Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért ordítjátok le a kérdezők...

Miért ordítjátok le a kérdezőket Házi feladatok kategóriába?

Figyelt kérdés

Folyton látom, hogy írják, hogy csináld meg magad, miért itt kérsz segítséget. Hát akkor mire való az a kategória? Ha már van olyan, miért ne kérhetne valaki segítséget? Nem értem.


Mielőtt félreértenétek, engem még nem szóltak le, nem is kértem ott segítséget, csak már engem idegesít, ha meglátom egy kérdésnél, hogy valaki szidja a kérdezőt.


2009. nov. 4. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én még nem szóltam le senkit, nem is nagyon szoktam ezt a kategóriát nézni. Szerintem azért van, mert sok a lusta ember, aki nem hajlandó gondolkodni, hanem úgy van vele, hogy majd itt megoldják helyette a dolgot.
2009. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nincs baj,ha valaki a házi feladatát nem érti,és itt megkér valakit,hogy magyarázza el neki virágnyelven mondjuk az I.Világháború kitörésének okait,vagy nem érti Newton törvényeit írja már le valaki,hogy miről is szól.Biztos vagyok benne,hogy itt nem szólják le,és segítenek.De amikor valaki avval jön,hogy mikor volt az I és a II.Világháború? Ha lusta volt megtanulni az alaptudást,legalább a google-t használja..Éppen most olvastam egy angol házit,és jogosnak tartottam a válaszadók írásait.Nem azt kérte az illető,hogy segítsenek neki angolba mert nyelvtanilag nem tud valamit,hanem egyszerűen leírta a házit,hogy fordítsa le helyette valaki...Ne a másik munkája miatt akarjon jó jegyet szerezni..Igazán tanulhatna ő is,hisz később hogy oldja meg ha már most sem veszi a fáradságot,hogy utána szótárazzon,vagy tanulgasson???
2009. nov. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az a leghülyébb kategória. Nem hiszem, hogy belehalnának a gyerekek, ha maguk oldanák meg a házi feladatukat, nem pedig idegenekkel végeztetnék el egy tanácsadó oldalon.Ha egyedül rosszul oldják meg, az sokkal jobb, mint ha mások oldják meg helyettük hibátlanul. Ráadásul elég fura, hogy a gyerek otthon tanulás helyett internetezik... Ez meg persze a szülő hibája.
2009. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom sok embernek eszébe jut,hogy leírják a házit,hogy valaki csinálja már meg helyette,mert őt nem érdekli,és utána 1 óra múlva ugyanez az illető ír a szex kategóriába,hogy hogy kéne a barátját lesz@pnia rendesen...

Olyan sok fiatal van akik rendszeresen dugásokról írnak,így bőven van idejük tanulni is...

2009. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a legtöbb kérdező komplett megoldást vár, anélkül, hogy ő maga megpróbálta volna megoldani. S amivel annyi lenne a dolgok, hogy csak bemásolják a füzetükbe, és bezsebelik az esetleges elismerést. Valójában a házi feladatokat azért adják a tanárok, hogy a gyerek saját maga oldja meg a kiadott feladatot, ezzel fejlesztve a gondolkodásukat, a tudásukat.

Ha valaki úgy teszi fel a kérdést, hogy mondjuk eljutott a feladat egy bizonyos részéig, de megakadt, és ebben kér segítséget, nem valószínű, h bárki is leugatná. Vagy ha valaki azt kéri, hogy magyarázzanak is hozzá, mert szeretné megérteni, az teljesen más.

2009. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hol van a Házi feladatok kategória?
2009. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer valaki egy városról kérdezett a fogalmazásához. Írtam neki, mert már jártam ott. Erre még megkér, hogy angolul is írjam le. Persze, majd helyette doglozom! Nekem is drága az időm, nem csak neki. Nem azért van a kategória, hogy mások megcsinálják ingyen idegenek háziját.
2009. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hsnem miért van az a kategória?
2009. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy segítséget kérjen egy- egy feladat megoldásához. Pl. megad egy matekpéldát, aminek a feléig eljutott, de elakadt a megoldásban, és ahhoz kér segítséget, hogy hogyan lépjen tovább. Az ilyen kérdésre szerintem bárki szívesen válaszol, ha ért az adott kérdéshez. De az olyanra, hogy "ez meg ez a feladat, légyszi csináld meg, mert holnapra kell", hát menj a francba...
2009. dec. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

nem tom én is sokszor látom, hogy elég bu*kó módon leszólják a kérdezőket szerintem nincs semmi értelme ennek. Mindenkiről mindig azt feltételezik, hogy lusta, és másokat akar maga helyett dolgoztatni. De mi van, ha pl. kérdezőt az anyja neveli egyedül, nincs nagyobb testvére, az anyja nem ért a matekhoz, viszont neki meg kell csinálnia a háziját.


Jó persze vannak kivételek, de nagy többségben ez jellemző /mmint hogy leordítják szegény ártatlanokat/

:S

2009. dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!