenyérbemászó.
2013. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

ilyen a demokracia:)

Ha mindenki csak egy temakorbe irna, akkor kb. az lenne az interpretacioja a pontoknak, hogy atlagosan mennyiere *ereztek* hasznosnak a valaszt es ekkor ossze lehetne hasonlitani a pontokat, lehet interpretalni a szamot(ettol meg nem kell, h erdekeljen).

de a forum ehhez tul nagy, a politikai reszben tok mas emberek pontoznak mint a szexnel...bocs rossz pelda:D szoval mit az ezoterianal, es igy masok a pontozasi szokasok, igy mar nehezebb.

De meg igy is mutat valamit, ha valaki extrem magas v alacsony pontot kapott, es ez ad nemi metainformaciot a valaszarol.

Az egesz egy egyszerusitett modellje a valos eletben annak amit talan "reputacionak" neveznenk, es szinten nem mindig igazsagos...


Tokeletes rendszer ugye nincs, de ez a modell egy alternativaja egy olyan autoritaer rendszernek, ahol isten/apuka/kadarjanos megmondja a tutit. tetje nincs, talan par embert kozelebb visz a kulturalt diskurzushoz, akkor meg mar megerte...

2013. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%
Vannak olyanok akiknek a (le)pontozgatása szórakozásuk.Értelme egyáltalán nincs.Ha valaki meg akar tudni valamit megkérdezi és nyilván ha valaki ad egy kielégítő választ akkor nem a %-ját fogja a kérdező nézegetni.
2013. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%

Valaki tényleg lepontozott.

Nem értem, h miért.

Most akkor neked miért jó, hogy nekünk kicsike legyen a százalékunk, kedves Lepontozó? :D

2013. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tőlem zöld kéz ment... de mások begerjedtek! :D
2013. aug. 21. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!